چگونه اخبار سلامت نادرست می تواند شما را به تصمیم گیری های خطرناک هدایت کند

يکشنبه
7:41
علی موسوی

نتیجه تصویری برای اخبار سلامت جعلی

اخبار سلامت جعلی می تواند آسیب واقعی را به بار آورد. در اینجا چگونگی مشخص کردن تفاوت بین داستان های دروغین و اطلاعات تایید شده است.
گسترش اطلاعات پزشکی و اخبار دروغین می تواند موانع بین افراد و مراقبت های بهداشتی بهتر ایجاد کند. گتی ایماژ

خوابیدن با پیاز خام، خرد شده در جوراب شما می تواند سموم بدن شما را آزاد کند. دو انگشت کوچک از بادام زمینی می تواند افسردگی را فقط به اندازه دوز Prozac کاهش دهد. و آگاه بودید که واکسن دیابت در مکزیک یافت شده است؟

اگر به هر چیزی که خواندید آنلاین اعتقاد داشته باشید، ممکن است مجددا به پزشک مراقبت اولیه خود برنگردید. (یا حداقل شما برای رفتن به فروشگاه برای پیاز و آجیل، و سپس رزرو پرواز به Cabo San Lucas.)

اما در واقع، همه این سه داستان این داستان های محبوب سلامت توسط Snopes.com منابع واقعی بررسی شده اند.

با این وجود هنوز مهم نیست - خبرهای بهداشتی مشکوک در آنجا وجود دارد.

"اخبار دروغین" فقط حرفی نیست که سیاستمداران در تلاش برای بی اعتبار کردن اطلاعاتی که به اعتقاد مردم احترام میگذارند، نیستند. همچنین می تواند به مقالات پزشکی اشاره کند که گمانه زنی (عمدی یا غلط) نسبت به حقیقت است.

"اطلاعات پزشکی و اخبار دروغین باعث می شود بیماران بیهوده ترسناک باشند و اغلب ممکن است مراقبت های پزشکی و مراقبت های لازم را به تاخیر بیاندازند." دکتر شلپی آگاروال، پزشک خانواده پزشک خانواده در واشنگتن دی سی، اشاره کرد. "علاوه بر این، [آن] گاهی اوقات باعث می شود افراد به صرف هزینه های درمان که در واقع از لحاظ پزشکی اثبات شده یا دقیق نیست ... افرادی که ارائه دهنده خدمات آموزشی نیستند می توانند هر گونه اطلاعات را در اینترنت بیابند."
چرا اخبار سلامتی جعلی مانند یک ویروس گسترش می یابد

دکتر S. Adam Ramin، متخصص اورولوژی و مدیر پزشکی متخصصان سرطان اورولوژی در لس آنجلس، "بسیاری از ما این کار را انجام داده اند - بیش از یک بار". "شما با یک بیماری روبرو می شوید ... و شما چه کار می کنید؟ شما صفحه دکتر Google و وضعیت خود را آنلاین بررسی کنید. بسته به کلمات مورد جستجو و دانش پیشین شما ممکن است یا ممکن نباشد، چنین فعالیتی می تواند به شما یک سوراخ خرگوش نگرانی و ناامیدی ارسال کند. "
یا برعکس، شما احساس می کنید که یک تحقیق یا درمان جدید برای مسئله سلامتی خود را پیدا کرده اید که پزشک شما به دلایلی به آن علاقه ندارد.

در سال 2016، مقاله ای با عنوان "علف هرز قارچ می تواند سیستم ایمنی بدن شما را بهبود بخشد و سرطان را درمان کند"، 1،4 میلیون بار در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده است. این داستان مشترک ترین "سرطان" در پلت فرم رسانه های اجتماعی در آن سال بود.

تنها مشکل؟ این درست نبود

در حالی که قاصدک ممکن است برای بیماران سرطانی مفید باشد، در زمان انتشار، یک مطالعه به تازگی آغاز شده است و هیچ نتیجه ای تایید نشده است.

