شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

6n6مجله اینترنتی

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

چگونه در25 مرحله استاد SEO شویم؟

نتیجه تصویری برای ‪seo‬‏
اگر شما مانند بسیاری از جستجوگرها هستید، خواندن وقت زیادی را صرف می کنید. در طی چند سال گذشته، 100 ساعت مطالعه وبلاگ ها، راهنماها و گواهینامه های گوگل را انجام داده ام. نه چندان دور، متوجه شدم که 90 درصد از آنچه که من می خوانم، چیزی را که من واقعا انجام می دهد تغییر نمی دهد - یعنی کار اصلی رتبه بندی یک صفحه وب در Google بیشتر است.

برای جستجوگرهای جدیدتر، این فرآیند می تواند غلط باشد.

برای ساده سازی این فرایند، این گام به گام طرح توسعه ی SEO را ایجاد کردم. این به عنوان یک چارچوب برای جستجوگرهای جدیدتر برای ایجاد کار خود در بالا به معنای آن است. این طرح اساسی کمک کرده است، در یک فرم یا دیگری، 100S از صفحات و ده ها سایت برای به دست آوردن رتبه بالاتر است.

از آن به عنوان یک راهنمای آموزشی بین المللی SEO استفاده کنید، برای مبتدیان.

سطح: مبتدی تا متوسط

مدت زمان: 2 تا 10 هفته

چیزی که شما باید بدانید: این طرح فرض می کند شما دارای دانش اساسی SEO هستید: شما از تگ های عنوان نمی ترسید، می توانید rel = canonical را اجرا کنید، و شما یک لینک یا دو را ساخته اید. (اگر این اولین بار شما را به rodeo، پیشنهاد ما خواندن راهنمای مبتدیان برای جستجوگرها و در حال مرور بخش آموزش ما را بخوانید.)


How To Rank SEO BlueprintTable of Contents

تحقیق کلید واژه

1. کار دقیق تر، سخت تر نیست

تحقیقات کلیدی می تواند ساده یا سخت باشد، اما همیشه باید سرگرم کننده باشد. به خاطر طرح Blueprint، اجازه دهید تحقیقات کلیدی را به راحتی انجام دهیم.

بزرگترین اشتباه افراد در تحقیق کلمه کلیدی:

انتخاب کلمات کلیدی که بیش از حد گسترده هستند
کلمات کلیدی با رقابت بیش از حد
کلمات کلیدی بدون ترافیک کافی
کلمات کلیدی که تبدیل نمی کنند
تلاش برای یک کلمه کلیدی در یک زمان

بزرگترین اشتباه مردم این است که در تلاش برای یک کلمه کلیدی را در یک زمان قرار دهیم. این راه سخت است. خیلی ساده تر و بسیار سودآور است، برای رتبه بندی 100 یا حتی 1000 کلمه کلمهای دم با طول یکسان از محتوا.

به جای رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی، بیایید پروژه ما را در مورد موضوع کلید واژه هدف قرار دهیم.
2. رویای موضوع کلید واژه خود را

با استفاده از کلید واژه ها موضوعات زیادی حل می شود. به جای رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی مقدس، یک هدف بهتر این است که برای تعداد زیادی از کلمات کلیدی متمرکز بر یک ایده تنها قرار گیرد. درست انجام شده، نتایج شگفت انگیز است.


Easy Keyword Research

فرض میکنم شما در مورد کسب و کارتان به اندازه کافی بدست میآید تا بداند چه نوع بازدیدکننده ای را دنبال میکنید و به دنبال ترافیک، تبدیل یا هر دو هستید. صرف نظر از این، یک قاعده ساده درست است: دقیق تر شما موضوع خود را تعریف می کنید، ساده تر آن است که رتبه بندی کنید.

این چیزهای اساسی است، اما تکرار می شود. اگر موضوع شما فوتبال است، شما می توانید برای "Super Bowl" رتبه بندی کنید، اما کمی "Super Bowl 2014" را به راحتی رتبه بندی کنید - و هنوز آسان تر برای "Best Super Bowl Recipes 2014" رتبه بندی شده است.

هنوز بر روی کلمات خاص تمرکز نکنید - همه چیزهایی که باید بدانید، موضوع وسیع خود است. گام بعدی پیدا کردن واژگان کلیدی کلیدی مناسب است.
3. با مشخصه ها مشخص کنید

واجد شرایط عبارتند از واژه هایی که خاصیت کلمات کلیدی را اضافه می کنند و هدف را تعریف می کنند. آنها اشکال مختلفی دارند.

زمان / تاریخ: 2001، دسامبر، صبح
قیمت / کیفیت: ارزان، بهترین، محبوب ترین
قصد: خرید، فروشگاه، پیدا کردن
محل سکونت: هوستون، خارج از منزل، آنلاین

ایده این است که تا آنجا که امکان پذیر است، ممکن است که به مخاطبان شما مناسب باشد. در اینجا جایی است که ابزارهای کلید واژه برای تصویر وارد می شوند. شما می توانید هر ابزار کلمه کلیدی مورد علاقه خود را استفاده کنید، اما موارد دلخواه شامل Wordstream، Keyword Spy، SpyFu و ابزار کلید واژه Bing و Übersuggest است.

برای سرعت و بینش در دنیای واقعی، Übersuggest یک SEO مورد علاقه است. یک درخواست ساده را اجرا کنید و بیش از 100 کلمه کلیدی پیشنهاد شده را بر اساس ویژگی Autocomplete خود گوگل بر اساس جستجوهای واقعی گوگل انجام دهید.

آیا من اشاره کردم آن را رایگان؟
4. پیدا کردن الماس در Google Rough

در این مرحله چند ده یا چند صد کلمه کلیدی برای کشف Google Adwords Keyword Planner وجود دارد.

طرفدار نکته # 1: در حالی که ممکن است بیش از یک صد عبارات کلیدی را در یک بار در برنامهنویسی کلید واژه گوگل اجرا کنید، اگر تعداد جستجوهای خود را تا 5-10 در هر زمان محدود کنید، بیشتر در اختیار خواهید داشت.

Ubersuggest and Google Keyword Tool

با استفاده از انواع جستجو "دقیق"، ما 10 تا 15 عبارات کلیدی مرتبط با کلمات کلیدی با جستجوی مناسب را جستجو می کنیم، اما رقابت زیاد نیست.

طرفدار نکته 2: مراقب باشید که ستون "مسابقه" را در Google Adwords Keyword Planner اعتماد کنید. این به پیشنهادات مربوط به شرایط جستجو پرداخت می پردازد، نه جستجوی ارگانیک.
5. با مسابقه با استراتژیک آشنا شوید

در حال حاضر که یک کلید واژه کلید عمومی داریم، باید بدانید که آیا واقعا می توانید عبارات خود را رتبه بندی کنید. شما دو روش اساسی برای رتبه بندی مسابقات دارید:

ابزارهای خودکار مانند ابزار دشواری کلمات کلیدی
اپیلاسیون SERPs

اگر شما عضو انجمن SEOmoz PRO (یا حتی یک محاکمه آزاد) هستید، ابزار دشواری کلمات کلیدی - در یک مقیاس 100 نقطه - نمره دشواری برای هر واژه کلیدی فردی که وارد می کنید محاسبه می شود.

Keyword Difficulty Tool

عبارات کلیدی در محدوده 60-70 + به طور معمول رقابتی هستند، در حالی که کلمات کلیدی در محدوده 30-40 ممکن است کم و نسبتا دشوار باشد.

برای به دست آوردن ایده بهتر از نقاط قوت خود، رقابتی ترین رقابت را برای شما در رتبه 1 یا 2 قرار دهید و آن را از طریق ابزار اجرا کنید.

حتی بدون ابزارهای خودکار، بهترین راه برای اندازه گیری رقابت، این است که به SERP ها چشم بزنید. برای کلمات کلیدی خود یک پرس و جو جستجو (غیر شخصی) را اجرا کنید و سوالات زیر را بپرسید:

آیا نتایج چندگانه برای کلمه کلیدی بهینه شده است؟
آیا کلید واژه در برچسب عنوان است؟ در URL؟ در صفحه؟
صفحه و / یا مالک دامنه URL چیست؟
آیا چندین مقام اول در مورد موضوع کلید واژه هستند؟
متن لنگر ورودی چیست؟
آیا می توانید یک منبع با کیفیت بالاتر برای این کلمه کلیدی ارائه دهید؟

شما واقعا نباید رتبه 1 را برای هر کدام از کلمات انتخاب شده خود برای کسب درآمد ترافیک داشته باشید، اما شما باید پنج ساله را ترک کنید.

با کلمات کلیدی، سحر و جادو اغلب از کلمات کلیدی که هرگز حتی در مورد آن فکر نمی شود اتفاق می افتد.
مطالعه موردی: Google Algo Update

هنگامی که SEOmoz راه اندازی Google Algorithm Change HIstory (اجرا شده توسط دکتر پیت) ما از یک فرایند مشابه برای تحقیقات کلمه کلیدی برای کشف موضوع "الگوریتم Google" و به طور خاص "Google Algorithm Change" استفاده کردیم.

با توجه به ابزار جستوجوی گوگل، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که بیش از دو هزار بازدیدکننده در ماه - بهترین مورد - برای این شرایط دقیق. خوشبختانه، چون این پروژه به خوبی پذیرفته شده و به دلیل آنکه ما در کل موضوع کلید واژه "الگوریتم Google" بهینه سازی شده است، Algo Update ترافیک زیادی را در خارج از کلمات کلیدی از پیش تعریف شده ما دریافت می کند.

این جادوی جادویی طولانی است که اتفاق می افتد:

Long Tail Keywords

چگونه می توان شانس خود را برای رتبه بندی کلمات کلیدی دم بالایی افزایش داد؟ بیایید درباره محتوا، معماری، بهینه سازی در صفحه و ساخت پیوند صحبت کنیم.
محتوا
6. ایجاد ارزش

می خواهید حقیقت را بدانید؟ از محتوای کلمه متنفرم این شامل کلمات در یک صفحه است، کالایی که تولید می شود، از ارزش ایجاد شده جدا می شود.

محتوا بدون ارزش، هرزنامه است.

در الگوریتم گوگل به روز رسانی مثال بالا، ما می توانیم به سادگی 100 مقاله در مورد الگوریتم گوگل نوشته شده و امیدوار به رتبه بندی. در عوض، گفتگو شروع شد با این پرسش که چگونه می توان یک منبع ارزشمند برای مدیران وب ایجاد کرد.

برای موضوع کلمه کلیدی، ابتدا ابتدا چگونگی ایجاد ارزش را بپرسید.

ارزش تولید بیش از واژه های ساده سخت تر است، اما ارزش 100x بیشتر پاداش داده می شود. ارزش اثبات در آینده و اثبات الگوریتم است. ارزش لینکها را به خود اختصاص می دهد. ارزش طرفداران وفادار را ایجاد می کند.

ارزش اشکال مختلفی دارد. این ترکیبی از:

سودمند
پاسخ احساسی
نقطه نظر (مثبت یا منفی)
ارزش درک شده، از جمله شهرت نویسنده

محتوای شما لازم نیست که تمام 4 مورد از این خصوصیات را شامل شود، اما باید در یک یا چند مورد موفق باشید.

یک مطالعه از نیویورک تایمز ویژگی های کلیدی محتوا را در ساخت لیست بیشتر ارسال شده تأثیر می گذارد.

New York Times Most Emailed

7. رانندگی خودرو محتوا

در اینجا یک پیش نمایش است: Blueprint نیاز به حداقل یک نوع پیوند پیوندی ایجاد می کند، بنابراین اکنون زمان خوبی برای فکر کردن درباره ساختار محتوا وجود دارد.

بهترین روش برای ارائه ارزش با توجه به موضوع شما چیست؟ شاید آن است

اطلاعاتی
سری ویدئو
یک ابزار جدید
یک سری مصاحبه
عرشه اسلاید
راهنمای چگونه است
پرسش و پاسخ
وبینار یا پست الکترونیکی ساده

شاید همه این ترکیبات را داشته باشند.

راه های بیشتری برای پیدا کردن محتوا و کانال های بیشتری که از آن استفاده می کنید، بهتر است.

همه محتوای شما نباید ویروسی باشد، اما شما می خواهید یک قطعه "قطب چادر" ایجاد کنید که بهتر از هر چیز دیگری است و شما افتخار میکنید که کلاه خود را ببندید.

