شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

6n6مجله اینترنتی

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

بنیانگذاران Instagram می گویند از دست دادن خودمختاری در فیس بوک به معنای "برنده شدن"

Interactive Keynote: Instagram Founders Kevin Systrom & Mike Krieger with Josh Constine – 2019 SXSW Conference and Festivals

کوئین سستروم، یکی از بنیانگذاران Instagram، به جای اینکه از استقلال در فیس بوک ناراحت شود، به من گفت که این نشانه اجتناب ناپذیر پیروزی برنامه اوست. امروز در جنوب توسط جنوب غرب، Systrom و همکارش معاون مایک کریگر برای اولین سخنرانی خود در مرحله بعد از سپری کردن فیس بوک در ماه سپتامبر نشستند. آنها درباره داستانهای قهرمان سوپر قهرمان، اصالتش در رسانه های اجتماعی، تنظیم مقدماتی برای فناوری های بزرگ و نحوه بررسی آنچه که بعدا انجام می دهند بحث کردند.

Krieger در وب سایت ها "منبع مشاهده" را افزایش داد در حالیکه Systrom هک کردن برنامه های AOL بوت شده بود که افراد پیام فوری را از بین می برد و هر کدام به نحوی که کد می تواند افراد واقعی را تحت تاثیر قرار دهد، هک می کند. همانطور که Instagram محبوب شد، Krieger احساس "بدتر شدن" بد را در برابر آتش سوزی سرور و تلاش برای حفظ برنامه آنلاین به طور گسترده ای دوست داشتنی را توصیف کرد، حتی اگر این به معنای برنامه ریزی در وسط یک رستوران سوشی یا عقب نشینی اردوگاه بود. او یک بار حتی در وسط نواختن اینستاگرام را زنده کرد، و بدون هیچ یادگاری از این شاهکار، از خواب بیدار شد و درمورد اینکه مشکل را ثابت کرده بود، اشتباه گرفته شد. Instagram CTO سابق، بنیانگذاران را متقاعد کرد که به "مارپیچ مرگ" استخدام نکنند، جایی که شما بیش از حد مشغول استخدام هستید که باعث می شود شما مشغول کار باشد و شما را استخدام می کند ...

اما خوشبختانه، بنیانگذاران نیز مایل به حفاری به برخی از موضوعات سخت تر از روزهای راه اندازی خود را از دست داد.

کوین سستورم و مایک کریگر (از سمت چپ) به پالو آلتو می روند تا سری A خود را در ژانویه 2011 بسازند
استقلال در مقابل اهمیت

"به نوعی، استقلال کمتری، کارکرد Instagram برنده است. اگر اینستاگرام این برنامه عکس عجیب و غریب برای عکاسان بود، احتمالا در آن برنامه برای مدت 20 سال کار خواهد کرد. در عوض آنچه اتفاق افتاد، بهتر و بهتر و بهتر شد، و آن را بهبود بخشید، و آن را به اندازه که در آن به معنای مهم برای این شرکت بود، "Systrom توضیح داد. "اگر این چیزی به آن مقیاس می رسد که ما می خواهیم آن را به دست آوریم، چرا ما این معامله را انجام می دهیم، در نهایت، خودمختاری در آنجا نخواهد بود، زیرا این بسیار مهم است. بنابراین، در بعضی موارد، اگر موفقیت آمیز باشد، فقط یک چیز اجتناب ناپذیر است. بنابراین شما می توانید انتخاب کنید، آیا می خواهید ناموفق و کوچک و تمام خودمختاری در جهان، و یا نه؟ "

آستین، تگزاس - 11 مارس: مایک کریجر در کتب تعاملی: Instagram موسسین کوین سستروم و مایک کریگر با جاش کانستین در کنفرانس SXSW و جشنواره های کانون آستین در 11 مارس 2019 در آستین، تگزاس شرکت می کند. (عکس از کریس سوزدو / گتی ایماژ برای SXSW)

Krieger به دنبال آن بود: "من فکر می کنم اگر شما مطالعه کنید. . . تمام شرکت های فعلی، آنهایی که به طور موفقیت آمیز در نهایت به شرکت های پذیرفته شده بسیار مهم تبدیل شده اند، تقریبا غیر مسئولانه است که فکر نکنیم که مدل های مناسب برای ادغام چیست. توصیه من به طور کلی این است که اگر شما موفق به انجام این کار هستید، و اگر شما پس از آن نباید این معامله را انجام دهید. »اگر از دست دادن خودمختاری اجتناب نشود، کشتی موشکی که برای کودک شما سرمایه گذاری می کند و به جای اولویت ها تغییر می کند.

سیستروم می گوید پولی را که شما را خوشحال می کند و از صبح روز بعد بیدار می شود و به حساب بانکی من نگاه می کند، پاسخ داده است. اگر قرار است که ارزش خالص خود را از بین ببرید، .

این جفت آب سرد را بر این ایده قرار داد که مجبور شد پول بیشتری کسب کند، آنها را از شرکت خارج کرد. "من به یاد دارم داشتن این سری از مکالمات با مارک و دیگر افراد در فیس بوک و آنها مانند" شما بچه ها فقط پیوست، نگران نباشید در مورد کسب درآمد، ما این را در پایین جاده ها ". و در واقع آمد بسیار بیشتر از ما گفتن "1. برای ما مهم است که در Fb Inc شرکت کنیم. . . و 2. هر فردی که قبل از تبلیغ شما عضو شده است، فردی است که شما باید آن را معرفی کنید. "Systrom افزود:" روشن است که ما تلاشهای کسب درآمد را انجام دادیم، نه از سوی دیگر، چون اعتقاد داشتیم نمایش مشخصات عمومی باید به نوعی پول بدست آورد. هزینه زیادی برای اجرای آن هزینه می شود. . . ما به شدت به آن حمله کردیم تا بتوانیم در فیس بوک یک واحد موفقیت آمیز باشیم و من فکر می کنم که به آن نقطه رسیدیم، که واقعا خوب است. "

اما از سال 2015 تا سال 2016، استقلال باقی مانده اینستاگرام، بازسازی برنامه خود را با عکس های غیر مربع، تغییر به الگوریتم و راه اندازی داستان ها را تقویت کرد. در صورت نیاز به چالش بر فرضیه های اساسی کسب و کار، "زمانی که یک محصول تولید می کنید، شما ممکن است رابطه چند ساله داشته باشید. اگر هر سه ماه یا هر سال آن را مجددا نیافته اید، پس از رفع ناپذیری و از بین بردن. "

این آخرین راه اندازی توسط الهام از تمایل به ارائه هویت منحصر به فرد است که در آن مردم می توانند بدون برجسته سازی هایی که نمی توانند آنها را تحریک کنند، به اشتراک بگذارند. اما Systrom همچنین اذعان می کند که "به راستی دلیل بزرگی است که مدتها بود که پروفایل های مردم با لینک های Snapchat پر شده بود و مشخص شد که مردم تلاش می کردند تا دو محصول را به یکدیگر متصل کنند. بنابراین با آوردن دو محصول [خوراک و داستان] به یک مکان، ما به مصرف کنندگان آنچه را که می خواستیم، دادیم "
جمعیتی که هنوز در مورد الگوریتم به سوء تفاهم نرسیده بودند، SXSW تبدیل به یک گودال مار شد.
تنظیم فناوری بزرگ

با Systrom و Krieger رفته است، فیس بوک در حال پیشرفت است و قصد دارد اینستاگرام را با فیس بوک و WhatsApp تطبیق دهد. این شامل یکپارچگی سیستم پیام رسانی خود است، که بعضی ها می گویند طراحی شده است تا برنامه های فیس بوک را سخت تر از آنچه که می توان از قوانین ضد ترویج خلاص کرد. Systrom فکر می کند که یکپارچگی چیست؟ "بیشتر افرادی که در دسترس هستند با آنها صحبت می کنند، پلتفرم مفید تر می شود. و من این پایان نامه را خریدم . . این که آیا آنها در واقع می خواهند با افراد مختلف در سیستم عامل های مختلف صحبت کنند، نمی توانم آینده را بگویم، بنابراین نمی دانم که Systrom گفت.