"اطلاعات زیادی در اینترنت وجود دارد زیرا افرادی هستند که می خواهند باور داشته باشند همه چیز درست است، انگیزه ای برای باور دارند که آنها درست هستند، در حال تلاش برای فروش چیزی هستند یا شما را قانع نمی کنند که چیزی بخرند. شما باید از طریق این همه غربالگری، "دکتر ایوان اورانسکی، رئیس هیئت مدیره انجمن خبرنگاران بهداشت و درمان، توضیح داد.

اینترنت یک جانور ناپایدار است که نیاز به محتوای در اطراف ساعت دارد. (همانطور که همه ما خواننده ها هستیم) و نه فقط هر محتوایی، بلکه آنچه که قابل کلیک و قابل هضم است.

مطالعات پزشکی منطبق با این لایحه نیست. آنها با اصطلاحات علمی، ارقام و جداول برای تفسیر و روش تجزیه و تحلیل به حساب می آیند. خیلی ممنون از ترجمه - یا حادثه یا راحتی - از زمان همه چیز که به عنوان یک کلیک باید کلیک کنید تبدیل شده است.

به عنوان مثال، یک مطالعه 2017 منتشر شده در مجله پزشکی، JAMA داخلی پزشکی. نام آن قطعا نامشخص است؟ "مقایسه مرگ و میر بیمارستانی و نرخ پذیرش برای بیماران مدیکر تحت درمان با پزشکان مرد و زن است."

وقتی به «خبر» رسید که پزشکان زن نسبت به مردان بالاتر از مردان بودند، به اینترنت بیشتر جالب بود.

چه چیزی دستگیر نشد: واقعیت این است که این یک مطالعه مشاهداتی بود، به این معنی که داده ها را ارائه می داد، اما علت خاصی در مورد داده ها نبود.

دکتر راجر لادوسهار، سردبیر علمی وابسته به پزشک خانواده کانادایی در پاسخ به "خبر" این مطالعات خاص، نوشته است: "تقریبا همانطور که در مورد سرفصل های پزشکی می آید، محبوبیت شواهد را از بین می برد."

در زمان انتشار آن، مطالعه JAMA به 230،000 بار در سراسر جهان مشاهده شده است و 4000 نفر از آن خارج از دنیای دانشگاهی هستند.
اخبار و اطلاعات تقلبی پزشکی نیز می تواند بیماران را به تردید در مورد آنچه پزشکان آنها توصیه می کنند و باعث شود آنها تصمیم های بهداشتی خطرناک را به بار آورند. گتی ایماژ

چگونه اخبار سلامت بد اخلاق شما را به خطر می اندازد


خبرهای بهداشتی جعلی که خواندید نیز باعث می شود کار دکتر شما سخت تر شود.

Agarwal گفت: "ما اغلب مقدار زیادی از یک بازدید پزشکی را صرف ناهنجاری اطلاعات و آموزش مجدد بیمار می کنیم."

همچنین می تواند یک بیمار را متقاعد کند که در نهایت پزشک چه توصیه می کند.

Agarwal توضیح داد: "بیماران نمی دانند که چه کسی باید اعتماد کند." "منبع آنلاین خود و یا دکتر خود را؟"

او تعدادی از بیماران خود را که مکمل های خود را برای خرید بیماری های مختلف خود - کاهش وزن، افسردگی، حتی دیابت خریداری کردند، به یاد می آورد. برخی از آنها به مبلغ 400 دلار پرداخت کرده اند و امیدوار بودند که این درمان های جدید براساس آنچه اعتقاد دارند، ادعاهای قانونی پزشکی باشد. آنها نکردند

در نهایت، Agarwal با هر یک از بیماران خود آنلاین شد و توضیح داد که چرا آنچه که آنها می خواند نادرست است. "سپس،" او گفت، "ما با هم کار کردیم تا برنامه ای را پیدا کنم که می توانم نظارت کنم."
چطور می توان فهمید

برای حفظ ذهنیت باز، اما همچنین در مورد آنچه که خواندید، روشن است، به این نکات توجه کنید:
جستجو منابع معتبر

نگاهی به نشانه ها از سازمان های مشاوره پزشکی. در مورد یک مطالعه جدید بیماری قلبی چیست؟ پاسخ انجمن قلب آمریکا چیست؟ آیا انجمن سرطان آمریکا در مورد این که احتمالا پیشرفت سرطان در همه جا در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده است؟ اطلاعاتی از این سازمانها به دقت نوشته شده است، توسط متخصصین بررسی و بررسی شده است.