اگر به الهام نیاز دارید، راهنمای راهنمای Distilled را به Virbal Linkbait یا QuickSprout's Templates برای ایجاد محتوا بدهید.
8. عنوان - مهمترین کار در اینجا انجام می شود

صرف دو ساعت، حداقل، نوشتن عنوان خود را.

صدا مضحک است اگر شما عنوان نویسنده با تجربه مانند رند Fishkin هستید، می توانید این قانون را شکست دهید. برای بقیه ما، ارزش دادن به یک عنوان با ریزه کاری را کم می کند.

50 عنوان یا بیشتر بنویسید قبل از انتخاب یکی.

عناوین موفق را در Inbound.org، Mashable، Wired یا انتشار مورد علاقه خود مطالعه کنید.

Headline Formulas Work

9. طول در مقابل عمق - چرا آن را مهم است

چه مدت باید محتوای شما باشد؟ یک سوال بهتر است: چقدر عمیق است؟ شمارش کلمه توسط خود یک متریک وحشتناک برای تلاش است، اما عمق محتوای کمک می کند تا شما را به رتبه بندی به روش های مختلف.

آستانه ی منحصر به فرد برای جلوگیری از محتوای تکراری اضافه می کند
اکتشاف عمیق تر مطالب شما را درباره "درباره" بیشتر می کند
کیفیت، محتوای دیگر با لینک های بیشتر و رتبه بندی بالاتر ارتباط دارد

I. منحصر به فرد

حداقل برای محتوا، محتوای شما باید حداقل آگاهی منحصر به فرد را برآورده کند. تکرارهای گوگل در رکورد زده شده است که می گوید چند جمله ای گاهی کافی است، اما در حقیقت، چند صد کلمه بسیار امن تر است.

دوم فرصت های بلند تله

جایی که جادو واقعی اتفاق می افتد. مطالب عمیق تر و عمیق تر شما می توانید یک موضوع خاص را کشف کنید، محتوای شما بیشتر "درباره" خواهد شد.

محتوای بیشتر شما "در مورد" است، جستجوهای جستجو بیشتر می تواند به خوبی پاسخ دهد.

پرس و جو جستجو های بیشتر شما می توانید به خوبی پاسخ دهید، بیشتر ترافیک شما می توانید کسب درآمد.

خزنده های Google به طور مداوم محتوای شما را خواندند تا تعیین کنند که آیا جستجو برای جستجو صورت می گیرد. آنها به بررسی پاراگرافها، عنوانهای موضوعی، عکسها و موارد دیگر میپردازند تا سعی کنند صفحه شما را درک کنند. طولانی تر، عمیق تر معمولا ارسال سیگنال های ربط بیشتر از جملات کوتاه چند.

III عمق، طول، و لینک

مطالعات همبستگی متعدد نشان داد که رابطه مثبت بین رتبه بندی و تعداد واژگان در یک سند وجود دارد.
"طول در HTML و HTML در تگ بالاترین عوامل همبستگی بود، در واقع با همبستگی .12 آنها می توانست تا حدی تا حدود زیادی مورد توجه قرار گیرد.

در حالی که این عوامل احتمالا در الگوریتم اجرا نمی شوند، نشانه های خوبی از آنچه گوگل دنبال می کند؛ محتوای کافی است که در بسیاری موارد به معنی صفحات طولانی یا حداقل طولانی است. "

- مارک کالیر الگوریتم باز

این می تواند بیشتر طول بکشد، محتوای با کیفیت و به دست آوردن لینک های بیشتر. جان Doherty رابطه بین طول وبلاگ های پست در SEOmoz و تعداد لینک های هر پست درآمد بررسی و ارتباط قوی پیدا کرد.

Links based on wordcount

10. کیت های محتوا می توانند در بانک وجود داشته باشند

اگر روی شمارش کلمه تمرکز نکنید، چگونه می توانید کیفیت "عمق" را به محتوای خود اضافه کنید؟

SEOs حجم زیادی در مورد چگونگی تعریف گوگل از جمله معیارهای مانند سطح خواندن، دستور زبان، املای، و حتی رتبه نویسنده نوشته است. اکثر آنها حدس و گمان است، اما روشن است که گوگل از دستورالعمل ها برای جدا کردن محتوای خوب از بد استفاده می کند.

منبع مورد علاقه من برای سرنخ ها، از مجموعه سوالاتی است که Google به زودی منتشر کرد و پس از اولین آپدیت Panda منتشر شد. در اینجا چند مورد از علاقه مندی های من وجود دارد.

Google Panda Questions

11. LDA، nTopic، و واژه ها در صفحه

گوگل ماشین است هنوز نمیتواند صفحه شما را مانند یک انسان بفهمد اما نزدیک است.

موتورهای جستجو از الگوریتم های پیچیده برای مدل بندی احکام، پاراگراف ها، بلوک ها و بخش های محتوا استفاده می کنند. نه تنها آنها می خواهند کلمات کلیدی خود را درک کنند، بلکه موضوع، قصد و تخصص نیز دارند.

چگونه می دانید اگر محتوای شما متناسب با انتظارات گوگل است؟

به عنوان مثال، اگر موضوع شما "Recipes Super Bowl" باشد، گوگل احتمالا انتظار دارد محتوای مربوط به کباب کردن، غذاهای آماده و گواامول را ببینید. محتوا که به این موضوعات اشاره دارد، احتمالا بالاتر از صفحاتی است که در مورد آنچه جوراب های رنگی که امروز پوشانید صحبت می کنند.

کلمات مهم

جستجوگرها کشف کرده اند که استفاده از کلمات خاص در اطراف یک موضوع مرتبط با مفاهیم مانند LDA و nTopic با رتبه بندی بالاتر مرتبط هستند.

Virante ارائه می دهد ابزار به تنهایی تنها به عنوان کلید واژه پیشنهاد نام nTopic است. این ابزار کلمات کلیدی شما را تجزیه و تحلیل می کند و کلمات کلیدی مرتبط را برای بهبود نمرات ربط خود پیشنهاد می کند.

nTopic
12. بهتر از LDA - مدل سازی موضوع مرد ضعیف

از آنجایی که ما برای مدل سازی موضوع به رایانه های Google دسترسی نداریم، راه بسیار ساده ای برای ساختن محتوای شما است که به نظر من در مورد واژگان فردی بسیار بهتر از آنچه فکر می کنم بهتر است:

از تم های کلیدی که در ابتدای این طرح ایجاد کرده اید استفاده کنید.

شما قبلا این تحقیق را با استفاده از ابزار کلمه کلیدی Google انجام داده اید تا گروه های واژگان مرتبط نزدیک را پیدا کنید. این موضوعات را در محتویات شما ممکن است باعث افزایش رعایت شما در مورد موضوع شما شود.

مثال: با استفاده از پروژه الگوریتم Google که در بالا ذکر شد، در تحقیقات کلیدی تحقیقاتی یافتیم که برخی از کلمات کلیدی مربوط به موضوع ما بارها، بارها و بارها بارها نشان داده شده است. اگر امروز این تحقیق را انجام دادیم، در نتایج ما اغلب عباراتی مانند "Penguin SEO" و "Panda Updates" پیدا می کنیم.

گوگل این اصطلاحات را از طریق ابزار کلمه کلیدی پیشنهاد می کند، زیرا آنها آنها را از نزدیک در نظر می گیرند. بنابراین هر محتوایی که "تغییر الگوریتم Google" را بررسی می کند احتمالا شامل بحث در مورد این ایده ها می شود.

مدل سازی موضوع مرد ضعیف

توجه: این LDA واقعی نیست، به سادگی یک راه برای اضافه کردن موضوعات مرتبط به مطالب شما است که ممکن است Google با موضوع شما مرتبط باشد.
13. طراحی 50٪ نبرد است

اگر شما در بودجه خود پول داشته باشید، آن را در طراحی صرف کنید. یک سرمایه گذاری کوچک با یک طراح معمولا سود سهام خرد در جاده را پرداخت می کند. طراحی خوب می تواند:

نرخ بازده پایین
افزایش نمایش صفحات
افزایش زمان در سایت
لینک های بیشتری کسب کنید
ایجاد اعتماد

... همه اینها می توانند رتبه های بالاتر را کسب کنند.
"طراحی مهم نیست، 50٪ از نبرد است."
رودخانه فیشینک

Dribbble.com

Dribbble.com یکی از منابع مورد علاقه ما طراحی الهام بخش است.
معماری

در اینجا راز ویژه طراحی وب سایت SEO است: شما یک صفحه را برای رتبه بندی نمی کنید؛ شما چندین کار را انجام می دهید.
14. توزیع محتوا

چند وب سایت موفق تنها از یک صفحه تشکیل شده است. گوگل نه تنها با آنچه در صفحه شما است، بلکه با صفحات اطراف آن و پیوند آن، زمینه و مناسب را تعیین می کند.

حقیقت این است که، هنگامی که شما محتویات محتوا را جستجو می کنید، چندین موضوع را عمیقا در اطراف یک موضوع مرکزی قرار دهید، رتبه بندی بسیار ساده تر است.

با استفاده از مثال "Super Bowl Recipes" ما می توانیم بخش کاملی از صفحات را ایجاد کنیم، هر کدام از آنها یک دستور العمل متفاوت را در عمق بررسی می کنند.

مرکز محتوا برای جستجوگرها
15. ارتباط هاب با هم

از آنجا که صفحات شما در حال حاضر جنبه های مختلف یک موضوع وسیع را در بر می گیرد، منطقی است که آنها را با هم پیوند دهند.
صفحه شما در مورد گااکامول مربوط به صفحه شما در مورد nachos است.
صفحه شما درباره ساخت پیوند مربوط به صفحه شما در مورد Infographics است.
صفحه شما درباره وینستون چرچیل مربوط به شخصیت های اصلی جنگ جهانی دوم است.

لینک مرکز محتوا شما

این همچنین به آنها کمک می کند تا با توزیع PageRank، متن لنگر و سایر سیگنال های مربوطه رتبه بندی شوند.
16. مرکز خود را پیدا کنید

محاسبات محتوا به بهترین وجه با یک "مرکز" یا مرکز کار می کنند. از مرکز به عنوان اسناد اصلی فکر کنید که به عنوان یک مرور کلی یا دروازه به تمام صفحات محتوای شخصی شما عمل می کند.

هاب صفحه اقتدار است. اغلب هاب یک صفحه طعمه پیوند یا صفحه سطح رده است. این به طور معمول صفحه با بیشترین لینک های ورودی و اغلب به عنوان یک صفحه فرود برای بخش های دیگر سایت شما است.

مرکز مرکز محتوا SEO

برای مثال بزرگی از صفحات هاب، بررسی کنید:

CopyBloggers Headlines Magnetic
Moz در یادگیری جستجوگرها
صفحات نویسنده آمازون (این یکی در مورد استفان کینگ)

بهینه سازی صفحه
17. استاد مبانی

شما می توانید کل کتاب در مورد بهینه سازی صفحه را بنویسید. اگر شما تازه به SEO، یکی از بهترین روش های یادگیری با استفاده از کارت گزارش روی صفحه Moz است. این ابزار 36 عناصر جستجو در صفحه را جداگانه می دهد، به شما یک گزارش و پیشنهادات در مورد چگونگی رفع هر عنصر را می دهد. راه کار خود را از طریق این مسائل یک راه عالی برای یادگیری است (و اغلب توسط آژانس ها و شرکت ها به عنوان یک راه برای آموزش مدرسان SEO)

ابزار صفحه

فراتر از اصول اولیه، اجازه دهید تاکتیک های کمی پیشرفته تر را برای استفاده از تم های کلیدی منحصر به فرد خود و صفحات توپی، علاوه بر مناطقی که مبتدیان اغلب اشتباه می کنند، در نظر بگیرند.
18. پیوند داخلی برای Surfer منطقی

تمام پیوندهای ایجاد شده برابر نیستند (یکی از بزرگترین پستهای وبلاگهای سئو که تا کنون نوشته شده است) بنابراین، هنگامی که صفحات داخلی خود را درون محتوا محتوا خود قرار دهید، چندین نقطه مهم را در نظر داشته باشید.

پیوندهای داخلی محتوای منحصر به فرد ارزش بیشتری را نسبت به پیوندهای پیوند دریافت می کنند.
پیوندهای بالاتر از صفحه، ارزش بیشتری را نسبت به پیوندهای بیشتر به دست می آورند.
لینک ها در متن HTML وزن بیشتری نسبت به لینک های تصویری می گذارند.