AUSTIN، TX - مارس 11: جاش کانستین، مایک کریگر و کوین سیستروم در کتگوری تعاملی صحبت می کنند: کوستین سیستروم و مایک کریگر، موسس اینستاگرام، با جاش کانستین در کنفرانس SXSW 2019 در جشنواره کنفرانس آستین در 11 مارس 2019 در آستین، تگزاس (عکس از کریس سوزدو / گتی ایماژ برای SXSW)

Krieger توصیه کرد فیس بوک سعی کند اثبات کند که کاربران می خواهند پیام های متقابل برنامه را قبل از شروع به یک چالش مهندسی غول پیکر با هم ادغام کنند. هنگامی که من پرسیدم آیا Systrom تا به حال یک میل شدید به پیام Instagram Direct به یک کاربر WhatsApp داشت، او "شخصا، نه" را پذیرفت. اما در نمایش احترام و آموزش رسانه های جامع، او به کارفرمای سابق خود "Bravo برای ساخت یک شرط بزرگ و رفتن برای آن. "

پس از آن زمان برای سوال سخت ترین سوال مطرح شد: افکار خود را در پیشنهاد نامزد حزب سوئد، سناتور الیزابت وارن برای تنظیم تکنولوژی بزرگ و رول Facebook گرفتن اینستاگرم. "آیا ما کارمان را به عقب می بریم؟" سستروم به شوخی گفت که تلاش می کند تنش را منتشر کند. Krieger خواستار توجه بیشتر به موارد خارج از حد پایین و خصوصیات مربوط به مشکلاتی است که در آن مشکلات حل شده است. او تمایل دارد تمایز بین تنظیمات خرید فیس بوک، Amazon سفید برچسب زدن و فروش محصولات و حق اپل را برای اجرای تنها برنامه فروشگاه iOS.
خرید و فروش مسابقه

"ما در زمانی که من فکر می کنم خشم در برابر تکنولوژی بزرگ ده برابر افزایش یافته است - که آیا این به این دلیل است که قیمت ملک در محله شما افزایش یافته است، چه این به این دلیل است که شما دخالت روسیه در انتخابات را دوست ندارد - طولانی وجود دارد لیستی از دلایلی که مردم در حال حاضر از فناوری عصبانی هستند و برخی از آنها من فکر می کنم به خوبی تاسیس شده اند "Systrom تایید کرد. "این بدان معنا نیست که پاسخ این است که همه شرکت ها را شکستن. شکستن شرکت ها یک نسخه خاص برای یک مشکل بسیار خاص است. اگر می خواهید مسائل اقتصادی را حل کنید، راه هایی برای انجام این کار وجود دارد. اگر می خواهید مداخله روسیه را رفع کنید، راه هایی برای انجام این کار وجود دارد. شکستن یک شرکت این مشکلات را حل نمی کند. این بدان معنا نیست که شرکت ها نباید از بین بروند، اگر آنها بیش از حد بزرگ باشند و انحصارا باشند و مشکلات ایجاد کنند، اما بزرگ بودنشان به خودی خود جرم نیست. "

کلاسیک تعاملی: Instagram موسس کوین سستورم و مایک کریگر با جاش کانستین در کنفرانس SXSW و جشنواره های کنفرانس 2019 در کنوانسیون آستین در 11 مارس 2019 در آستین، تگزاس

Systrom پس از آن در سواد فناوری وارن در زمان واکنش نشان داد، گفت: "بخشی از آنچه من تعجب است این است که به طور کلی این سیاست تمام فن آوری باید شکسته شود، و این احساس می کند به من دوباره به اندازه کافی نیافته و من نشان می دهد که درک مشکل آنجا هستم من فکر می کنم طرح پیشنهادی بیشتری ارائه شده است، اما ترس من این است که چیزی شبیه یک پیشنهاد برای متوقف کردن تمام تکنولوژی ها، به جای اینکه کارهایی را که من فکر می کنم سیاستمداران باید انجام دهند، انجام می دهند که در آن مشکلات واقعی را حل می کنند، بازی می کنند. راه حل های واقعی را بدهد. "

دو بنیانگذار پس از آن به برخی از منطق فریبندهای مبنی بر اینکه چرا خرید اینستاگرم به مصرفکنندگان کمک کرد، ارائه داد. "به عنوان شخصی که چند سال در فیسبوک شرکت کرد؟ شش؟ رقابت زیادی در داخل وجود دارد و من فکر می کنم که ایده های بهتر به خاطر آن بیرون آمده است. ما هر دو شرکت را فقط یک شرکت رشد دادیم. این واقعا سوال سخت است. چه مصرف کننده آسیب دیده بود چرا که آن را به اندازه ای که رشد کرده بود افزایش داد؟ من فکر می کنم این استدلال قوی است که در واقع خرید برای مصرف کنندگان انجام شده است. "این نادیده گرفتن این واقعیت است که اگر Instagram و فیس بوک رقبا بودند، باید رقابت در حریم خصوصی و رفتار خوب کاربران خود داشته باشند. حتی اگر آنها الهام بخش یکدیگر برای ساختن محصولات جذاب تر باشند، این موضوع به این نکته اشاره نمی کند که کدام آسیب به مصرف کنندگان انجام شده است.

Krieger پیشنهاد کرد که ایجاد اینستاگرام باعث ایجاد رقابت با ساختن Instagram به عنوان یک سبک زندگی شد. "عجله طلا از شرکت هایی مانند" من می خواهم Instagram X وجود دارد. . . Instagram of Audio، Instagram of video، Instagram عکس های سگ. "شما دیدید که مردم شروع به ایجاد شرکت های جدید می کنند و سعی می کنند آنها را بسازند تا سعی کنند آنچه را که به دست آورده ایم به دست آورند." اما در کنار Snapchat هیچ راه اندازی نمی شود در حال حاضر راه اندازی شده است، در واقع به Instagram رقیب رشد کرده است. و دیدن Instagram خود را در برابر امپراتوری فیس بوک حفظ خواهد شد، احتمالا الهام بخش بسیاری از راه اندازی های جدید - که برخی از آنها نمی توانند پیدا کردن بودجه
از آنجا که سرمایه گذاران شانس خود را در برابر فیس بوک و اینستاگرام ترکیب می کنند

Krieger می گوید: "ما برای خودمان وقت کمتری نسبت به چیزهای دیگر داریم". آنها هنوز در حال تحقیق هستند، بنابراین هیچ چیز بزرگ در مورد پیگیری آنها وجود ندارد. اما Systrom می گوید اینستاگرام را با پیدا کردن دوربین های بزرگ بر روی گوشی ها و درخواست از آنچه که می خواهند از آن استفاده کنند، ساخته است. "و سوال این است که موج بعدی چیست؟"

روسیه بلوک رمزگذاری ایمیل ProtonMail ارایه میدهد

TOPSHOT-RUSSIA-POLITICS-INTERNET-DEMO

روسیه به ارائه دهندگان اینترنت برای اعمال یک بلوک علیه اپراتور ایمیل رمزگذاری شده ProtonMail گفته است، رئیس شرکت تایید کرده است.

این بلوک توسط سرویس امنیتی فدرال دولتی، که قبلا KGB بود، بر اساس یک وبلاگ روسی که توسط این سازمان به اتهام شرکت و چندین ارائهدهنده ایمیل برای تسهیل تهدیدات بمبگذاری شده بود، به دست آمده و منتشر شد.

چندین تهدید بمب گذاری ناشناس توسط ایمیل به پلیس در اواخر ماه ژانویه ارسال شد و چندین مدرسه و ساختمان های دولتی را مجبور ساخت تا تخلیه شود.

در مجموع، 26 آدرس اینترنتی توسط سفارش مسدود شده بود، از جمله چند سرویس دهنده مورد استفاده برای شکستن اتصال نهایی برای کاربران Tor، یک شبکه ناشناس برای غلبه بر سانسور. ارائه دهندگان اینترنت گفته اند که بلوک "بلافاصله" را با استفاده از تکنیک شناخته شده به عنوان BGP blackholing، روشی که به روترهای اینترنتی می گوید، به سادگی ترافیک اینترنت را از بین می برد و نه مسیر آن را به مقصد خود، می دهد.