رامین گفت: "به عبارت دیگر، این اطلاعات پزشکی معتبر است که از طریق پروسه بررسی دقیق مورد بررسی قرار گرفته و به طور کلی قابل اعتماد است."
بیش از یک منبع اطلاعات را جستجو کنید

آیا می توانید اطلاعات پایدار - یعنی الگوی، روند یا تعدادی از مطالعات که همه آنها به همان نتیجه رسیدند - پیدا کنید؟ Oransky گفت: "اگر چیزی می گوید، اولین مطالعه ای که نشان می دهد ... من نمی خواهم از آن برای تصمیم گیری استفاده کنم." "شما می خواهید تصمیم گیری در مورد سلامت خود را بر اساس یک مدارک، نه یک مطالعه."
با شکاکیت درونی خود تماس بگیرید

"به اعتماد و اطمینان،" اورانسکی توصیه کرد، با توجه به قاعده روزنامه نگاران محکوم و صادقانه: "اگر مادر شما می گوید که شما را دوست دارد، آن را چک کنید".

فقط به این دلیل که یک مطالعه تحقیق یا ادعای یک متخصص به نظر می رسد خوب است - یا درخواست شما را از آنچه که قبلا انجام می دهید، به این معنا نیست که معتبر است. و از ادعاهای ساده گیاهی بپرهیزید - به عنوان مثال، "خوردن این میوه فوق العاده یک بار در روز و شما هرگز سرطان نخواهید داشت."

اگر نارنجی خوب باشد، درست باشد، احتمالا این است.
با دکتر خود صحبت کنید

رامین گفت: "حتی اطلاعات قابل اعتماد ترین موجود در اینترنت در غیاب ارزیابی و تشخیص پزشک متخصص بی فایده است. به پزشک خود بگویید آنچه را که خواندید آنلاین. به آنها مقاله ای را که علاقه شما را گرفته اید ارسال کنید یا آنرا چاپ کنید و آن را به ملاقات بعدی خود برسانید. رامین خاطرنشان کرد: "یک دکتر خوب شما را از طریق آن به راه می اندازد."
نظر دوم را بدست آورید

رامین اذعان کرد: "من می توانم اشتباه کنم اگر من گفتم که ارزیابی و توصیه های هر پزشک 100 درصد کامل و تمام وقت است". "مثل شما، ما انسانها هستیم".

اگر از دفتر دکترتان بیرون بیایید احساس سؤال کنید که سؤالاتتان از بین رفته است، ممکن است وقت آن رسیده که به پزشک دیگری بپردازید.

رامین گفت: "این لزوما به این علت نیست که دکتر" اشتباه است ". این بیشتر مربوط به اینکه چگونه در مورد تعامل احساس می کنید." "در حقیقت، تحقیقات نشان داده است که بیماران احتمال بیشتری دارند که دوره درمان را دنبال کنند، زمانی که توسط یک پزشک توصیه می شود. در کنار تحقیقات اینترنت، مهم است که با این روحیه در این مورد روبرو شویم. "


موضوعات: سلامت,
[ بازدید : 200 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

مطالب مرتبط

نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
مجله اینترنتی6n6

وبلاگ مجله اینترنتی6n6باتازه ترین مطالب ازموضوعات گوناگون ازجمله:پزشکی وسلامت-تکنولوژی وفناوری-سرگرمی-اشپزی-وردپرس-اندروید-اسلام-علمی-فرهنگ وهنرو...درخدمت تودوست عزیزمی باشیم.

علی موسوی
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به 6n6مجله اینترنتی است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه انجام پروژه متلب میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان آپلود عکس نمایندگی پنل پیامک بانک مشاغل شیراز پزشکان متخصص شیراز بازی انفجار
بستن تبلیغات [X]