هنگام اتصال مطالب خود، بهتر است پیوندهای برجسته و "سرمقاله" را حفظ کنید - به طور طبیعی به صفحات مهم محتوا بیشتر در متن HTML لینک کنید.
19. متن متن لنگر خود را متنوع کنید - به طور طبیعی

اگر به روز رسانی گوگل پنگوئن چیزی به ما آموخت، این است که متن لنگر بیش از حد فکر کردن مجبور است ما را در معرض مشکل قرار دهد.

هنگامی که شما به طور طبیعی و سرمقاله به سایر مکان های وب پیوند می دهید، طبیعی متن متنی شما را متنوع می کند. همانطور که در داخل شما پیوند دارید، باید درست عمل کنید.

متن پیشنهادی خود را برای متناسب با کلمات کلیدی خود انتخاب نکنید متن لنگر خود را انتخاب کنید تا محتوا را در اطراف آن قرار دهید.

عملا صحبت کردن، این به معنای پیوند داخلی با ترکیبی از کلمات کلیدی و کلمات مرتبط است. نگران نباشید گاهی اوقات بدون کلید واژه های خوب در لنگر ارتباط برقرار کنید - این لینک هنوز می تواند سیگنال های مربوطه را منتقل کند. هنگامی که ارتباط برقرار می شود، ایمن تر کردن آن از کار کردن بیش از حد است.

متن توصیفی لنگر را انتخاب کنید

منبع: راهنمای شروع جستجوگر گوگل
20. برچسب عنوان - دو نکات سریع

فرض میکنیم شما می دانید چگونه یک تگ title title ایجاد کنید. حتی امروزه، استفاده از کلمات کلیدی در برچسب عنوان یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی در صفحه است که ما می دانیم.

به گفته گوگل، گوگل در مورد تگ های عنوان بیش از حد بهینه سازی دقیق تردید دارد و به نظر می رسد که بیشتر بر روی عنوان هایی نوشته شده است که برای جستجوگرها نوشته شده است. هنگام ساخت برچسب های عنوان

I. اجتناب از Boilerplates

برای استفاده از عبارت تجاری یا کلید واژه های کلیدی به انتهای هر تگ عنوان مورد استفاده قرار می گیرد، مانند:

لوله کشی لوازم - شیکاگو لوله کشی و لامپ
لوله و اتصالات - لوله کشی و لامپ شیکاگو
توالت صندلی - شیکاگو لوله کشی و لامپ

در حالیکه ما اطلاعات کاملی نداریم، بسیاری از جستجوگرها اکنون اظهار می کنند که عبارات "boilerplate" که در انتهای هر برچسب قرار دارند، دیگر ایده خوبی نیستند. نام برند و اطلاعات توصیفی منحصر به فرد خوب است، اما ساختن هر عنوان به عنوان منحصر به فرد ممکن است حکومت روز است.

دوم اجتناب از تکرار غیر ضروری

گوگل نیز (حداقل برای بسیاری از جستجوگرها) به نظر می رسد که آستانه پایین تر از "کلمات کلیدی" را در نظر بگیرد.

در سال های گذشته، یک قاعده رایج هرگز کلمه تکراری شما را بیش از دوبار در عنوان ننوشتید. امروز، برای حفظ امنیت، ممکن است بهتر از این نباشد که کلمات کلیدی خود را بیش از یک بار تکرار نکنید.
21. بیش از حد بهینه سازی: عنوان ها، URL ها، و لینک ها

نوشتن برای انسان نه تنها باعث می شود که کلیک های شما (که می تواند به رتبه بندی بالاتر منجر شود)، اما تقریبا همیشه شما را در موتورهای جستجو مشکل است.

به عنوان جستجوگرها ما اغلب وسوسه می شود که "نمره کامل" را بدست آوریم که به این معنی دقیقا مطابق با برچسب های عنوان ما، URL ها، متن لنگر ورودی و غیره است. متاسفانه، این در دنیای واقعی طبیعی نیست و گوگل این را به رسمیت می شناسد.

تنوع بیش از حد بهینه سازی کنید
22. داده های ساختاری

کوتاه و ساده: بخش اطلاعات ساختاری را در هر صفحه وب ایجاد کنید. در حالی که داده های ساختاری تا به حال ثابت نشده است که یک عامل رتبه بندی بزرگ هستند، امروزه در ارزش پردازش ثروت قطعی و به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی ارزش های آینده رو به رشد است. در برخی از Verticals، این یک ضرورت مطلق است.

قطعه غنی

هیچ قاعده ای در مورد آنچه که داده های ساختاری را شامل می شود وجود ندارد اما ضروری است:

فیس بوک برچسب های گراف باز
کارت توییتر
Authorship
ناشر
اطلاعات کسب و کار
نظرات
مناسبت ها

صادقانه بگویم، اگر صفحاتی را با داده های ساختاری ایجاد نکنید، احتمالا پشت این زمان است.

برای یک راهنمای عالی درباره Micro Data و Schema.org، این منبع فوق العاده از SEOGadget را بررسی کنید.
لینک های ساختمان
23- ساختمان اداری 90/10

این طرح شامل 25 مرحله برای رتبه بندی محتوا، اما تنها سه ساختمان لینک لینک سه بعدی است. چرا چند تا؟ از آنجا که 90٪ از تلاش شما باید به ایجاد محتوای عالی و 10٪ به ساختمان لینک.

اگر زمان اتصال به سختی را داشته باشید ممکن است به این دلیل باشد که شما این عدد را معکوس کرده اید.

ابتدا یک محتوا بزرگ ایجاد می کند و یک مشکل را حل می کند:

محتوای خوب باعث می شود که لینک سازی ساده تر شود
در زمان کمتری پیوندهای با کیفیت بالاتر را جذب می کند
حتی در هنگام خواب یا در تعطیلات، پیوندها را به صورت خود ساخته است

اگر تازه به بازاریابی یا نسبتا ناشناخته هستید، ممکن است نیاز به بیش از 10 درصد از روابط ساختمانی خود را صرف کنید، اما اجازه ندهید که شما را از ساختن نوع محتوایی که افراد آنقدر ارزشمند هستند که بدون شما شما حتی می پرسید

90-10 قانون ساخت لینک
24. کلیه ساختمان های لینک روابط - خوب و بد است

این طرح به ویژگی های پیوند ساختمان نمی رود، زیرا 100 راه برای ایجاد لینک های کیفیت برای هر پروژه خوب وجود دارد. گفتم، چند تا از من باید منابع لینک ساخت:

فهرست کاملی از استراتژی های ارتباط لینک جان کوپر
کشف پرداخت شده است
آزمایشگاه های استناد
توییت های تبلیغاتی
Ontolo
eReleases - انتشار اخبار برای لینک ها، اما برای نمایشگر
BuzzStream
کتاب ساختمان لینک بسیار عالی پدی موگان

این منابع به شما ابزار و تاکتیک های اصلی برای کمپین ساخت پیوند موفق را به شما می دهد، اما به خاطر داشته باشید که تمام لینک های خوب ایجاد رابطه هستند.

سازندگان پیوند موفق این را درک می کنند و هر رابطه و ارتباط را تقویت می کنند. حتی یک نامه ساده و ساده می تواند به یک شکل پیشرفته ایجاد ارتباط با تلاش کمی افزایش یابد، چرا که این روزنامه ی تخته سفید توسط رند به طرز محبت آمیز نشان داده است.
25. لایه ساختمان لینک شما ... برای همیشه

حقیقت این است که برای حرفه ای ها ساختمان پیوند هرگز به پایان نمی رسد. هر محتوا و پیوند ساختمان لایه های کمپین در بالای محتوای قبلی و وب به عنوان یک کل به عنوان لایه های باخلو یونانی زیبا.

به عنوان مثال، این پست می تواند linkbait برای SEOmoz در نظر گرفته شود، اما آن را نیز سخاوتمندانه به چندین بخش دیگر محتوا در داخل خانواده Moz و همچنین خارجی، لینک؛ گسترش هماهنگی عشق لینک و ایجاد رابطه تا آنجا که ممکن است در همان زمان.

SEOmoz سخاوتمندانه به سایت های دیگر پیوند می دهد: تجربه پیوند ساختمان فقط در مورد موتورهای جستجو نیست، بلکه افراد نیز تجربه می کنند. ما به منابع عالی لینک می کنیم و لینک ها را برای بهترین تجربه کاربر فراهم می کنیم. هنگامی که درست انجام شد، موتورهای جستجو دقیقا این نوع تجربه را با رتبه بندی بالاتر پاداش می داد.

برای توضیح عالی درباره اینکه چرا شما باید زمانی که ضروری است به سایت های خارجی لینک کنید، از کار عالی AJ Kohhn، Time to Long Click را بخوانید.

یکی از پست های مورد علاقه من در SEOmoz 10 ابزار جستجوگر هوشمندانه بود که در واقع راک بود. نه تنها اولین پیوند در صفحه مربوط به ابزارهای جستجوگر خود ما بود، بلکه ما نیز مرتبط و ستایشگر رقبایمان بودیم.

منبع:moz.com

اموزش ایجاد یک پست الکترونیک رایگان در 5 دقیقه (قدم به قدم)

Download Freelance Man Working on His Laptop FREE Stock Photo

آیا می خواهید آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار را به صورت رایگان ایجاد کنید؟ یک آدرس ایمیل کسب و کار از نام شرکت شما به جای گواهی عمومی یا یاهو استفاده می کند. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی یک آدرس ایمیل کسب و کار رایگان را در کمتر از 5 دقیقه ایجاد کنید.

چگونه یک پست الکترونیک تجارت رایگان ایجاد کنیم
آدرس ایمیل کسب و کار چیست و چرا شما به آن نیاز دارید؟

یک آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار نام شرکت خود را به جای گواهی عمومی یاهو یا جیمیل، به عنوان مثال: john@stargardening.com

اکثر مبتدیان از کلیه حساب های تجاری رایگان رایگان بدون نام دامنه استفاده می کنند که بسیار حرفه ای نیست. به عنوان مثال: john.smith2019@gmail.com یا jsmithfromstargardening@yahoo.com.

از آنجا که هر کسی می تواند این حساب های ایمیل عمومی را ایجاد کند، مشتریان و دیگر شرکت ها سخت تر برای اعتماد به چنین آدرس های ایمیل به عنوان حساب های کسب و کار مشروع مشغول می شوند.

در زیر 4 دلیل برتر برای اینکه شما به یک آدرس ایمیل حرفه ای برای کسب و کار خود نیاز دارید:

یک آدرس ایمیل کسب و کار سفارشی به نظر می رسد حرفه ای تر.
همچنین کوتاه و آسان است به یاد داشته باشید.
یک آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار به شما کمک می کند اعتماد مشتری را به عنوان یک کسب و کار مشروع کسب کنید.
ارسال ایمیل با نام تجاری خود شما اجازه می دهد نام تجاری خود را با هر ایمیل ارسال کنید.

بهترین بخش این است که شما می توانید آدرس ایمیل سفارشی کسب و کار خود را به صورت رایگان دریافت کنید، به این معنی که هیچ گاه برای دریافت آن وجود ندارد.

اگر میخواهید مشتریان و سایر شرکتهای تجاری شما را جدی بگیرند، باید بلافاصله شروع به استفاده از آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار کنید.
چه چیزی نیاز به ایجاد یک آدرس ایمیل کسب و کار دارید؟

برای ایجاد یک آدرس ایمیل کسب و کار رایگان، باید نام دامنه و وب سایت خود را داشته باشید.

پس از آن، شما باید یک ارائه دهنده خدمات ایمیل برای رسیدگی به ایمیل های کسب و کار خود داشته باشید.

چند راه حل متفاوت وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک آدرس ایمیل حرفه ای کسب و کار استفاده کنید.

ما دو روش مختلف را به شما نشان می دهیم و می توانید یکی از بهترین ها را انتخاب کنید.

اولین روش رایگان و راه اندازی نسبتا آسان است، در حالی که روش دوم هزینه کمی دارد، اما ویژگی های بسیار بیشتری را ارائه می دهد.
روش 1. ایجاد آدرس ایمیل کسب و کار به صورت رایگان

این روش آسان و برای تقریبا همه کسانی که وب سایت دارند، در دسترس است. این اجازه می دهد تا شما برای ایجاد یک آدرس ایمیل کسب و کار به صورت رایگان.

هنگام ایجاد یک وب سایت کسب و کار کوچک، شما نیاز به خرید یک دامنه و ثبت نام برای میزبانی وب.