اما شرکت می گوید در حالی که سایت هنوز بارگیری می شود، کاربران نمی توانند ایمیل را ارسال یا دریافت کنند.

اندی یین، مدیر اجرایی ProtonMail، در یک ایمیل به TechCrunch بلوک "به خصوص ابدی" را نام برد.

یون گفت: "ProtonMail به طور عادی مسدود نمی شود، در واقع کمی بیشتر ظریف است." "آنها دسترسی به سرورهای ایمیل ProtonMail را مسدود می کنند. بنابراین Mail.ru - و بیشتر دیگر سرورهای پست روسی - دیگر قادر به ارائه ایمیل به ProtonMail نیست، اما یک کاربر روسی هیچ مشکلی در ورود به صندوق پستی خود ندارد. "

به این دلیل که دو سرور ProtonMail لیست شده توسط این سفارش، سرورهای تحویل پست الکترونیکی پشتی خود هستند، نه وب سایت جلویی که در سیستم دیگری اجرا می شود.

نامه ای که در آن ترجمه شده است می گوید که آدرس های اینترنتی اینترنتی فهرست شده در ماه ژانویه "توزیع جمعی گزارش های ناخوشایند از یک اقدام تروریستی" را به دنبال داشت که منجر به "تخلیه جمعی مدارس، ساختمان های اداری و مراکز خرید" شد (تصویر:

یون گفت: "مسدود کردن عمده پروتون مین به گونه ای که به همه شهروندان روسی که می خواهند امنیت آنلاین بیشتر را آسیب برساند، به نظر می رسد یک رویکرد ضعیف است." وی گفت که سرویس او امنیت و رمزگذاری عالی را به دیگر ایمیل های ارائه دهنده رقبا در کشور ارائه می دهد.

وی همچنین توضیح داد: "ما همچنین اقدامات فنی را برای اطمینان از خدمات دائمی برای کاربران خود در روسیه انجام داده ایم و ما در این زمینه پیشرفت خوبی کرده ایم." "اگر یک شکایت مشروع قانونی وجود داشته باشد، ما دولت روسیه را تشویق می کنیم موقعیت خود را بازبینی کرده و مشکلات را با پیروی از قوانین بین المللی قانونی و روند قانونی حل کنیم."

Roskomnadzor، تنظیمکننده اینترنت در روسیه، یک درخواست را برای نظر ارسال نکرده است.

یون می گوید که این بلوک همزمان با اعتراضات علیه تلاش های دولت برای محدود کردن اینترنت، منتقدانی که اینترنت را "کشتن سوئیچ" نامیدند، همزمان بود. کرملین، که به خاطر تلاش های طولانی اش برای فریب دادن و آزادی بیان، شناخته شده بود، ادعا کرد که حفاظت از کشور زیرساخت در صورت حمله سایبری.

در روز یکشنبه حدود 15000 نفر از شهروندان در مسکو اعتراض کردند که طی آن کاربران با مشکالت ProtonMail آشنا شدند.

این آخرین تنش در حال حاضر با شرکت های فن آوری در پی تلاش های غلط با حمایت روسیه است. سرکوب روسیه در اینترنت در سال 2014 تشدید شد، زمانی که یک شرکت حقوقی نظارتی در کشور برای تأمین اطلاعات روسیه در مرزهای خود تصویب کرد. LinkedIn یکی از تلفات جاسوسی قانون بود که منجر به ممنوعیت این سایت در سال 2016 شد.

ماه گذشته، فیس بوک گفته شد که با قانون برخورد کند یا با ممنوعیت خود مواجه شود. توییتر نیز با مشکلی مواجه است.

اپل چشم انداز برای راه اندازی سرویس جریان جدید

Apple is set to make further moves in services including in streaming television and news subscriptions with a launch event expe

ساز آیفون به نظر می رسد برای ماه آینده ماهواره های تلویزیونی خود را راه اندازی کرده و از افراد مشهور مانند جنیفر آنیستون، ریس ویترسپون و جیمز جی. آبرامز برای پیوستن به یک رویداد در دفتر مرکزی دره سیلیکون.

اپل به طور معمول در مورد برنامه های خود با توجه به گزارش های یک رویداد 25 مارس در مرکز کاپرتینو، با تمرکز بر خدمات، از جمله ویدئو و یک سرویس خبری خبره احتمالا برای تکان دادن دنیای روزنامه نگاری، به طور معمول در مورد برنامه های خود ضعیف شده بود.

این خبر با اپل تحت فشار قرار می گیرد تا خدمات مبتنی بر اشتراک را برای تأمین درآمدهای متنوع در میان رشد سریع گوشی های هوشمند که اکثر سود شرکت اپل را برای دهه گذشته تحویل داده اند، تأکید کند.

با اخبار و جریان ویدئو، اپل به طور بالقوه می تواند دو بخش را مختل کند و یک بار دیگر به دنبال اختراع خود می رود.

اپل صحنه موسیقی دیجیتال را با معاملات برای فروش آهنگ ها از طریق فروشگاه iTunes در سال 2003 راه اندازی کرد.

سرویس پخش موسیقی اپل در اواسط سال 2015 راه اندازی شده و اکنون بیش از 50 میلیون مشترک دارد.

اعتقاد بر این است که اپل در حال سرمایه گذاری حداقل 1 میلیارد دلار در محتوا است و حقوق جدیدی را برای بازیگران و بازیگران آمریکایی جنیفر آنیستون و ریس ویترسپون به دست آورده است.

انتظار میرود که دو بازیگر زن به مدیر اجرایی تیم کوک در کوپرتینو پیوسته و با حضور جنیفر گارنر نیز حضور داشته باشد.
بازیگر زن جنیفر آنیستون ممکن است در راه اندازی سرویس پخش تلویزیونی جدید اپل شرکت کند
بازیگر زن جنیفر آنیستون ممکن است در راه اندازی سرویس پخش تلویزیونی جدید اپل شرکت کند

پتانسیل برای پخش فیلمهای تلویزیونی یا نمایشگاههای تلویزیونی اپل، یک سوال بوده است؛ زیرا این شرکت 12 سال پیش دستگاه خود را به مجموعه تلویزیونی Apple TV اضافه کرد.

بلومبرگ نیوز گزارش داد که سرویس ویدیویی با رقبا مانند Netflix و آمازون نخست رقابت خواهد کرد، گرچه جزئیات خدمات نهایی نشده است.

اپل برای اخبار؟

وال استریت ژورنال این هفته گزارش داد که برخی از سازمان های خبری در طرح اپل به دنبال کاهش 50 درصدی درآمد خود هستند، زیرا برنامه تلفن همراه خود را برای ارائه روزنامه و اشتراک مجله آماده می کند.

به گفته تحلیلگر تکنولوژی بن تامپسون در وبلاگ Stratechery خود، به نظر می رسد که این افشا "تلاش برای مذاکره از طریق رسانه ها" است، و افزود که اگر اپل موفق شود، "داشتن یک مکان برای بدست آوردن بهترین روزنامه نگاری شگفت انگیز خواهد بود".

بعضی از تحلیل گران همچنان در مورد برنامه های اپل برای اختلال روزنامه نگاری شک و تردید دارند.

کارولینای میلانی، تحلیلگر خلاق استراتژی، گفت: "سخت است که توجیه 50 درصد کاهش پیدا کند."

اپل، که به خاطر داشتن ستاره های موسیقی در رویدادهای رسانه ای خود شناخته می شود، قصد دارد برای خدمات تلویزیون اپل خود را به حرکت درآورد، و پیشنهاد می کند که آن را در مدل های تلویزیونی این سال نصب کند.

کوک تایید کرد که کوک طی یک تماس تلفنی اخیر تایید کرده است که اپل قصد دارد نمایش های خود را در یک حرکت انجام دهد که می تواند جریانات تلویزیونی غول Netflix و آمازون نخست را که به شدت در محتوای اصلی سرمایه گذاری کرده اند، به چالش بکشد.