آنچه که بسیاری از مبتدیان نمی دانند این است که بسیاری از شرکت های میزبانی وردپرس ویژگی های ایمیل کسب و کار رایگان را به عنوان بخشی از بسته ارائه می دهند.

به طور معمول، نام دامنه 14.99 دلار در سال هزینه دارد و میزبانی وب از 7.99 دلار در هر ماه آغاز می شود. اگر از یک سرویس ایمیل پرداختی استفاده می کنید، می توانید یک حساب دیگر 5 دلار اضافه کنید.


این بدان معناست که شما می توانید وب سایت کسب و کار خود را برای 2.75 دلار در هر ماه (و با یک آدرس ایمیل رایگان کسب و کار) شروع کنید.در اینجا دستورالعمل کامل گام به گام برای ایجاد آدرس ایمیل کسب و کار رایگان خود را با Bluehost است.

مرحله 1. تنظیم آدرس کسب و کار (نام دامنه)

اول، شما باید از وب سایت Bluehost بازدید کنید و روی دکمه سبز "شروع به کار" کلیک کنید.

Bluehost دکمه شروع می شود

این به شما یک صفحه قیمت گذاری را می دهد که در آن شما باید بر روی دکمه «انتخاب» زیر برنامه مورد نظر خود کلیک کنید.

برنامه های Basic و Plus در بین کسب و کارهای کوچک که تازه شروع به کار می کنند، محبوب ترین هستند.

طرح را انتخاب کنید

پس از انتخاب برنامه، از شما خواسته می شود نام دامنه خود را انتخاب کنید. شما باید نام تجاری خود را وارد کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

نام دامنه را انتخاب کنید

Bluehost اکنون بررسی خواهد کرد که آیا نام دامنه با نام تجاری شما در دسترس است یا خیر. اگر این کار را نکنید، به شما پیشنهادات جایگزین دیگری را نشان می دهد یا می توانید نام دامنه دیگری را جستجو کنید.

در اینجا چند راهنمایی سریع در انتخاب نام دامنه مناسب برای آدرس ایمیل کسب و کار شما وجود دارد.

همیشه یک نام دامنه .com را انتخاب کنید برای اطلاعات بیشتر به مقاله ما در مورد تفاوت نام های دامنه .com vs .net مراجعه کنید.
نام دامنه خود را کوتاه نگه داشته، آسان به یاد داشته باشید و تلفظ.
از شماره ها یا خطاها در نام دامنه خود استفاده نکنید
با استفاده از کلمات کلیدی و مکان کسب و کار در نام دامنه خود، آن را منحصر به فرد کنید. برای مثال، اگر stargardening.com در دسترس نباشد، به دنبال stargardeninghouston.com بروید

برای راهنمایی بیشتر، نگاهی به راهنمای ما در مورد چگونگی انتخاب بهترین نام دامنه برای کسب و کار خود داشته باشید.

انتخاب نام دامنه خوب برای کسب و کار شما بسیار مهم است، اما زمان زیادی را صرف آن نخواهید کرد، یا هرگز از این مرحله فراتر نخواهید رسید.

پس از انتخاب نام دامنه خود، باید اطلاعات حساب خود را اضافه کنید و اطلاعات بسته را برای تکمیل فرآیند نهایی کنید.

در این صفحه، اضافی اضافی را که می توانید خریداری کنید را ببینید. ما در حال حاضر انتخاب آنها را توصیه نمی کنیم. اگر به آنها نیاز دارید، همیشه می توانید آنها را از حساب خود اضافه کنید.

نهایتا اطلاعات حساب

سرانجام، برای تکمیل خرید باید اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید.

شما یک ایمیل با جزئیات در مورد نحوه ورود به پانل کنترل میزبانی وب خود دریافت خواهید کرد. این جایی است که شما همه چیز را مدیریت می کنید از جمله مدیریت وب سایت، حساب های ایمیل کسب و کار و سایر تنظیمات.

مرحله 2: ایجاد ایمیل رایگان تجارت شما

در داشبورد حساب کاربری میزبانی شما باید بر روی بخش ایمیل کلیک کنید و سپس روی برگه «افزودن حساب ایمیل» کلیک کنید.

یک حساب ایمیل جدید اضافه کنید

یک نام کاربری و رمز عبور برای حساب ایمیل خود وارد کنید و سپس روی دکمه Create Account کلیک کنید.

Bluehost اکنون حساب ایمیل خود را ایجاد خواهد کرد و پیام موفقیت آمیز را مشاهده خواهید کرد.

مرحله 3 استفاده از حساب ایمیل کسب و کار شما

اکنون که حساب کسب و کار رایگان خود را ایجاد کرده اید، گام بعدی این است که یاد بگیرید چگونه از آن برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده کنید.

در بخش «پست الکترونیک» در حساب میزبانی خود، به برگه «حسابهای ایمیل» بروید. شما آدرس ایمیل تازه ایجاد شده خود را در آنجا مشاهده خواهید کرد.

منبع:wpbeginner.com

علت تورم انگشتان دست

 ورم انگشتان دست, علت ورم انگشتان دست

انگشتان دست به دلایل مختلفی می توانند متورم شوند که بسیاری از آنها بی ضرر هستند، اما گاهی اوقان پف کردن انگشتان که در اصطلاح پزشکی «داکتیلیت» (تورم سوسیس شکل) نامیده می شود می تواند به شرایط سلامت جدی‌تر اشاره داشته باشد. در ادامه با برخی دلایل شایع تورم انگشتان بیشتر آشنا می شویم.

گرمای هوا

گرما می تواند موجب انبساط رگ های خونی عبوری از پوست شود که این شرایط برای کاهش دمای بدن رخ می دهد. با گشاد شدن رگ های خونی، مقداری از مایع موجود در آنها می تواند به بافت های نرم اطراف نشت کرده و موجب تورم شود.

این نوع از تورم به طور معمول با استفاده از دست ها و ادامه فعالیت منظم از بین می رود. اما اگر تورم تنها در دست ها و انگشتان دست و نه پاها شکل گرفته و با درد یا ضعف در قدرت پنجه همراه است، ممکن است با چیزی فراتر از گرمای هوا پیوند خورده باشد و بهترین گزینه در این شرایط مراجعه به پزشک است.

نمک بیش از حد

مصرف بیش از حد غذاهای شور می تواند به تورم انگشتان دست منجر شود. بدن به حفظ تعادل بین نمک و آب تمایل دارد و مصرف نمک بیش از حد می تواند به معنای احتباس آب در بدن باشد که تورم را موجب می شود.

به طور معمول، تورم خفیف ناشی از مصرف بیش از حد غذاهای شور به خودی خود طی یک روز از بین می رود، اگرچه با توجه به مقدار نمک اضافه مصرفی می تواند به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. اگر مصرف نمک را کاهش داده و تورم از بین نمی رود، برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید.

آرتریت روماتوئید یک بیماری خودایمنی است که به بافت پوششی مفاصل حمله می کند

استئوآرتریت یا آرتریت روماتوئید

اگر تنها مفاصل انگشتان بزرگ شده اند، استئوآرتریت (آرتروز) ممکن است دلیل اصلی این شرایط باشد، به ویژه اگر انگشتان هنگام صبح متورم شده اند. این نوع از آرتریت مرتبط با افزایش سن به واسطه فرسایش بافت محافظ در مفاصل شکل می گیرد. استئوآرتریت اغلب، اما نه همیشه، با درد و تورم همراهی می شود.

آرتریت روماتوئید یک بیماری خودایمنی است که به بافت پوششی مفاصل حمله می کند. بر خلاف آرتروز، آرتریت روماتوئید ارتباطی با سن ندارد و می تواند برای هر فردی در هر سنی رخ دهد. تورم در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید اغلب در مچ ها و مفاصل انگشتان رخ می دهد. همچنین، آرتریت روماتوئید می تواند موجب تورم و التهاب بین مفاصل شود.

سندرم تونل کارپ

اگر اعصابی که از ساعد به کف دست منتهی می شوند در قسمت مچ تحت فشار قرار بگیرند، شرایطی به نام «سندرم تونل کارپ» شکل می گیرد. تورم ناشی از این شرایط به طور معمول با درد، سوزش، سوزن سوزن شدن، یا بی حسی در دست ها و انگشت ها همراه است که این علائم به آرامی با گذشت زمان پدیدار می شوند. سندرم تونل کارپ زنان را سه برابر بیشتر از مردان تحت تاثیر قرار می دهد.

انسداد احتمالی در سیستم لنفاوی

«لنفدوم» (Lymphedema) یکی بیماری تورم اندام است که به واسطه تخلیه ناکافی مایع لنف شکل می گیرد. انگشتان دست ها و پاها ممکن است متورم شده و به طور معمول کل دست و پا نیز متورم می شوند. پوست ممکن است سفت‌تر یا ضخیم‌تر از حالت عادی به نظر برسد. لنفدوم با انجام عمل جراحی یا پرتودرمانی سرطان پستان پیوند خورده است. در موارد نادر، این بیماری می تواند موجب تورم غیرعادی دستگاه لنفاوی شود.

پره‌اکلامپسی

مقداری تورم برای زنان بادرار شرایطی معمول است. اما اگر تورم در دست ها و صورت، به ویژه اگر فشار با انگشت موجب توررفتگی مشهود روی پوست شود، می تواند نشانه ای هشدار دهنده از پره‌اکلامپسی باشد. پره‌اکلامپسی یک عارضه بارداری است که فشار خون بالا از مشخصه های آن است.

در صورت عدم درمان، پره‌اکلامپسی می تواند به آسیب دیدن اندام، از جمله کبد و کلیه ها منجر شود. افزون بر تورم از دیگر نشانه های پره‌اکلامپسی می توان به تاری دید، وجود پروتئین بالا در ادرار، سردرد، حالت تهوع و استفراغ اشاره کرد. خطر پره‌اکلامپسی طی نخستین بارداری یا بارداری در سنین بالای 40 سال بیشتر است. همچنین، در زنانی که دو قلو یا سه قلو باردار هستند و زنان چاق احتمال ابتلا به این شرایط بیشتر است.

مقداری تورم برای زنان بادرار شرایطی معمول است

بیماری رینود

بیماری رینود شامل باریک شدن رگ های خونی، اغلب به واسطه آب و هوای سرد یا استرس می شود. این شرایط گردش خون را محدود می کند. زمانی که گردش خون به حالت عادی باز می گردد، تورم به همراه سوزش یا درد رخ می دهد. این شرایط بین زنان شایع‌تر است. رنگ آبی یا رنگ پریدگی انگشتان پیش از تورم می تواند نشانگری از بیماری رینود باشد.

ورزش

طی انجام ورزش دست ها ممکن است متورم شوند زیرا رگ های خونی در بدن شما به افزایش تقاضا برای انرژی در ماهیچه ها واکنش نشان می دهند. زمانی که ورزش می کنید، بدن گرما تولید می کند. دستگاه عروقی اجازه می دهد مایع بیشتری وارد انگشتان دست و پا شود تا از این طریق دمای بدن کاهش یابد.

مشکلات کلیه

اگر کلیه ها در دفع مایعات اضافه موفق نباشند، بدن آن را در خود نگه می دارد که می تواند به تورم منجر شود. این شرام که به نام «ادیما» (Edema) شناخته می شود می تواند هر بخش از بدن را تحت تاثیر قرار دهد، اما بیشتر در دست ها و پاها دیده می شود. همچنین، کلیه ها به تنظیم الکترولیت ها در بدن کمک می کنند، از این رو، هر گونه بیماری یا مشکل در آنها می تواند بر این روند تاثیرگذار باشد. پرفشاری خون و دیابت از جمله شرایطی هستند که می توانند موجب مشکلات کلیوی شوند.

داروها

مصرف برخی داروها می تواند موجب تورم در دست ها شود که از آن جمله می توان به داروهای فشار خون بالا، داروهای دیابت، استروئیدها، و داروهای ضد باردرای اشاره کرد.

منبع: asriran.comعلل ،علایم و درمان بیماری زوال عقل

 دمانس چیست, دمانس یا زوال عقل

زوال عقل یا دمانس (به لاتين: dementia) یا خِرَدسودگی در پزشکی و روان‌پزشکی، اختلال مزمن و گاهی حاد فرایندهای روانی به علت بیماری عضوی مغز که با تغییر شخصیت و نئاندرتال شدن و موقعیت‌ناشناسی و اختلال در حافظه و داوری و اندیشه همراه است. شایع‌ترین نوع دمانس، زوال عقل سالخوردگی یا بیماری آلزایمر است.

از دیگر عوامل ایجاد دمانس می‌توان به سکته مغزی، روان‌آشفتگی (دلیریوم) ناشی از سمی شدن بدن در اثر مواد مخدر و روان‌گردان و بیماری‌های ناشایع ولی معروف مانند جنون گاوی اشاره نمود. طبق تعریف، خردسودگی عبارت است از تخریب پیش رونده کارکردهای شناختی که در زمینه‌ای از هشیاری کامل (بدون وجود دلیریوم بسته به نوع عامل آن) بروز می‌کند.

دمانس از علائم بیماری و به صورت مجموعه‌ای از عملکردی‌های بد بالینی شامل اختلالاتی در حافظه، زبان‌پریشی، تغییرات روان‌شناختی و روان‌پزشکی و مختل شدن فعالیت‌های روزمره تظاهر می‌یابد.

وقتی بیماری با شکایت اختلال ذهنی و یا حافظه به پزشک مراجعه می‌کند، شاید تنها نوع بیماری که خود و همراهانش به آن فکر می‌کنند، بیماری آلزایمر باشد. ولی در حقیقت بیماری آلزایمر یکی از انواع بیماری‌های فرسایش مغز است.

فرسایش مغز چگونه بوجود می‌آید؟

سلول‌های مغزی مانند منزل شما هستند. در پایان روز، زباله‌هایی که در اثر مصرف غذا و یا تمیز کردن منزل بوجود میایند، در صورتی که به بیرون از منزل منتقل نشوند، امکان زندگی در آن منزل را نا ممکن می‌کنند.

در حال حاضر بیشتر دانشمندانی که درباره بیماری آلزایمر تحقیق می‌کنند بر این باورند که در بسیاری از بیماری‌های فرسایش مغز، اشکال در همین فرایند تخریب و تجزیه مواد اضافه در داخل سلول‌های مغزی است . این مواد اضافی در صورتی که در سلول و یا در محیط اطراف آن باقی بمانند، باعث اختلال در کار و نهایتا مرگ سلول می‌شوند.

در بسیاری از این موارد، این ضایعات، پروتئین‌ها هستند که در سلول‌های مغزی یا نورون‌ها رسوب می‌کنند. به وجود آمدن کلاف‌های پروتئینی، ارتباط بین سلول‌های عصبی مغز را مختل میکنند و باعث از بین رفتن آنها می‌شوند. شروع این تخریب سلولی در بیماری آلزایمر در منطقه هیپوکامپوس مغز که مرکز آموخته‌ها و حافظه انسان است صورت می‌گیرد و به همین علت است که مشکلات حافظه از اولین علایم این بیماری به حساب می‌آید.

اغلب افراد مبتلا به زوال عقل، دارای حجم کوچکی از مغز می باشند

علایم بیماری زوال عقل:

قبل از اینکه علائم بیماری زوال عقل به طور وضوح در شما بروز کند، تغییرات خاصی در رفتار شما نشان‌دهنده ابتلا به این بیماری است. این تغییرات خاص عبارتند از:

مشکل در جویدن موادغذایی سفت: جویدن سخت و مشکل یک سیب می تواند نشان دهنده زوال عقل باشد. هنگامی که تعداد دندان ها کم می شود و یا اصلا وجود ندارند، افراد کمتر عمل جویدن غذا را انجام می دهند. این مسئله باعث کاهش جریان خون به مغز می شود و در نتیجه بیماری زوال عقل بروز می کند.

- به کندی راه رفتن: روش راه رفتن شما، می تواند خطر بروز بیماری زوال عقل را در شما نشان دهد.افرادی که به کندی راه می روند، دارای مغز با حجم کوچکی می باشند. از آنجا که اغلب افراد مبتلا به زوال عقل، دارای حجم کوچکی از مغز می باشند، پس می توان گفت کسانی که کند راه می روند، در معرض خطر ابتلا به زوال عقل قرار دارند.

- مشکل در خوابیدن : چرخه خواب شما ممکن است شما را به سمت زوال عقل بکشاند.

محققان دریافتند زنانی که در اوایل روز، کمتر به فعالیت جسمانی می پردازند و خواب هستند (شب ها خوب و به مقدار کافی نمی خوابند)، نسبت به زنانی که به مقدار کافی در شب می خوابند و در اوایل روز هم فعال هستند، 80 درصد بیشتر احتمال ابتلا به بیماری زوال عقل را دارند.

- افزایش وزن : چاقی یکی از عوامل تهدیدکننده سلامتی می باشد و ابتلا به بیماری هایی از قبیل: دیابت نوع 2، بیماری قلبی و آرتریت را در پی دارد.افزایش BMI (شاخص توده بدنی) ارتباط تنگاتنگی با بیماری زوال عقل دارد.اگر شما چاق هستید و یا اضافه وزن دارید، برای جلوگیری از ابتلا به بیماری زوال عقل، از همین حالا ورزش و رژیم لاغری اصولی را شروع کنید.

- افسردگی:افسردگی می تواند بر سلامت مغز اثر بگذارد.احتمال ابتلا به بیماری زوال عقل در افرادی که در اواخر عمر دچار افسردگی می شوند، دو برابر است.

چرخه خواب شما ممکن است شما را به سمت زوال عقل بکشاند

علل شایع اختلال‌های شناختی در افراد مسن عبارتند از:

- آغاز یا تشدید نارسایی قلب

- داروهای تجویزی، به‌ویژه داروهای ضد پارکینسون وسایر داروهای با خواص آنتی کولینرژیک

- نوشیدنی الکل

- هیپوکسی یا ایسکمی عروق مغز

- عفونت‌های گوش، پوست، ریه و دستگاه ادراری

سایر عللی که از شیوع کم‌تر برخوردارند عبارتند از:

- اختلال افسردگی اساسی که دمانس را تقلید می‌کند

- کم خونی شدید در افراد بسیار مسن

- کمبود ویتامین ب۱۲ فولات

- کم‌کاری تیروئید

- تومورهای مغزی با رشد تدریجی

- نارسایی کلیوی

- هیدروسفالی ارتباطی

- سیفلیس

- هیدروسفالی فشار معمولی علاوه بر عوامل بالا ممکن است بیمار دچار پیری طبیعی شده باشد که با عدم تداخل قابل ملاحظه در رفتار اجتماعی وشغلی با دمانس قابل افتراق است. همچنین دلیریوم با شروع حاد، دوره کوتاه، تشدید شبانه علائم از دمانس قابل تمایز است.

ضمن این که نباید احتمال اختلالات ساختگی یا تمارض را از نظر دور داشت. همچنین با توجه به شباهت‌های نسبی این بیماری با اسکیزوفرنی و افسردگی اساسی، لازم است علایم تشخیصی به صورت دقیق و بالینی بررسی شود.

میوه بلوبری می‌تواند با پیشگیری از زوال عقلی و بهبود قدرت حافظه به سلامت مغز کمک کند

انواع دمانس :

آلزایمر

در تشخیص دمانس نوع آلزایمر علاوه بر وجود اختلال حافظه، وجود یکی دیگر از اختلالات شناختی که در قبل ذکر شد الزامی است. همچنین این بیماری باید در عملکرد اجتماعی و شغلی فرد اختلال ایجاد کند.

دمانس عروقی

علایم عمومی آن مشابه دمانس نوع آلزایمر است با این تفاوت که شواهد بالینی و آزمایشگاهی مبنی بر دلایل عروقی در مورد آن موجود است. در ضمن معمولاً سیر نزولی و پله پله در دمانس عروقی شایعتر از نوع آلزایمر است.

راه‌های پیشگیری از آلزایمر:

1. ورزش : ورزش کردن تاثیر زیادی به سوخت و ساز مغز می‌گذارد و می‌تواند از تحلیل رفتن کارایی شناختی و زوال عقلی جلوگیری کند. بررسی‌ها نشان داده که افزایش سوخت و ساز در مغز باعث جلوگیری از افزایش ماده کولین (جزئی از ویتامین B) می‌شود. این متابولیست معمولاً با کاهش سلول‌های عصبی افزایش می‌یابد و در نهایت افزایش آن منجر به آلزایمر می‌شود. انجام ورزش میزان کولین را در مغز تنظیم می‌کند. بنابراین ورزش کردن باعث حفاظت از سلول‌های عصبی می‌شود.

2. قدم زدن : فعالیت فیزیکی مانند پیاده‌روی بر ساختار مغز تاثیر می‌گذارد. بنابراین برداشتن ۴ هزار قدم در طول روز از اختلال حواس جلوگیری می‌کند. افرادی که حداقل در طول روز ۴ هزار گام برمی‌دارند کارایی شناختی بیشتری نسبت به دیگران دارند. فعالیت فیزیکی همچنان باعث افزایش توانایی مغز در ایجاد تغییرات می‌شود.

3. دو زبانه بودن : دانستن زبان دوم مناطقی از مغز را که معمولا در بیماران آلزایمر تحت تاثیر قرار گرفته، تقویت می‌کند. محققان کانادایی، اسکن مغز دو گروه افراد چندزبانه و تک‌زبانه که همگی مبتلا به بیماری آلزایمر بودند را مورد بررسی قرار دادند. نتیجه این بود که دانستن یک زبان دوم ممکن است به کاهش تاثیرات اختلالات مغزی "دژنراتیو" (degenerative) کمک کند.

4. قهوه : بررسی انجام گرفته در مورد تاثیر مصرف قهوه و سلامت مغز نشان می‌دهد مصرف مرتب قهوه با کاهش ۱۶ درصدی خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقلی مرتبط است.

5. معاینه چشم :به تازگی محققان مدعی‌ شده‌اند می‌توان با اسکن ساده چشم امکان ابتلا به این بیماری را به طور زودهنگام تشخیص داد. در بیماری‌ آلزایمر، پلاک‌هایی متشکل از پروتئینی موسوم به "بتا آمیلوئید" در مغز بیماران شکل می‌گیرد که به سلول‌های مغزی آسیب رسانده و آن‌ها را نابود می‌کند. دانشمندان دریافتند همین میزان انباشت‌های پروتئین بتا آمیلوئید در شبکیه (واقع در پشت چشم) هم شکل می‌گیرد و میزان پلاک‌ شناسایی شده در این بخش با میزان پلاک موجود در نواحی مغزی بیماران آلزایمری برابری می‌کند، این بدین معناست که می‌توان امکان بروز آلزایمر را سال‌ها قبل از ظهور علائم واقعی آن، با استفاده از اسکن چشم پیش‌بینی کرد.

6. بلوبری : بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف میوه بلوبری می‌تواند با پیشگیری از زوال عقلی و بهبود قدرت حافظه به سلامت مغز کمک کند. آنتی‌اکسیدان موجود در این میوه برای قدرت حافظه و عملکرد شناختی افراد بزرگسال مفید است و از ابتلا به آلزایمر پیشگیری می‌کند.

مصرف مرتب قهوه با کاهش ۱۶ درصدی خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقلی مرتبط است

درمان دمانس :

درمان‌های روانی – اجتماعی:

درمان رفتاری - شناختی در بیماران دچار دمانس خفیف تا متوسط برای غلبه بر «تفکر فاجعه‌نگر» (که در آن به تمام سختی‌ها به‌عنوان یک فاجعه نگاه می‌شود) مفید به نظر می‌رسد. «قالب‌بندی مجدد شناختی» می‌تواند در ایجاد راهبردهای کنار آمدن با مشکل در مراقبین بیماران نقش داشته باشند و ممکن است از رویکردهای حل مشکل یا مداخلات گروه‌های حمایتی برای آن‌ها مؤثرتر باشند.

مطالعات موردی روی درمان رفتاری - شناختی در بیماران دچار دمانس نشان داده‌اند که چگونه یک رویکرد مبتنی بر فرد می‌تواند به تخفیف ترس از این که دیگران تشخیص را بفهمند، به کاهش افت سریع توانایی‌ها، پرهیز از رفتار خجالت‌آور در جامعه، و جلوگیری از حذف نقش بیمار در برنامه‌ریزی مراقبت‌ها کمک‌کننده باشد. تکنیک‌های مورد استفاده شامل ترکیبی از واقعیت‌گرایی، راهبردهای حافظه، و بازسازی مجدد هستند.

یکی از مشکلات اساسی در مورد افراد مبتلا به دمانس احساس از خود گذشتگی مراقب نسبت به بیمار است که منجر به احساس تنفر نسبت به خود و بیمار می‌شود. امروزه با کتاب‌هایی که مخصوص این گروه از پرستاران و افراد خانواده نوشته شده و همچنین روان دروانی‌های حمایتی و مشاوره‌های مستمر سعی در کاهش این گونه موارد است.