کوک گفت: "ما در دنیای محتوای اصلی شرکت خواهیم کرد، در حالی که بحث در مورد برنامه های اپل برای محتوای ویدئو از جمله مشارکت با اپرا وینفری است.

خواص شگفت انگیز چای جعفری

چای جعفری,خواص چای جعفری,فواید چای جعفری

گیاه جعفری
جعفری نوعی سبزی خوراکی است که در انواع غذا و سوپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. جعفری معمولاً به صورت تر و خشک عرضه و مصرف می‌شود.


جعفری یک منبع بسیار خوب ویتامین A، ویتامین C و ویتامین K می‌باشد. به علاوه جعفری منبع غذایی خوبی از آهن و اسیدفولیک است. جعفری شامل دو جزء خیلی مهم در ترکیب خود می‌باشد که موجب شده این سبزی نقشی بی‌همتا در سلامت انسان داشته باشد: روغن‌های فرار و فلاوونوئیدها.


اولین جزء مهم موجود در جعفری، روغن‌های فرار می‌باشند. این روغن‌ها به نام روغن‌های ضروری یا اسانس‌های گیاهی نیز خوانده می‌شوند.

از ترکیبات مهم این گروه می‌توان به میریستیسین (myristicin)، لیمونن (limonene)، آلفا توژن (alpha-thujene) و اِاوجنول(eugenol) اشاره کرد. با تغلیظ این مواد عصاره‌ای حاصل می‌شود که دارای خواص درمانی فوق‌العاده است.

در مطالعات مشخص شده‌است که روغن‌های فرار موجود در جعفری مخصوصاً میریستیسین، از شکل‌گیری و تشکیل تومورها (مخصوصا تومورهای ریه) جلوگیری می‌کنند. در تحقیقات دیگری مشخص شده‌است که فعالیت آنزیم گلوتاتیون S ترانسفراز را که مسئول پیشگیری از تخریب سلولی می‌باشد، تحریک می‌کند.

از دیگر فعالیت این روغن‌ها این است که به خنثی کردن انواع مواد سرطان زا مانند بنزوپیرن‌های موجود در دود سیگار و دود ناشی از زغال چوب کمک می‌کند.

دومین جزء مهم آن، فلاوونوئیدها می‌باشند. از ترکیبات مهم این گروه که در جعفری یافت می‌شود، می‌توان آپیئین(apiin)، آپیجنین(apigenin)، کریسواِریول(crisoeriol) و لوتئولین(luteolin) را نام برد.

خواص چای جعفری
محققان در روند تحقيقات خود به تاثير شگفت آور و شفا بخش چای جعفری پی بردند.
چای جعفری بهترین راه حل برای پاها متورم است. اين نوشيدني یک ادرار آور طبیعی است که خواص درمانی زيادی داشته و در بهبود سلامتي موثر است.


جعفری بر خلاف ساير مواد ادرارآور سرشار از پتاسیم بوده و در بهبود عملکرد همه اندام مفيد است. شما مجاز هستيد روزانه مقداري از اين سبزي مفيد را بدون هیچ گونه عوارض جانبی مصرف كنيد.

چای جعفری یک ادرار آور طبیعی است


مطالعه اي سال 2009 در برزیل با عنوان "ميزان مفید بودن جعفري و تاثير دانه هاي جعفری در کاهش فشار خون" نشان داده كه اين سبزي همزمان موجب افزایش جریان ادرار و تنظیم فشار خون مي شود.


به گفته دکتر جان آر کریستوفر که یکی از با تجربه ترین متخصصان گياه شناسي در ایالات متحده، حداكثر ميزان مجازمصرف روزانه چای جعفری برای درمان ادم يا تورم را ٢ ليتر است و به منظور بهره برداري از بيشترين فوايد و خاصيت شفابخشي این گیاه از تمام قسمت هاي آن استفاده كنيد.


روش آماده سازي چای جعفری
٥٠٠ ميلي ليتر آب را جوشانده و 5 قاشق غذاخوری از برگ تازه جعفری ریز خرد شده و را به همراه ریشه آن در آب جوش ريخته و اجازه دهيد پنج دقيقه بجوشد پس از 20 دقیقه كه اين نوشيدني خنک شد مي توانيد آن را بنوشيد.


میزان مصرف چای جعفری
شما باید این چای شفابخش را روزي 3 بار مصرف كرده تا تورم پاهای شما از بين برود.

خواص داروئی جعفری

* خواص ریشه جعفری
- ریشه جعفری اشتها آور است.
- ادرار آور و قاعده آور است.
- سنگ کلیه را دفع می کند.
- برای درمان اسهال باید 20 گرم ریشه جعفری را در یک لیتر آب دم کرده و تنقیه کنید.
- دم کرده ریشه جعفری برای درمان تنگی نفس بکار می رود.
- برای درمان سرخک مفید است.


* خواص تخم جعفری
- ضد نفخ شکم است.
- شریان ها و رگ ها راتمیز می کند.
- ادرار آور و قاعده آرو است.
- برای درمان تب نوبه بکارمی رود.


* خواص برگ و ساقه جعفری
- برای رفع لکه ها و جوش های صورت دم کرده جعفری را روی پوست صورت بمالید.
- برای روشن شدن رنگ پوست مقدری جعفری را در نیم لیتر آب به مدت 5 دقیقه بجوشانید و صبح وشب صورت خود را با آن بشوئید بعد از یک هفته پوست صورت شما روشن می شود.
-دم کرده جعفری ضد تب است.
- دم کرده برگ جعفری برای بواسیر و سنگ کلیه مفید است.
- خوردن چای جعفری به هضم غذا کمک می کند.
- بعد از خوردن سیر برای برطرف کردن بوی دهان جعفری بجوید.
- جعفزی نفس را خوشبو می کند.
- برای درمان ضرب خوردگی و خون مدرگی له شده برگ و ساقه جعفری را روی عضو ضرب دیده بگذارید.

خواص سنبل الطیب برای بدن

عوارض سنبل الطیب

خواص سنبل الطیب
- بی خوابی:
مطالعات نشان می دهد که سنبل الطیب به طور قابل توجهی، بی خوابی شبانه را درمان می کند، کیفیت خواب را بهبود می بخشد و بر خلاف بسیاری از قرص های شیمیایی، باعث خواب آلودگی صبحگاهی نمی شود. مقادیر بالای لیارین موجود در سنبل الطیب، با افزایش گاما آمینو اسید بوتیریک (GABA) که یک انتقال دهنده عصبی مهار کننده در سیستم عصبی مرکزی بوده و باعث آرامش می شود، به درمان بی خوابی شبانه کمک می کند.

برای درمان بی خوابی شبانه 300 تا 600 میلی گرم ریشه سنبل الطیب را 30 دقیقه قبل از خواب استفاده کنید.

2- استرس و اضطراب:
لیارین موجود در سنبل الطیب با بهبود سطوح GABA، باعث آرامش شده و با حفظ سطح سروتونین به درمان استرس و اضطراب کمک می کند. همچنین اسید والرنیک و والرنول موجود در عصاره ریشه سنبل الطیب به عنوان ضد اضطراب طبیعی عمل می کنند.

برای درمان استرس و اضطراب 120 تا 200 میلی گرم سنبل الطیب را 3 بار در روز مصرف کنید.

3- درمان بیش فعالی کودکان:
یک مطالعه نشان داده که مصرف سنبل الطیب به مدت 3 هفته به درمان بیش فعالی و کاهش علائم آن مانند مشکلات خواب و بی قراری در کودکان با سن بیشتر از 5 سال کمک می کند.

توجه: توصیه شده که سنب الطیب نباید به کودکان زیر 5 سال داده شود.

4- فشارخون و قلب:
در طب سنتی از ریشه ی سنبل الطیب برای کاهش فشارخون استفاده می شود و همچنین سنبل الطیب با کاهش فشار خون به بهبود سلامت قلب کمک کرده و خطر حمله قلبی و سکته قلبی را کاهش می دهد. سنبل الطیب به کاهش فشارخون بالا ناشی از استرس کمک می کند. علاوه بر این سنبل الطیب با تقویت عروق خونی، خطر لخته شده خون را کاهش داده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

سنبل الطیب به دلیل خواص آرام بخش قوی که دارد، باعث کاهش ضربان قلب می شود.

5- دیابت و قند خون:
در طب سنتی از سنبل الطیب برای کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت استفاده می شود.

عوارض سنبل الطیب

زیاده روی در مصرف سنبل الطیب باعث سردرد، سرگیجه و ناراحتی معده می شود

6- یائسگی:
تحقیقات نشان می دهد که مصرف 10- 15 میلی گرم ریشه سنبل الطیب در روز برای 8 هفته می تواند علائم یائسگی، به ویژه گرگرفتگی در زنان یائسه را کاهش دهد.


7- رحم و درمان درد پریود:
سنبل الطیب یک آرام بخش و ضد اسپاسم طبیعی است، به این معنی که اسپاسم و انقباض شدید عضلات رحم در دوران قاعدگی را کاهش داده و به درمان درد شدید پریود کمک می کند.

مصرف 255 میلی گرم سنبل الطیب 3 بار در روز به درمان درد قاعدگی کمک می کند.

8- معده و دستگاه گوارش:
سنبل الطیب یکی از بهترین روش های درمان خانگی برای درد معده شناخته شده و باعث کاهش گاز معده و روده می شود، از اسهال جلوگیری کرده و به سلامت دستگاه گوارش کمک می کند.

سنب الطیب، سکسکه را درمان می کند.

9- صرع:
مطالعات نشان داده که مصرف سنبل الطیب باعث فعال شدن گیرنده های آدنوزین شده و احتمال تشنج در بیماران مبتلا به صرع را کاهش می دهد.

10-سردرد و میگرن:
در طب سنتی از سنبل الطیب به دلیل خواص ضد اسپاسم که دارد، برای درمان سردرد و میگرن استفاده می شود. هنگام بروز سردرد و میگرن، یک فنجان چای یا دمنوش سنبل الطیب بنوشید.


11- تقویت حافظه:
تحقیقات نشان داده که اسید والرنیک موجود در سنبل الطیب، با کاهش استرس اکسیداتیو در مرکز حافظه مغز (هیپوکامپ) به میزان قابل توجهی باعث تقویت حافظه می شود.

12-درمان لرزش دست عصبی:
سنبل الطیب، می تواند اعصاب شما را آرام کند، به همین دلیل یکی از بهترین دارو های گیاهی برای درمان لرزش دست عصبی می باشد.

13- آرتروز و سیاتیک:
سنبل الطیب دارای خواص ضد اسپاسم و آرام بخش طبیعی است و در طب سنتی برای درمان درد آرتروز و سیاتیک استفاده می شود.

عوارض سنبل الطیب

در طب سنتی از سنبل الطیب برای کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت استفاده می شود


عوارض و مضرات سنبل الطیب

مصرف زیاد سنبل الطیب باعث خواب آلودگی می شود، به همین دلیل توصیه می شود که راننده ها به هیچ وجه نباید از سنبل الطیب استفاده کنند.

زیاده روی در مصرف سنبل الطیب باعث سردرد، سرگیجه و ناراحتی معده می شود.

توصیه می شود که به دلیل اثراتی که سنبل الطیب بر روی سیستم عصبی مرکزی دارد، حداقل 2 هفته قبل از جراحی از مصرف آن خودداری کنید. (احتمالا سنبل الطیب با داروهای بیهوشی تداخل ایجاد می کند)


هنوز تحقیقاتی درباره ی اثر سنبل الطیب بر روی کودکان انجام نشده به همین دلیل توصیه می شود که کودکان زیر 3 سال بهتر است، از مصرف این گیاه دارویی، اجتناب کنند.


مصرف سنبل الطیب در دوران بارداری و شیردهی:
هنوز مطالعات دقیقی درباره ی اثر سنب الطیب بر روی جنین و زنان باردار صورت نگرفته به همین دلیل متخصصان توصیه می کنند که بهتر است زنان در دوران بارداری و شیردهی از مصرف سنبل الطیب، خودداری کنند.

فواید بی نظیر آلوئه ورا برای سلامتی

آلوئه ورا,خواص آلوئه ورا,فواید آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی بی‌ساقه‌ است. البته برخی از آن‌ها دارای ساقه‌ای بسیار کوتاه هستند. گیاه آلوئه ورا ۶۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر رشد می‌کند و از طریق پاجوش تکثیر می‌شود. برگ‌های آن نیزه‌ای کلفت و گوشتی با لبه‌های دندانه‌دار است و رنگ آن سبز تا خاکستری می‌باشد.

گل‌های گیاه آلوئه ورا بر روی سنبله‌ای می‌رویند که گاه تا ۹۰ سانتیمتر درازا دارد. هر کدام از گل‌های آن آویخته‌است و دارای جام لوله‌ای ۲–۳ سانتیمتری می‌باشد. نام‌های دیگر آلوئه‌ورا عبارتند از: چادُروار، صبر سقوطری، آلوئه‌ورا، صبر، صبر کموار، صبر زرد، ازوال، ازوادزرد خزانه، مقر، ایلوا، صبارا، آلوئه کوراسائو، آلوئه هندی، آلوئه بارباد، الوا، صباره، برمس، سولع، مقرا، چادروا و صعدنا.

فواید گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا باعث تقویت عملکرد سیستم ایمنی می شود
سیستم ایمنی بدن شما نیاز به خون غنی از اکسیژن دارد. آلوئه ورا جذب مواد مغذی از روده را بیشتر می کند؛ این شامل جذب آهن نیز می شود. آهن، مولکول های اکسیژن آزاد را از ریه ها به تمام بدن حمل می کند و جذب آهن مناسب عامل اصلی حفظ سطح اکسیژن خون است.


آلوئه ورا همچنین به عنوان یک ترکیب آداپتوژن عمل کرده و به حفظ سلول ها و بافت ها در تعادل کمک می کند. این باعث می شود که کار سیستم ایمنی بدن برای محافظت سلول ها از استرس اکسیداتیو و عوامل دیگر که عملکرد آنها را مختل می کند، آسان تر شود.


آلوئه ورا منبع غنی از پلی ساکاریدها است. تحقیقات نشان می دهد که این قندهای پیچیده باعث بهبود کارایی سیستم ایمنی می شوند. آلوئه ورا همچنین غنی از آنتی اکسیدان ها است که سلول ها را از آسیب های رادیکال آزاد محافظت می کند.

آلوئه ورا به هضم غذا کمک می کند
آلوئه ورا حاوی دو آنزیم آمیلاز و لیپاز است که به بهبود هضم کمک می کند. این گیاه همچنین کمک می کند که معده سطوح اسید خود را متعادل نگه دارد تا محیط طبیعی روده تامین شود. آلوئه ورا همچنین حاوی آکمانان(Acemannan) است. این ترکیب پلی ساکاریدی دیگر است و پروبیوتیکی مناسب برای عملکرد روده است. تحقیقات دیویس در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد افرادی که آلوئه ورا مصرف می کردند توانایی جذب بهتر ویتامین های B12وC را داشتند.

گل‌های گیاه آلوئه ورا بر روی سنبله‌ای می‌رویند که گاه تا ۹۰ سانتیمتر درازا دارد.


آلوئه ورا خواص ضد پیری دارد
آلوئه ورا یک مرطوب کننده است. این گیاه همچنین مزایای ضد پیری را نیز ممکن است ارائه دهد چرا که در یک مطالعه با استفاده از یک مکمل ژل آلوئه ورا چین و چروک صورت تسکین یافته و پوست آنها سالم تر شده است.