درمان دارویی:

در زیر نمونه‌ای از درمان دارویی برای استفاده روزانه حالت‌های مختلف دمانس آمده‌است:

برای آژیتاسیون خفیف

ترازودون ۳۰۰–۵۰ میلی‌گرم بنزودیازپین‌ها، مانند لورازپام ۴–۵/۰ میلی‌گرم کلومتیازول تا ۳ کپسول (۱۵–۵ میلی‌لیتر مایع) مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین، مانند سیتالوپرام ۲۰–۱۰ میلی‌گرم و سرترالین ۱۰۰ میلی‌گرم همچنین والپروات سدیم۲۵۰ میلی‌گرم تا ۱ گرم، کاربامازپین ۳۰۰–۵۰ میلی‌گرم، مهارکننده‌های کولین‌استراز (به‌ویژه ریواستیگمین ۶–۵/۱ میلی‌گرم در دمانس اجسام لوی)، پرومازین ۱۰۰–۲۵ میلی‌گرم را در نظر بگیرید

برای آژیتاسیون شدید یا در صورت وجود سایکوز

کوئتیاپین ۲۰۰–۲۵ میلی‌گرم ریسپریدون ۲–۵/۰ میلی‌گرم الانزاپین ۱۰–۵/۲ میلی‌گرم آریپیپرازول ۱۵–۵ میلی‌گرم در صورت وجود علایم افسردگی مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین مانند سیتالوپرام ۲۰–۱۰ میلی‌گرم و سرترالین ۱۰۰ میلی‌گرم میرتازاپین ۴۵–۱۵ میلی‌گرم

به گفته پزشکان، قرار گرفتن در معرض نور خورشید تأثیر زیادی در رفع اختلال خواب مبتلایان به زوال عقل (دمانس) دارد.

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

منابع: isna.ir

wikipedia.org

اموزش واردشدن افلاین به فیسبوک

روش ورود به فیس بوک آفلاین, چگونگی ورود به فیس بوک

ما در ادامه به راهکارهایی اشاره خواهیم کرد که با استفاده از آنها میتوانیم بصورت آفلاین وارد فیسبوک شویم مثلا زمانیکه بخواهیم از جلب توجه دیگران دوری کنیم و یا سری به پروفایل افراد مختلف بزنیم، بدون اینکه کسی متوجه شود.

هنگام استفاده از نسخه دسکتاب فیسبوک

مرحله اول: وارد سایت فیسبوک شوید

اگر قبلا وارد سایت شده اید که بصورت اتوماتیک اخبار در تایم لاین شما ظاهر میشود، اگر هم وارد نشده بودید باید نام کاربری و کلمه عبور خود را در سمت راست صفحه بنویسید و وارد پروفایل خود شوید.

مرحله دوم: به قسمت چت رفته و گزینه turn off active status را بزنید.

در قسمت مربوط به چت، در گوشه سمت راست روی آیکون چرخ دنده خاکستری رنگ کلیک کنید و گزینه سوم از پایین یعنی Turn Off Active Status را بزنید. شما در این قسمت میتوانید مشخص کنید که وضعیت غیرفعال بودن شما برای همه مخاطبان، همه به جز تعدادی و یا فقط چند نفر انتخابی نشان داده شود.

توجه داشته باشید وقتی شما وضعیت آفلاین را انتخاب میکنید، همچنان فیسبوک در قسمت چت، آخرین بازدید شما را نشان میدهد.

شبکه اجتماعی فیسبوک

هنگام استفاده از اپلیکیشن فیسبوک

مرحله اول: وارد اپلیکیشن شوید

اگر تا به حال وارد اکانت خود نشده اید، پس اینکار را انجام خواهید داد.

مرحله دوم: وارد تنظیمات شوید

در گوشه سمت راست صفحه، سه خط افقی را بزنید و اسکرول را پایین بیاورید تا به انتهای من برسید، سپس گزینه Settings & Privacy را انتخاب کنید.

مرحله سوم: تنظیمات وضعیت فعال بودن خود را غیرفعال کنید

در قسمت Privacy یا حریم خصوصی، حدودا در اواسط صفحه، گزینه وضعیت فعال یا active status را مشاهده میکنید، این گزینه مشخص میکند که دیگران چطور وضعیت آنلاین بودن شما را ببینند. روی این گزینه کلیک کنید و مطمئن شوید که آنرا غیرفعال کرده اید.

وضعیت آفلاین در فیسبوک

هنگام استفاده از اپلیکیشن مسنجر

مرحله اول: وارد اپلیکیشن مسنجر فیسبوک شوید

مسنجر، اپلیکیشن اختصاصی فیسبوک برای تلفن همراه است. اگر هدف شما این است که بصورت ناشناس فعالیت داشته باشید باید وضعیت خود را به حالت آفلاین تغییر دهید. پس دست بکار شده و در ابتدا وارد اکانت خود شوید.

مرحله دوم: وارد پروفایل خود شوید

در برگ نشان خانه، بر روی عکس پروفایل خود در گوشه بالای سمت چپ ضربه بزنید.

مرحله سوم: وضعیت فعال خود را غیرفعال کنید

در قسمت بالا، گزینه ای با نام Active Status وجود دارد، روی آن ضربه بزنید و Show when you’re active را غیرفعال کنید.

کاربرانی را که نمیخواهید هرگز وضعیت آنلاین شما را ببینند، بلاک کنید.

اگر نمیخواهید خودتان را برای عده ی محدودی به دردسر بندازید، بهتر است که آنها را برای همیشه بلاک کنید. شما به هیچ عنوان نخواهید توانست دیگر پیامی را برایشان بفرستید و یا چیزی از جانب آنها دریافت کنید، همچین آنها هم قادر نیستند که وضعیت آنلاین بودن شما را بفهمند.

منبع:sonetinfo.comاموزش به اشتراک گذاری مسیر طی شده تا مقصددر گوگل‌مپز

 ترفندهای گوگل مپز, اشتراک گذاری مسیر در گوگل مپز

نقشه گوگل قبلا هم به یک قابلیت مجهز بود که به شما اجازه می‌داد موقعیت مکانی حال حاضر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. اما این بار به اشتراک گذاری نقشه طی مسیر که وضعیت ترافیک خیابان‌ها و نحوه حمل و نقل را نیز شامل می‌شود متفاوت است.

برای به اشتراک گذاری نقشه طی مسیر خود روی گوگل مپز ابتدا اطمینان حاصل کنید که آخرین نسخه این اپلیکیشن را روی دستگاه موبایل خود نصب کرده باشید. بعد از باز کردن اپلیکیشن Google Maps مقصد خود را جستجو کنید و بعد با استفاده از قابلیت Directions مسیر رسیدن به این مقصد را پیدا کنید. بعد از قرار گرفتن روی حالت مسیریابی، صفحه را به سمت بالا بکشید تا یک منو ظاهر شود. در این منو روی گزينه Share trip progress تقه بزنید.

اشتراک گذاری مسیر در گوگل مپز

حالا از فهرست مخاطبین خود فردی را که می‌خواهید نقشه طی مسیر خود را با او در داخل گوگل مپز به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید، و یا از اپلیکیشن مورد نظر برای به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود استفاده کنید.

اشتراک گذاری نقشه

این ویژگی چیز منحصر به فرد و جدیدی نیست. در واقع اپلیکیشن‌های به اشتراک گذاری موقعیت مسیر دیگری نیز وجود دارند که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید.

استفاده از این قابلیت مصرف باتری را افزایش می‌دهد و مسلما گوگل مپز به طور مداوم نیاز به دسترسی به موقعیت مکانی شما خواهد داشت.

منبع:shabakeh-mag.comاموزش کامل تگ‌ یا برچسب‌گذاری در سایت

 نوشتن تگ در سایت, اموزش تگ در سایت

تگ کردن یا برچسب‌گذاری برخی از مطالب در سایت‌ها، پدیده‌ای است که سایت‌ها چند سالی است با آن سروکار دارند و بالطبع کاربران سایت‌ها هم احتمالاً در زمان مراجعه با آن مواجه شدند و این سؤال برایشان پیش آمده که این کلمات و دسته‌بندی‌ها چه معنا و مفهومی دارد و یا اصلاً تگ چیست؟

امروز قصد داریم اطلاعاتی کاربردی درباره تگ، تاریخچه آن و باید‌ها و نباید‌های تگ گذاری را در اختیار شما قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

تگ چیست؟

دسته‌بندی و تگ‌گذاری یا برچسب‌گذاری، هر کدام برای خود کاربرد‌هایی در ارائه مطالب سایت یا وبلاگ را دارند که برای حفظ سادگی و دسترسی بهتر کاربران به مطالب سایت پیشنهاد می‌شود.

اگر تعداد دسته‌ها را بیشتر از پنج عدد قرار ندهید. کاربران برای دسترسی به موضوع مشخصی در سایت شما از دسته‌ها استفاده می‌کنند و زیاد بودن تعداد آن می‌تواند موجب سردرگمی آن‌ها شود و از طرفی محدود بودن آن به نویسنده این امکان را می‌دهد تا موضوع مقاله بعدی خود را به راحتی انتخاب کرده و محل نمایش صحیح آن را تعیین کند.

برچسب‌گذاری با هدفی مشابه به کار می‌رود و ترکیب این دو می‌تواند راهنمای مناسبی برای کاربران در یافتن مطالب مورد نظرشان در سایت شما باشد.

برچسب‌ها دسته‌بندی‌های خاص و کوچک‌تر را برای مطالب سایت شما انجام می‌دهند و به محتوای هر نوشته بستگی خواهند داشت.

در حالی که دسته‌بندی بر اساس موضوع نوشته انجام می‌گیرد. برای ایجاد ارتباط بین مطالب در دسته‌های مختلف باید از برچسب‌گذاری استفاده کنید.

از طرفی اگر بخواهیم تگ را به صورت فنی و حرفه‌ای بررسی و معرفی کنیم، می‌توانیم بگوییم:

تگ در سیستم‌های اطلاعاتی، نوعی از فراداده و در واقع، اصطلاح یا کلیدواژه‌ای است که به بخشی از اطلاعات (مانند آدرس یک وب‌سایت، یک تصویر دیجیتالی یا یک فایل کامپیوتر) اختصاص داده می‌شود تا توضیحی اضافی بر آن افزوده شود.

این نوع فراداده اطلاعات اضافه‌ای برای یک موجودیت اطلاعاتی فراهم می‌کند و اجازه می‌دهد بتوان دوباره آن موجودیت را از طریق جستجو پیدا کرد.

تگ‌ها معمولاً به طور غیررسمی و شخصی، توسط سازندهٔ آیتم یا بینندهٔ آن (بستگی به سیستم دارد) انتخاب و اختصاص داده می‌شوند.

اصطلاح تگ کردن با ظهور وب‌سایت‌های وب ۲٫۰ای رایج شد و یکی از ویژگی‌های مهم بسیاری از این وب‌سایت‌ها به شمار می‌رود. البته اکنون بخشی از بعضی نرم‌افزار‌های رایانه‌ای نیز محسوب می‌شود.

تگ گذاری در سایت

تاریخچه تگ

لیبل‌گذاری و تگ‌کردن برای انجام فعالیت‌هایی مثل کمک در طبقه‌بندی، مارک‌گذاری مالکیت، یادداشت کردن مرزها، و نمایش هویت آنلاین به کار می‌رود و از طرفی ممکن است به شکل کلمات، تصاویر یا دیگر علائم شناسایی باشد.

نمونهٔ مشابه از تگ‌ها در دنیای فیزیکی، برچسب زدن به اشیای یک موزه است. در سازمان‌دهی اطلاعات و اشیا، استفاده از کلیدواژه‌های متنی بر عنوان، بخشی از شناسایی و طبقه‌بندی کامپیوتر‌های خیلی قدیمی است.

اگر چه، کامپیوتر مبتنی بر جستجو از کلیدواژه‌ها به عنوان راهی سریع برای جستجوی سوابق استفاده می‌کند، پایگاه‌ داده‌های آنلاین و اینترنتی و سایت‌های جدید، آن‌ها را به عنوانی راهی برای کمک به کاربران در یافتن محتوا، به ناشران ارائه داد.

در سال ۲۰۰۳، سایت bookmarking اجتماعی Delicious، راهی برای کاربران خود ایجاد کرد که به bookmark‌های خود تگ اضافه کنند (به عنوان راهی برای یافتن آن‌ها در آینده)؛ همچنین Delicious نمایی قابل‌بررسی و جمع‌آوری‌شده از bookmark‌های تمام کاربران، با یک تگ مخصوص فراهم کرد.

Flickr به کاربرانش اجازه داد تگ‌های متنی خود را برای هر کدام از تصاویرشان جمع کنند (با ایجاد فرادادهٔ انعطاف‌پذیر و آسان که تصاویر را بسیار قابل‌جستجو می‌کند).

موفقیت Flickr و تأثیر عمومی‌سازی مفهوم تگ توسط Delicious، و دیگر وب‌سایت‌های اجتماعی نرم‌افزاری (مانند YouTube, Technorati و Last.fm) نیز در پیاده‌سازی تگ مؤثر بود. لیبل در جیمیل شبیه تگ است. وب‌سایت‌هایی که شامل تگ هستند، اغلب مجموعه‌ای از تگ‌ها را به عنوان توده‌های تگ (tag clouds) نمایش می‌دهند.

تگ‌های یک کاربر هم برای این توده‌ها و هم برای اجتماع بزرگتری از کاربران وب‌سایت مفید هستند. تگ‌ها ممکن است از طبقه‌بندی نوع «پایین به بالا» باشند، نسبت به طبقه‌بندی سلسله‌مراتبی که «بالا به پایین» هستند.

در سیستم‌های سنتی سلسله‌مراتبی (علم رده‌بندی)، طراح، چند قانون برای استفاده از طبقه‌بندی وضع می‌کند، و تنها یک روش درست برای طبقه‌بندی هر آیتم وجود دارد. در سیستم تگ کردن، راه‌های نامحدودی برای طبقه‌بندی یک آیتم وجود دارد و هیچ انتخابی نیز «غلط» نیست. هر آیتم به جای تعلق به یک مجموعه، می‌تواند چندین تگ مختلف داشته باشد.

بعضی محققان و برنامه‌های کاربردی با ترکیب ساختار سلسله‌مراتبی و «تخت» در تگ کردن، برای کمک به بازیابی اطلاعات آزمایش شده‌اند.

بهترین تگ سایت

برچسب‌ها دقیقاً چه کاری انجام می‌کنند:

موضوع و مسئله متن شما را مشخص می‌کنند.

پل ارتباطی بین متن شما و دیگر متن‌ها هستند.

یک ابزار قدرتمند برای جستجو در بین صفحات هستند.

از جمله ویژگی‌های مورد توجه موتور جستجوی گوگل در بررسی صفحات هستند.

همین چند ویژگی کافی است تا مطمئن باشیم، برچسب زدن، دسترسی دیگران را به توضیحاتی که درباره محصول نوشته‌اید، بیشتر می‌کند، ارزش صفحه شما را در رده‌بندی گوگل بالاتر می‌برد و راه رسیدن به محصول شما را در جستجو‌های داخل باسلام، هموارتر می‌کند.

اگر صفحه‌ای بدون تگ باشد، چه می‌شود؟

صفحه‌های بدون تگ، مثل جزیره‌های پراکنده در اقیانوس‌ها هستند، کم‌تر دیده می‌شوند، کم‌تر متن‌شان خوانده می‌شود و دیرتر از راه جستجو پیدا می‌شوند.

بدون تگ‌ها یکی از پل‌های مهم ارتباطی متن شما با باقی متن‌ها از دست رفته است.

این کار‌ها را در تگ‌نویسی انجام ندهید!

اسم محصول خودتان را تگ نکنید.

تگ‌های بیش از سه کلمه ننویسید.

تگ‌های نامربوط، مشتری‌ها را ناراحت خواهد کرد.

نکات حرفه‌ای و اساسی در در تگ‌نویسی یا برچسب‌گذاری

۱- برچسب باید کوتاه باشد

یک قانون کلی در بر تگ‌گذاری آن است که باید کوتاه باشند و در زبان فارسی بهتر است که حداکثر از سه کلمه استفاده کنید. استفاده از عبارات طولانی یا جمله روش درستی نیست. شما باید در چند عبارت کوتاه تمام موضوعاتی که به نوشته مربوط می‌شوند را تعیین کنید. اگر به مثال بالا برگردیم، برای مطلبی در مورد نقد فیلم «بادیگارد» برچسب‌هایی مانند «ابراهیم حاتمی‌کیا» و «فیلم بادیگارد» مناسب خواهند بود.

نکات حرفه‌ای و اساسی در در تگ‌نویسی یا برچسب‌گذاری

۲- تعداد برچسب‌های یک نوشته کم باشد

استفاده از Tag به هدف راهنمایی کاربران در یافتن مطالب مرتبط انجام می‌گیرد. با زیاد کردن تعداد آن‌ها موجب سردرگمی کاربران، زیاد شدن بیش از حد صفحات سایت و ایجاد دسته‌بندی‌هایی کم‌استفاده و نامناسب خواهید شد. در نظر داشته باشید که گوگل زمان مشخصی را در روز برای بررسی و ایندکس سایت شما اختصاص می‌دهد، زیاد بودن صفحات بی‌استفاده موجب نادیده گرفته شدن صفحات اصلی سایت و گمراه کردن روبات‌های گوگل خواهد شد.

۳- از Tag‌های قبلی استفاده کنید

موضوعات مورد علاقه کاربران سایت را شناسایی کنید و همان‌ها را به عنوان برچسب بکار ببرید. تعدادی مشخص و از پیش تعیین شده برچسب داشته باشید و در هر نوشته متناسب با محتوای آن از آن‌ها استفاده کنید. تعریف Tag خیلی خاص و غیرعمومی برای هر مطلب کار اشتباهی است، زیرا ممکن است دیگر هیچ نوشته‌ای مرتبط با آن نداشته باشید و یا آن Tag مورد توجه و نیاز کاربران سایت نباشد. بطور مثال انتخاب نام یک محصول فروشگاهی به عنوان برچسب به هیچ عنوان مناسب نیست، زیرا شما هرگز محصول دیگری با همان نام نخواهید داشت.

۴- به تفاوت آن‌ها با دسته دقت کنید

نام دسته‌بندی‌های سایت را به عنوان برچسب مطالب استفاده نکنید. دسته‌بندی‌ها به تنهایی مطالب مربوط به خود را به کاربران نشان خواهند داد. قرار دادن آن‌ها به عنوان Tag و نمایش در صفحه‌ای جدید با محتوای یکسان نتیجه‌ای جز تأثیر منفی بر سئو سایت نخواهد داشت و کاربران شما را در یافتن مطالب کمک نمی‌کند.

منبع:yjc.ir

اموزش بلاک کردن افراد در واتس‌ اپ

 روش کار با واتس آپ, ترفندهای واتس آپ

واتس اپ یکی از سرویس‌های مشهور در زمینه پیام رسانی بوده که مدت زیادی است شاهد فعالیت آن در این حوزه هستیم. اپلیکیشن واتس‌اپ برای پلتفرم‌های مختلف عرضه شده و افراد زیادی از آن به عنوان پیام رسان پیش فرض استفاده می‌کنند. توسط این پیام رسان محبوب می‌توان به صورت رایگان با دیگر افراد به ارسال پیام‌ و همچنین تماس‌ صوتی و تصویری پرداخت.

قابلیت بلاک کردن که مورد مهمی در پیام رسان‌های مختلف محسوب می‌شود، در واتس اپ هم موجود بوده و شما به راحتی می‌توانید آن را برای حساب‌های مورد نظر خود فعال کنید. با بلاک کردن فرد خاصی در واتس‌اپ، دسترسی آن به حساب کاربری شما بسته شده و دیگر قادر به ارسال پیام و یا تماس با شما نخواهد بود. در ادامه مراحل بلاک کردن افراد در واتس اپ را به شما آموزش می‌دهیم. این مراحل مربوط به نسخه موبایل اپلیکیشن واتس اپ بوده و کاربران اندروید و iOS می‌توانند آن را دنبال کنند.

جدیدترین نسخه از واتس‌‌اپ را با توجه به سیستم عامل خود از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید.

1- اپلیکیشن را اجرا کرده و وارد صفحه چت فرد مورد نظر خود شوید.

2- روی آیکون سه نقطه موجود در گوشه راست بالای رابط کاربری کلیک کنید.

3- روی گزینه More کلیک کنید.

4- گزینه Block را انتخاب کنید.

5- یکی از گزینه‌های Block یا Report and Block را انتخاب کنید.

نحوه بلاک کردن افراد در واتس اپ

برای بلاک کردن افراد در واتس اپ به نکات توضیح داده شده در ادامه هم توجه کنید.

با طی این مراحل در صورتی که فرد بلاک شده برایتان پیامی ارسال کند، شما آن را دریافت نخواهید کرد. این قضیه برای تماس صوتی و تصویری هم به همین شکل خواهد بود.

تصویر پروفایل شما برای فردی که بلاک کرده‌اید، پنهان خواهد شد.

در صورتی که فرد بلاک شده برای شما پیامی ارسال کند، تنها یک تیک کنار پیام نمایان می‌شود. این تیک نشان دهنده ارسال موفقیت آمیز پیام بوده و فرد مقابل متوجه عدم دریافت آن توسط شما خواهد شد.

در مرحله 6 با انتخاب Report and Block، همراه با بلاک کردن فرد حساب آن را به واتس اپ ریپورت خواهید کرد.

برای آنبلاک کردن افراد باید پس از طی مراحل بالا گزینه Unblock را انتخاب کنید.

منبع:click.ir۵۰۰ میلیون یورو جوابگوی نیاز‌های بیماران هموفیلی نیست/ضرورت جداسازی ردیف بودجه بیماران خاص در مجلس/

۵۰۰ میلیون یورو جوابگوی همه نیاز‌های بیماران هموفیلی نیست/ ضرورت جداسازی کامل ردیف بودجه بیماران خاص در مجلس

احمد قویدل مدیرعامل کانون هموفیلی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کمبود دارو‌های بیماران هموفیلی که در برخی استان‌های کشور جدی است، اظهار کرد: کمبود دارو‌های بیماران هموفیلی که در برخی استان‌های کشور به شکل جدی است مربوط به مطالباتی بوده است که شرکت‌های پخش دارویی از داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها دارند، این شرکت‌ها به طور کلی از همه خط قرمز‌ها عبور می‌کنند و دارو‌ها را به علت بدهی نزد خود نگه داشته‌اند؛ بنابراین همه کمبود‌هایی که در استان‌های کشور و حتی پایتخت وجود دارد، ناشی از این مورد بوده است.

مشکل کودکان هموفیلی برای دریافت دارو

وی بیان کرد: اخیرا داروخانه بیمارستان کودکان مفید تهران که به کودکان هموفیلی خدمات می‌دهد، به علت بدهی‌های سازمان‌های بیمه‌گر فعالیتش قطع شده بود، حتی می‌خواستند دارو‌های بیماران هموفیلی را از بیمارستان به داروخانه دیگری انتقال بدهند که در این صورت مشکلات زیادی برای بیماران ایجاد می‌شد که خوشبختانه با دخالت معاونت درمان وزارت بهداشت این داروخانه همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران افزود: رنجی که بیماران هموفیلی در چند ماه گذشته داشته‌اند، ناشی از تصمیم‌گیری‌های خودسرانه شرکت‌های پخش دارویی برای تحویل ندادن دارو‌ها به داروخانه‌ها بوده است، از طرفی این شرکت‌ها خواسته خود را به جا می‌دانند، زیرا به طور کلی موجودی‌های نقدینگی آنها برای پاسخ به فروشندگان و تولیدکنندگان دارو در ایران کافی نیست؛ بنابراین زنجیره تأمین دارو در کشور دچار مشکلات جدی می‌شود.

قویدل تأکید کرد: برای برطرف شدن مشکل زنجیره تأمین دارو در کشور قرار شد که صندوق ذخیره ارزی ۵۰۰ میلیون یورو به حساب سازمان‌های بیمه‌گر واریز کند که اجازه این کار یک ماه و نیم پیش گرفته شد، ولی متأسفانه هنوز این مبلغ به حساب سازمان‌های بیمه‌گر واریز نشده است، ما امیدواریم که با کمک صندوق ذخیره ارزی حدود ۶۰ درصد از مطالباتی را که داروخانه‌ها و مراکز درمانی از سازمان‌های بیمه‌گر دارند، تأمین شود، البته این پول باید مستقیم و نشان‌دار شود تا قابلیت پیگرد و بازرسی داشته باشد، این مبلغ هم تنها به شکل موقت گوشه‌ای از درد بیماران را تسکین می‌دهد بنابراین دولت باید به شکل اساسی برای رفع این مشکل راه‌حلی بیندیشد.