آلوئه ورا اختلالات گوارشی را کاهش می دهد
اختلالات گوارشی معمولا مانند نفخ، اسهال، یبوست و درد شکمی افراد زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر شما بدنبال یک راه حل طبیعی برای کاهش ناراحتی گوارشی خود هستید، ممکن است آلوئه ورا بتواند کمک کند. مطالعات نشان می دهد نفخ در افرادی که مکمل های آلوئه ورا را به طور منظم مصرف کرده اند کاهش می یابد.


آلوئه ورا غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است
آلوئه ورا حاوی ویتامین های A,C,E,B12 و ریز مغذی های فولیک اسید، کولین، کلسیم، کروم، مس، سلنیوم، منیزیم، منگنز، پتاسیم، سدیم و روی می باشد که هر یک می تواند نقشی حیاتی در بدن داشته باشند.


آلوئه ورا یک تسکین دهنده عالی است
آلوئه ورا و محصولات تهیه شده از آن برای کاهش تورم، قرمزی و سوزش های پوستی بسیار مفید است.یک دلیل برای خواص آرام بخش آن آنزیمی است که به نام برادیکیناز شناخته می شود که باعث می شود بافت آسیب دیده تسکین یابد.

آلوئه ورا گیاهی مفید برای کمک به درمان آکنه (جوش صورت)
همانطور که قبلا ذکر شد، آلوئه ورا شامل مجموعه ای از مواد معدنی می باشد، که یکی از آنها روی است. روی اغلب در بسیاری از ویتامین های طبیعی و محصولات مراقبت از پوست یافت می شود. استعمال آلوئه ورا چه بصورت خوراکی و چه بصورت موضعی می تواند به درمان آکنه کمک کند. روی میزان چربی های طبیعی, یا sebum, که در پوست ما تولید می شود را کاهش می دهد. همچنین به بهبود جای آکنه های توسعه یافته کمک می کند. بعضی تحقیقات ثابت کرده است که شکل گیری آکنه اصلا بدلیل کمبود روی در رژیم غذایی می باشد.

آلوئه ورا حاوی آنزیمهایی است كه عامل محركی برای تولید و رشد موهای جدید هستند

فواید آلوئه ورا برای مو
یكی از راههای كنترل و درمان كم پشتی موی سر استفاده از آلوئه ورا است. بسیاری از مردم از محصوالات گوناگونی كه حاوی آلوئه ورا می‌باشد برای ضخیم شدن مو و سلامت آن استفاده می‌كنند كه یكی از روشها استفاده از ژل آلوئه ورا می‌باشد.


آلوئه ورا حاوی آنزیمهایی است كه عامل محركی برای تولید و رشد موهای جدید هستند، مكانیسم عملكرد آن بگونه ای است كه سرعت جریان گردش خون را افزایش داده بنابراین پاپیلای پوستی (زائده بافتی ریشه موی سر) را فعال نموده و سبب افزایش تغذیه فولیكولهای مو می‌گردد. در واقع آلوئه ورا بعنوان یك ماده جادویی در جهت افزایش و رشد موها شناخته شده است. همچنین بعلت خواص ضد باكتری و قارچی كه دارد مانع از ایجاد شوره سر می‌گردد.


کاهش قند خون در دیابتی ها

آلوئه ورا یک درمان سنتی برای دیابت است و مصرف آن منجر به افزایش حساسیت به انسولین و کمک به مدیریت قند خون می شود.

همه چیز درباره قارچ جاودانگی (گانودرما) و خواص دارویی آن

قارچ جاودانگی,قارچ گانودرما,کاربرد گانودرما

قارچ جاودانگی (قارچ گانودرما)

قارچ گانودرما (نام علمی: Ganoderma lucidum) قارچی یک‌ساله از تیره تابان‌پوستان (Ganodermataceae) است. نام محلی این قارچ در چین، لینگ زی؛ در ژاپن، ری‌شی و در کره، یونگ زهی می‌باشد.

محبوبیت این قارچ در طب چینی به بیش از ۲ هزار سال می‌رسد و اغلب با نام قارچ "جاودانگی" نامگذاری شده و به دلیل خواص زیادی که دارد به آن "شاهِ گیاهان دارویی" می‌گویند.

زیستگاه قارچ جاودانگی در کشور فرانسه است، ولی در حال حاضر کشورهایی چون هلند، انگلستان، مالزی و چین و ژاپن مطالعات وسیعی را در زمینه تولید و پرورش آن اجرایی کرده‌اند.

این قارچ بو و طعم دل‌پذیری ندارد و خام آن قابل خورده شدن نیست. در کشورهای مختلف به غیر از چین ژاپن و کره این قارچ به صورت ترکیب با خوردنی‌ها یا دمی‌های مختلف به خصوص قهوه است.

قارچ گانودرما لوسیدم، کبد را وادار به کنترل آنزیم‌های خود می‌کند

خواص دارویی قارچ جاودانگی (قارچ گانودرما)

چینی‌ها معتقدند قارچ جاودانگی (قارچ گانودرما) نماد زندگی شاد، شانس، سلامتی و طول عمر و حتی جاودانگی است. طی چند دهه اخیر تحقیقاتی بر روی اثرات درمانی و شناسایی ترکیبات شیمیایی این قارچ دارویی صورت گرفته‌است، در مقاله ای که توسط مؤسسه کاکرین منتشرشده و حاصل تحقیق متخصصانی از دانشگاه لیورپول بر روی خواص درمانی این قارچ بوده، تأثیرات مثبتی در اثر استفاده از این قارچ به صورت جانبی برای کمک به روش‌های معمول درمان سرطان دیده شده‌است.

مطالعات انجام شده بر روی این گیاه نشان داد که "گانودرما لوسیدم" مصونیت بدن را بالا برده و موجب عدم تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شود.

قارچ جاودانگی آنزیم‌های کبدی را متعادل و کبد را سم‌زادیی می‌کند، ضمن آنکه برای درمان بیمارهای قلبی و عروقی موثر است.

قارچ گانودرما لوسیدم، کبد را وادار به کنترل آنزیم‌های خود می‌کند که در نتیجه آن کلسترول را کاهش می‌دهد.


خاصیت کلاژن سازی از دیگر خواص این گیاه دارویی است که برای پوست و مو مفید است.


این قارچ دارای خاصیت آنتی باکتریایی است و قارچ اثرات مستقیم بر باکتری‌هایی چون آسپرژیلوس (Aspergillus)، باسیلوس سرئوس (Bacillus cereus)، قارچ کاندیدا آلبیکانس (Candida_albicans) و باکتری اشریشیا کولای (Escherichia coli) دارد.

کفیر چیست و چه خواصی دارد؟

کفیر,کفیر چیست,خواص کفیر

کِ‍فیر نوشیدنی تخمیری حاصل از شیر و دانه‌های کفیر است که سرمنشأ آن کوه‌های قفقاز در روسیه می‌باشد. دارای عطر و طعم خوشی بوده و می‌تواند همراه با عسل و سایر میوه‌ها مصرف شود.

تاریخچه کِ‍فیر
کفیر، نوشیدنی غیرطبیعی تخمیری حاصل از شیر است که از کوه‌های قفقاز در روسیه سرچشمه گرفته‌است. در روسیه به‌منظور معالجه یا جلوگیری از بعضی بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از لحاظ درمان‌شناسی و تغذیه‌ای، سرآغاز مصرف آن در بعضی از مناطق جهان، آسیای جنوب غربی، اروپای شمالی و شرقی، آمریکای شمالی و ژاپن بوده‌است.

مصرف کفیر در جمهوری‌های شوروی سابق، مجارستان و هلند سال‌های زیادی است که توسعه یافته و در سوئد، نروژ، آلمان و فنلاند به‌خوبی شناخته شده و در مصر، استرالیا و برزیل به‌خوبی و در آمریکا و ژاپن به‌طور چشمگیری رشد داشته‌ است.


براساس پاره‌ای از فرضیات، کفیر اولین بار توسط چوپانان عشایر قفقازی و بر اثر تخمیرشدنِ شیر تازه‌ای که در ظرف چرمیِ خود حمل می‌کردند کشف شد. اما پیش از آن نیز، در کوه‌های قفقاز، کفیر به داشتن خواص درمانی نسبت داده می‌شد.