۵۰۰ میلیون یورو جوابگوی همه نیاز‌های بیماران هموفیلی نیست/ ضرورت جداسازی کامل ردیف بودجه بیماران خاص در مجلس

وجود ۲۰۰ هزار بیمار خاص و دیردرمان در کشور

وی تصریح کرد: یکی از راه‌حل‌هایی که از دست دولت خارج بوده، جداسازی کامل ردیف بودجه بیماران خاص در مجلس است، کمتر از ۲۰۰ هزار نفر بیمار خاص و دیردرمان در کشور وجود دارد که بودجه بسیار زیاد در حوزه دارو و درمان به آنها اختصاص پیدا می‌کند، بنابراین اگر ردیف این بودجه جدا شود و این پول به شکل مستقیم به مصرف بیماران خاص برسد، می‌توان از تکرار عقب افتادگی پرداختی سازمان‌های بیمه‌گر جلوگیری کرد، برای تحقق این موضوع باید سازمان‌های بیمه‌گر، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه هر سه وارد عمل شوند.مدیر عامل کانون هموفیلی ایران گفت: اکنون بودجه بیماران خاص در درون بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نهفته است؛ بنابراین گاهی اوقات رئیس دانشگاه پرداخت مطالبات روزانه‌اش را بر دادن بدهی داروخانه‌ها ترجیح می‌دهد.

نمایندگان مجلس به حوزه بیماران خاص بی‌توجه هستند

قویدل اظهار کرد: متأسفانه نمایندگان مجلس نسبت به حوزه بیماران خاص بسیار بی‌توجه هستند، در سالیان گذشته هر نوع فراکسیونی در مجلس تشکیل شده، ولی تاکنون هیچ نوع مصوبه‌ای (در حوزه‌های درمانی، رفاعی و اجتماعی) برای بیماران خاص و دیردرمان تصویب نشده است، مراقبت‌های نباتی از بیماران دیر درمان که گاهی اوقات در سال میلیون‌ها دلار هزینه آن می‌شود، بدون حمایت‌های رفاهی و اجتماعی از آنها کاری بیهوده است، بنابراین اگر ما به موازات حمایت‌های درمانی از نظر رفاهی و اجتماعی به این بیماران کمک نکنیم، در واقع بخشی از سرمایه انسانی جامعه را هدر داده‌ایم.

۵۰۰ میلیون یورو جوابگوی همه نیاز‌های بیماران هموفیلی نیست/ ضرورت جداسازی کامل ردیف بودجه بیماران خاص در مجلس

وی درباره مدت زمان کمبود دارو‌های بیماران هموفیلی در کشور بیان کرد: حداقل در ۶ ماه گذشته دریافت دارو‌های بیماران هموفیلی در تهران و سایر استان‌های کشور با تأخیر مواجه شده است، این در حالی است که هنوز تحریم‌ها طعم تلخ خود را در حوزه دارو‌ها به بیماران نچشانده‌اند بنابراین مشکلات توزیع دارو‌های این بیماران به ویژه در استان‌های محروم ناشی از وجود نواقص در سیستم‌های داخلی کشور است.مدیرعامل کانون هموفیلی ایران افزود: در برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که به تازگی به مراکز درمانی بیماران خاص اضافه و جزو ۸۳ مرکز درمانی مخصوص این بیماران شده‌اند، هنوز بودجه لازم برای تأمین دارو وجود ندارد.

قویدل تأکید کرد: نقدینگی‌های لازم در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای پرداخت بدهی داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها وجود ندارد، بنابراین سازمان‌های بیمه‌گر که ساختاری دولتی دارند و به بودجه دولت وابسته هستند، مطالبات بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها را پرداخت نمی‌کنند و به محض اینکه دولت با کسری بودجه مواجه، زنجیره تأمین دارو دچار اختلال می‌شود.

وی یادآوری کرد: سازمان بیمه تأمین اجتماعی به بنگاهی اقتصادی تبدیل شده است که کشتی در اقیانوس، هواپیما در آسمان و صد‌ها شرکت زنجیره‌ای دارد بنابراین سلامت افراد دغدغه نخست این سازمان نیست.

از زخم‌های گوارشی چه می‌دانید؟ سندرمی که خود را با بی‌اشتهایی نشان می‌دهد/

سندرمی که خود را با بی‌اشتهایی نشان می‌دهد اما به یکباره سیستم بدنی‌تان را مختل می‌کند

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، زخم معده بیماری است که در عصر حاضر بسیاری افراد را گرفتار خود کرده است؛ برخی علت زخم معده و زخم اثنی‌عشر را مصرف عادات‌ بد غذایی مانند غذا‌های ادویه‌دار، قهوه و یا الکل می‌دانند اما باید بدانید که آنچه می‌خوریم و می‌نوشیم نقش اصلی در ایجاد زخم نداشته و به عبارت دیگر زخم‌های گوارشی حکایت از موضوعی دیگر دارد.

زخم‌های گوارشی قرن‌هاست که انسان‌ها را گرفتار کرده است و علت دقیق آن تا چند مدت پیش نامعلوم بود. نخستین بار سال ۱۹۴۰ دکتر «ای استون فریدبرگ» از دانشکده پزشکی هاروارد باکتری مارپیچ غیرمعمولی را در معده افراد مبتلا به «اولسر پپتیک» یافت، او این فرض را مطرح کرد که این باکتری ممکن است مسوول ایجاد زخم گوارشی باشد، اما از آنجایی که گروه تحقیقاتی او نتوانستند این باکتری را در آزمایشگاه کشت دهند، پژوهش در این زمینه را کنار گذاشت.

در چهل سال بعدی پزشکان با تغییرات رژیم غذایی، آنتی اسید و عمل‌های جراحی روند درمان بیماران را ادامه دادند اما در اوایل دهه ۱۹۸۰ پزشکان استرالیایی به نام‌های «بری مارشال» و «جی رابین وارن» با کشف روش کشت این باکتری در آزمایشگاه سعی کردند حیوانات آزمایشگاهی را با این باکتری آلوده کنند.

علی ارغوانی متخصص داخلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره این بیماری اظهار کرد: زخم معده در واقع واژه‌ای عمومی برای تمام زخم‌های بوجود آمده در ناحیه معده و بخش ابتدایی روده است که بهتر است برای آن، واژه زخم‌های معده‌ای، روده‌ای یا زخم پپتیک به کار برده شود؛ زخم معده سندرومی است با نشانه‌های بی‌اشتهایی، ناراحتی محوطه بطنی و حرکات غیر طبیعی روده به یبوست، اسهال و در برخی موارد خونریزی معده و ملنا منجر می‌شود.

این متخصص داخلی درباره انواع زخم‌های معده‌ای روده‌ای گفت: زخم مری یکی از انواع زخم معده است؛ این نوع از زخم‌های گوارشی، زخم‌هایی هستند که درون مری (لوله‌ای که غذا را از دهان به معده منتقل می‌کند) ایجاد می‌شوند؛ زخم دوازدهه یا اثنی عشر نوع دیگر زخم معده است که در قسمت بالایی روده کوچک (دوازدهه، اثنی عشر) ایجاد می‌شود.

سندرمی که خود را با بی‌اشتهایی نشان می‌دهد اما به یکباره سیستم بدنی‌تان را مختل می‌کند

علائم بروز بیماری زخم معده چیست؟

ارغوانی با اشاره به علائم بروز زخم معده، ادامه داد: از شایع‌ترین علائم بروز زخم دستگاه گوارش، می‌توان به سوزش در نواحی بین بالای ناف تا زیر قفسه سینه اشاره کرد، علاوه بر این، احساس درد شدید به ویژه هنگام خالی بودن معده، سوزش و درد معده در خواب، احساس دردی که قطع می‌شود اما پس از مدتی یا طی چند روز از نو شروع می‌شود، احساس تهوع، خستگی، سوزش سر دل، سوء‌هاضمه، آروغ زدن، درد سینه، استفراغ خونی، کاهش اشتها و کاهش وزن می‌تواند از سایر علائم درد ناشی از زخم‌های گوارشی باشد.

وی درباره ورم معده، بیان کرد: التهاب و پرخونی در سطح داخلی مخاط معده و تخریب سلول‌های مخاطی معده، گاستریت یا ورم معده نام دارد؛ نشانه‌های این بیماری شبیه زخم پپتیک معده و یا اثنی عشر، شامل احساس درد یا پیچش در قسمت فوقانی شکم، احساس مزه اسیدی یا تلخی در دهان است و به همین دلیل بیماران ممکن است، گاستریت را با زخم معده اشتباه بگیرند.سندرمی که خود را با بی‌اشتهایی نشان می‌دهد اما به یکباره سیستم بدنی‌تان را مختل می‌کند

این متخصص داخلی افزود: گاستریت به دلیل حمله سلول‌های میکروسکوپی التهابی به مخاط معده و ایسکمی بافتی سطح اپیتلیال مخاط ایجاد شده و ارتباطی به و ورم کردن معده ندارد؛ برای تشخیص قطعی، اغلب پزشک معالچ آندوسکوپی و درصورت لزوم بیوپسی تجویز می‌کند.

علل بروز زخم معده چیست؟

ارغوانی با اشاره به علل زخم معده گفت: گاستریت و زخم‌های پپتیک می‌تواند به دلیل مواد شیمیایی، عفونت‌ها، یا اختلالات عصبی بافت معده را دچار مشکل کند؛ همچنین بالا بودن نوعی باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری باعث عفونت و التهاب معده خواهد شد از طرفی مصرف مداوم برخی دارو‌های خاص مانند آسپرین، بروفن، ناپروکسن، کتوپروفن و سایر دارو‌های آرام بخش می‌تواند باعث تحریک و یا التهاب دستگاه گوارش شود.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان داده است دارو‌هایی که برای درمان پوکی استخوان استفاده می‌شوند و دارو‌های ضد التهابی غیر استروئیدی و کورتیکواستروئید‌ها می‌توانند از ریسک‌های فاکتور‌های بروز زخم معده باشند؛ استعمال دخانیات و مصرف الکل نیز بروز این بیماری‌ها را به شدت افزایش می‌دهد، همچنین، سوء تغذیه و تغذیه نامناسب در ابتلا و تشدید علائم و به تاخیر افتادن بهبودی مؤثر هستند.

سندرمی که خود را با بی‌اشتهایی نشان می‌دهد اما به یکباره سیستم بدنی‌تان را مختل می‌کند

چگونه می‌توان از بروز زخم معده پیشگیری کرد؟

ترانه محمدی متخصص گوارش و کبد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: راه‌های بسیاری برای پیشگیری از بروز زخم معده وجود دارد که افراد با استفاده از آنها می‌توان از ایجاد این بیماری پیشگیری کنند؛ توصیه می‌شود که سیگار و تنباکو را مصرف نکنید، از خوردن نوشابه خودداری کرده و مصرف قهوه و شکلات را قطع یا بسیار محدود کنید.این متخصص گوارش و کبد ادامه داد: هیچ‌گاه سرخود از آسپیرین یا مسکن‌ها مانند ایبوپروفن استفاده نکنید؛ در درد‌های معمولی می‌توانید تنها استامینوفن مصرف کنید و هیچ داروی دیگری را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید، معده خود را برای طولانی مدت خالی نگاه ندارید، سعی کنید وعده‌های غذایی را زیاد و حجم آن‌ها را کم کنید.

سندرمی که خود را با بی‌اشتهایی نشان می‌دهد اما به یکباره سیستم بدنی‌تان را مختل می‌کند

محمدی افزود: از خوردن هر ماده‌ای که موجب تحریک و سوزش معده شود، اعم از فلفل و ادویه زیاد یا فست فود‌ها خودداری کنید؛ اسیدیته غذا‌های مصرفی در مبتلایان به زخم‌های گوارشی اهمیتی چندان ندارد، مگر این‌که بیمار علاوه بر زخم، دچار ضایعات و زخم‌هایی در دهان یا مری نیز باشد، از مصرف وعده‌های غذایی حجیم قبل از خواب اجتناب کنید، مصرف متناوب و مکرر شیر را کم کنید، به علت این‌که محتوی کلسیم و پروتئین شیر بالاست و یک تحریک‌کننده قوی ترشح اسید معده است.

12345678910
last