دانه کفیر
دانه‌های کفیر، مخلوطی از باکتری‌های سودمند (لاکتوباسیل، لاکتوکوکوس، لوکونوستوک، استوباکتر) و مخمرها (مخمر لاکتوزی و مخمر غیر لاکتوزی) با حالت پلی ساکاریدی می‌باشند. دانه‌های کفیر، در ظاهر شبیه تکه‌هایی از گل کلم یا مرجان و رشته‌ای از دانه‌ها با قطر دایره ۳–۲۰ میلی‌متر می‌باشند.


دانه‌ها شبیه ژلاتین سفید یا ذره‌های زرد رنگ و ترکیبی از ۱۳٪ پروتئین با وزن خشک و ۲۴٪ پلی ساکارید هستند و نقل و انتقال شیر در دمای اتاق یا در حرارت ۲۲ درجه سانتیگراد منجر به بی‌ثباتی دانه‌های کفیر کشت داده شده می‌شود.


ترکیب میکروبی استارتر دانه کفیر شامل؛ لاکتوباسیلوس، استرپتوکوکوس، اسید لاکتیک و مخمر است که در دو کشت به صورت هفتگی و به مدت ۷ هفته شمارش می‌شوند. دانه‌های کفیر دارای خاصیت دائمی رشد و تکثیر هستند تا جمعیت آن‌ها همیشه ثابت و پایدار بماند. ترکیبات دانه‌های کفیر به چند چیز حساس می‌باشند که در صورت تماس با آن‌ها از بین رفته یا جمعیتشان کاهش می‌یابد:


- فلزات (قرار گرفتن در مجاورت فلزات آن‌ها را مضمحل می‌کند)
- نور (این میکروارگانیسم‌ها جهت تکثیر و عمل‌کرد مناسب نیاز به تاریکی دارند)
- هرگونه مواد پادزیست (حتی کلر موجود در آب لوله کشی شهری روی آن‌ها تأثیر منفی دارد)
- حرارت (دمای بالا تأثیر منفی بر آن‌ها گذاشته و به سرحد داغی که برسد آن‌ها را از بین می‌برد)


این دانه‌ها دارای ویژگی‌های کلی ضد باکتریایی و ضد قارچی می‌باشند. استارتر دانه کفیر، توسط مرکز تحقیقات کشاورزی والون (سازمان بررسی کیفیت محصولات کشاورزی) تهیه می‌شود. دانه کفیر در انگلستان به سهولت در دسترس نبوده و بسیار گران می‌باشد.

کفیر سرشار از ویتامین‌های گروه ب مانند نیاسین ، پیردوکسین و اسید فولیک است


خواص درمانی کفیر:
اصلاح سیستم گوارش در زمان مصرف داروهای آنتی بیوتیک
افزایش حرکات دودی روده و درمان یبوست
جلوگیری از بیماری پوکی استخوان
درمان آلرژی‌ها
درمان اسهال و ضد عفونی کننده محیط روده
درمان بیماری عدم تحمل لاکتوز در کسانی که نمی‌توانند شیر بخورند
درمان بیماری‌های گوارشی
درمان فشار‌خون
درمان کودکان مبتلا به بیش فعالی یا هایپر‌اکتیویتی
سرشار از ویتامین‌های گروه ب مانند نیاسین ، پیردوکسین و اسید فولیک
غنی از کلسیم ، فیبر و پروتیئن
مؤثر در زیبایی پوست ( مورد استفاده در کرمها و پاک کننده های آرایشی)
مقاوم کردن سیستم ایمنی بدن در مقابل عوامل بیماری زا
ممانعت از نفخ روده‌ای
ممانعت کننده از اثر پرتودهی رادیولوژیک
هضم راحت‌تر شیر و جذب بهتر مواد مغذی موجود در آن
فرآیند تولید کفیر به دو صورت سنتی و صنعتی، اندکی متفاوت می‌باشد که بازدهی روش صنعتی به مراتب بیشتر خواهد بود.


خواص کفیر برای پوست
کفیر با تنظیم کردن باکتری های داخل دستگاه گوارش و کبد و ایجاد سلامت بیشتر در آنها و با داشتن مواد معدنی کمیابی مانند بیوتین باعث بهبود سلامت و زیبایی پوست خواهد شد. برای دیدن این تغییر، هر شب یک لیوان کفیر را قبل از خواب بنوشید و پس از یک ماه، پوست خود را با قبل مقایسه کنید. همچنین با استفاده از کفیر به عنوان ماسک می توانید پوستی شفاف و بدون لکه پوستی داشته باشید. برای این کار ۲ قاشق غذاخوری کفیر را با یک قاشق چایخوری روغن بادام تلخ مخلوط کنید و هر شب روی پوستتان بزنید و پس از ۲۰ دقیقه صورت خود را بشویید.


البته پوست برای زیبا و سالم بودن غیر از آب و رطوبت کافی به اسیدهای چرب ضروری هم نیاز دارد. مصرف اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ می تواند تا حد زیادی به کشسانی پوست کمک کند… اما بر خلاف تصور بسیاری از افراد، نقشی در رفع کبودی زیر چشم ندارد. در ضمن پوست نه تنها به رطوبت رسانی درونی بلکه به مرطوب کننده های خارجی نیازمند است.

آشنایی با خواص شکر سرخ یا طبرزد

شکر سرخ,خواص شکر سرخ,شکر طبرزد

شکر سرخ چیست؟

شکر سرخ از انواع شکر و نوع طبیعی شکر است. طبق باور بعضی افراد شکر سرخ با شکر قهوه‌ای تفاوتی ندارد. اما حقیقت چیز دیگری است. شکر سرخ در واقع همان شکر خامی است که از عصاره اصلی گیاه نیشکر بدست می‌آید و درصد شکر آن از ۸۸% کمتر نیست.

هیچ ماده و افزودنی شیمیایی در فرآیند تولید شکر سرخ دخالت ندارد و به خاطر وجود بیشترین میزان ملاس سرشار از انواع املاح، ویتامین‌ها و مواد معدنی به خصوص ماده معدنی کروم است؛ شکر سرخ طبعی گرم و‌تر دارد و برای رفع سردی مفید است.

مقدار کالری (انرژی) و ساکاروز شکر سرخ در مقایسه با شکر قهوه‌ای و شکر سفید بسیار کمتر است و طعم و بوی آن باعث شده که علاوه بر مصارف خانگی در شیرینی‌پزی و پخت انواع کیک از آن استفاده کنند.

در ضمن مقدار کم کالری و ساکاروز شکر سرخ و جذب دیر قند باعث شده است تا بیماران دیابتی و افرادی که اضافه وزن دارند، آنرا با آسودگی خاطر استفاده کنند.

خواص شکر سرخ:
شکر سرخ از گذشته تا اکنون در طب سنتی و مدرن جایگاه ویژه ای داشته است و خواص درمانی و دارویی فراوانی دارد که چند مورد از فواید شکر سرخ بدین ترتیب می باشند:

شکر سرخ حاوی ویتامین، پروتئین و املاح معدنی فراوانی است. فیبر، آنتی اکسیدان، آهن، کلسیم، فسفر، پتاسیم و منیزیم از جمله آنهاست که باعث می‌شود این ماده مغذی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها مؤثر باشد.

۱- برای دردهای شکمی و بیماری های مرتبط با دستگاه گوارش مفید است، به عنوان مثال ملین شکم و رفع کننده یبوست می باشد.
۲- بیماری های کبد را بهبود می بخشد.
۳- تمیز کننده خون، جلوگیری از بروز کم خونی و تنظیم فشار خون
۴- برای رفع گرفتگی صدا آن را با آب گرم و روغن بادام استفاده می کنند.
۵- شکر سرخ بر عکس شکر سفید که مولد خلط سودا است، دافع خلط سودا می باشد.
۶- باعث استحکام بخشیدن به استخوانها و مفاصل میشود و از پیری زودرس پیشگیری می کند.
۷- با توجه به طبعش برای حلق، سینه و ریۀ خشک مفید است.
۸- باعث افزایش نیروی جوانی و شادابی پوست می شود.
۹- در درمان آنفولانزا، سرفه و سرماخوردگی موثر است.
۱۰- تقویت کننده میل جنسی است و از نظر تغذیه ای برای خانم های باردار مفید است.

از شکر سرخ به جای قند همراه با چای استفاده می‌شود


کاربرد و نحوه‌ی مصرف شکر سرخ:
کشت نیشکر در ایران به دوران قبل از ساسانیان می‌رسد. اکنون کشت نیشکر در خوزستان و استان‌های شمالی به خصوص مازندران به دلیل داشتن زمین‌های مرغوب و حاصلخیز و آب فراوان، انجام می‌گیرد. هر ساله جشنواره‌هایی نیز در این زمینه برگزار می‌شود که می‌تواند برای گردشگران جذاب و دیدنی باشد. همچنین باعث رونق کسب و کار و ایجاد انگیزه برای مردم محلی می‌شود.
- از شکر سرخ به جای قند همراه با چای استفاده می‌شود.
- انواع کیک و شیرینی و مربا را می‌توان با شکر سرخ تهیه کرد.
- از ناخالصی‌هایی که از روی شیره نیشکر گرفته شده کره محلی تولید می‌کنند.
- همچنین در صاف کردن عسل طبیعی نیز از این ناخالصی‌ها استفاده می‌شود.
- "کف" محصول جانبی بدست آمده از شیره نیشکر است که آن را همراه با نان در صبحانه مصرف می‌کنند.
- "روشکر" نیز محصول دیگریست که از پخت شیره بدست می‌آید و در تهیه شربت از آن استفاده می‌کنند.

شکر سرخ حاوی ویتامین، پروتئین و املاح معدنی فراوانی است

داروهای گیاهی برای درمان پروستات

داروهای گیاهی برای درمان پروستات,درمان پروستات,گیاهان دارویی برای درمان پروستات

بزرگ شدن پروستات در مردان

به طور معمول پروستات در تمام طول زندگی مردان رشد می کند. در برخی از مردان این بزرگ شدن پروستات به حدی نیست که مشکل ایجاد کند ولی در برخی دیگر، بزرگی پروستات می تواند بر سلامت آنها و همچنین کیفیت زندگیشان تاثیر گذار باشد. مطالعات نشان داده است که از هر 5 مرد 50 الی 60 ساله یک نفر به مشکلات پروستات دچار خواهد شد.

بسیاری از افراد برای خلاص شدن از مشکلات پروستات سریعا عمل جراحی و داروهای شیمیایی را انتخاب می کنند ولی بهتر است بدانید که روش های گیاهی و خانگی موثری برای مشکلات پروستات وجود دارد که می توانید قبل از اقدامات دیگر، تحت نظر پزشک، امتحان کنید.

نشت ادرار و دفع غیر ارادی ادرار ازعلائم بزرگ شدن پروستات است


نشانه ها و علائم بزرگ شدن پروستات
برخی از مردان مبتلا به این مشکل، علائم بسیار خفیفی دارند و یا حتی علائمی مشاهده نمی کنند. در حالی که برخی دیگر از مبتلایان علائم شدیدی بروز می دهند و کیفیت زندگی آنها تحت تاثیر قرار می گیرد.برخی از رایج ترین علائم عبارتند از:
- احتیاج ناگهانی و شدید به ادرار کردن
- افزایش احتیاج به ادرار کردن در نصف شب
- ادرار با سختی و دشواری آغاز می شود
- نشت ادرار و دفع غیر ارادی ادرار
- قطع شدن ادرار در زمان ادرار کردن
- ناتوانی در ادرار کردن / احساس ادرار کردن دارید ولی قادر به ادرار کردن نیستید
- خون در ادرار
- و …


در این مطلب گیاهانی را معرفی می‌کنیم که به درمان بزرگی پروستات کمک شایانی می‌کنند:
گزنه
برای درمان تورم و التهاب پروستات باید یک قاشق مرباخوری از گزنه خشک و خرد شده را در یک فنجان آب جوش دَم و پس از ۱۵ دقیقه میل کنید؛ این دمنوش را می‌توان روزانه سه بار مصرف کرد.


دانه‌های کدوی تخمه کاغذی (کدوی طبی)
افراد دچار بزرگی پروستات باید روزانه سه بار و هر بار بین ۱۰ تا ۱۵ عدد از دانه‌های پوست کنده کدوی تخمه کاغذی را مصرف یا روزانه سه بار و هر بار ۱۵ تا ۲۰ قطره از روغن آن را میل کنند.

شیرین بیان
مصرف روزانه سه بار، دمنوش پودر ریشه شیرین بیان جهت درمان بزرگی پروستات بسیار مفید است؛ برای این منظور افراد باید یک قاشق چای‌خوری از پودر ریشه شیرین بیان را در یک لیوان آب جوش دَم و پس از ۱۵ دقیقه آن را میل کنند؛ درصورت دسترس نبودن پودر ریشه شیرین بیان می‌توان از جوشانده ریشه‌های خرد شده آن نیز استفاده کرد.

شیرین بیان برای درمان بزرگ شدن پروستات بسیار مفید است


چای سبز
برای رفع التهاب پروستات باید روزانه سه بار دمنوش چای سبز را مصرف کرد؛ برای تهیه این دمنوش اشخاص باید یک قاشق مرباخوری از چای سبز را در یک لیوان آب جوش دَم و پس از ۱۵ دقیقه آن را میل کنند.

سرکه سیب

سرکه سیب برای درمان جوش، افزایش سوخت و ساز بدن، شوره سر، آسم، اسهال، کاهش وزن، سم زدایی بدن، مشکلات شکم، گلودرد، سوء هاضمه، شب ادراری، افسردگی، فشارخون، کلسترول خون، آرتروز، دیابت، بیماری های قلبی، سرطان و مشکلات پروستات مفید است. سرکه سیب می تواند از بزرگ شدن غده پروستات جلوگیری کرده و علائم پروستات بزرگ شده را تسکین دهد. البته توجه داشته باشید که باید از سرکه سیب طبیعی و اصل استفاده کنید.

سرکه سیب می تواند از بزرگ شدن غده پروستات جلوگیری کند

پودر یا روغن کتان
جهت درمان بزرگی پروستات افراد باید یک قاشق مرباخوری از پودر کتان یا یک قاشق چای‌خوری از روغن دانه‌های کتان را روزانه سه بار مصرف کنند.

جلوگیری از بزرگ شدن پروستات با تخم کتان


شبدر قرمز
مصرف روزانه سه بار از دمنوش شبدر قرمز برای درمان تورم پروستات مفید است؛ برای این منظور افراد باید یک قاشق مرباخوری از گل‌های خشک شده شبدر قرمز را دَم و پس از ۱۵ دقیقه آن را میل کنند.


دُم‌اسب
مصرف روزانه ۲ گرم از پودر گیاه خشک شده دُم‌اسب نقش موثری در درمان التهاب پروستات دارد؛ استفاده بیشتر از این گیاه موجب افزایش فشارخون می‌شود.


مصرف میوه و سبزی
به طور کلی، مصرف بیشتر میوه‌جات و سبزیجات به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدان آنها توصیه می‌شوند. هویج، چغندر، شلغم، کنگر فرنگی و انواع کلم به دلیل دارا بودن نوعی آنتی‌اکسیدان خاص می‌تواند در پیشگیری از بزرگی و سرطان پروستات موثر باشد.

مطالعات نشان داده است مردانی که مصرف دائمی کلم بروکلی یا سویا داشته‌اند کمتر دچار پروستات شده‌اند. مصرف انواع مرکبات بویژه گریپ‌فروت، کیوی، هندوانه و گوجه‌فرنگی نیز در پیشگیری و کاهش علائم بزرگی پروستات مفید است.
مصرف کافی انواع ویتامین‌ها بویژه ویتامین E و C نیز توصیه می‌شود. آجیل، تخمه آفتابگردان، بادام و جوانه گندم غنی از ویتامین E است.

12345678910
last