شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

6n6مجله اینترنتی

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

همه چیز راجع به آزمایش دی ان ای

چیزی است که شما را بی نظیر می کند. در بدن شما ده تریلیون سلول وجود دارد. تمام این سلول ها تحت کنترل DNA هستند.

DNA به آن‌ها می گوید که باید چه کاری را و چگونه انجام دهند. DNA هر انسانی مختص خود اوست ( مگر اینکه آن فرد یکی از دوقلوهای هم سان باشد)، ولی DNA تمام سلول های بدن یک انسان مشابه یکدیگر است. کلید ردیابی با DNA هم همین است.

نقش اصلی مولکول DNA ذخیره درازمدت اطلاعات ژنتیکی است.

DNA را اغلب با مجموعه‌ای از نقشه‌ها مقایسه می‌کنند، چرا که حاوی دستورات مورد نیاز برای ساخته شدن تمام اجزای دیگر سلول‌ها مانند مولکول‌های پروتئین و RNA (اسید ریبونوکلئیک) است. استفاده از شيوه مولكولی برای تعيين هويت، جديدترين و كم‌اشتباه‌ترين شيوه‌ای است كه از دهه 90 به بعد مورد توجه قرار گرفته است.

آزمایش دی ان ای چیست و چه کاربردهایی دارد؟

آزمایش DNA برای تشخیص هویت و اثبات بسیاری از ادعاها در پزشکی قانونی استفاده می شود و کاربردهایی دارد شامل:آزمایش DNA

آزمایش والدین - برای اینکه مشخص شود چه کسانی والد زیستی کودک هستند.

آزمایش قانونی - به شناسایی مظنونین یا قربانیان در یک تحقیق جنایی کمک خواهد کرد.

ژن درمانی - برای آزمایش والدین یا جنین برای شرایط ژنتیکی یا نقایص زایمان کاربرد خواهد داشت.

شجره نامه ژنتیکی - برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد اجداد شخص مورد استفاده قرار می گیرد.

بدن انسان از ميليون‌ها سلول تشكيل شده است

چگونگی انجام آزمایشات DNA :

زمانی که نیاز به آزمایش دی ان ای به هر دلیلی دارید, ممکن است کنجکاو باشید که این فرآیند چگونه کار و عمل می کند.آزمایش دی ان ای یک علم است و روش انجام آن، نیاز به یک آزمایشگاه و دستگاه تخصصی دارد.

در آزمایش DNA، بخش های خاصی از کدهای ژنتیکی روی این مولکول که از سلول های بدن فرد آزمایش شونده به دست آمده است، مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد.

این ماده در تمام سلول های بدن شما وجود دارد. یکی از آسان ترین و بی خطر ترین راه های دستیابی به سلول ها برای آزمایش DNA ، آن است که با استفاده از یک گوش پاک کن سلول های سطح داخلی مخاط دهان شما را به دست می آورند. سپس در آزمایشگاه، DNA از سلول ها جدا می شود و بخش های خاصی از آن مورد بررسی قرار می گیرد. این بخش های خاص می توانند ارتباطات فامیلی و خانوادگی بین افراد را نشان دهند و یا در تعیین هویت فرد موثر باشند.

بدن انسان از ميليون‌ها سلول تشكيل شده است. همه اين سلول‌ها بجز گلبول‌های قرمز هسته دارند كه كل اطلاعات ژنتيكی فرد درون اين هسته محفوظ است.

ابتدا یک آنزیم محدود کننده (Restriction Enzyme) روی نمونه DNA ریخته می شود. این آنزیم مانند یک قیچی است که مولکول های بلند DNA را به قطعات کوچک تقسیم می کند. محل بریدگی به کد ژنتیکی DNA و کد ژنتیکی آنزیم مورد استفاده بستگی دارد. مثلاً یک نوع آنزیم، وقتی به رشته بازهای GAATTC برسد، مولکول DNA را می برد. طول این تکه های DNA در افراد مختلف، متفاوت است؛ چون کد ژنتیکی هر انسانی خاص خود اوست. بعضی از قطعه ها کوتاه و برخی دیگر بلند هستند.

نمونه های دی ان ای را برای آزمایش کپی می کنند، یک فرآیند به نام pcr می تواند برای تولید نسخه های دی ان ای استفاده شود، که می تواند برای نشانگرهای ژنتیکی مورد آزمایش قرار گیرد.

مطابقت نشانگرها با دیگر نمونه ها، این نشانگرها می توانند با یک نمونه دی ان ای ناشناخته منطبق شوند، تا نشان دهند که فرد ناشناخته همان فرد دهنده دی ان ای است، در مورد آزمایش دی ان ای پدری, پدر بالقوه باید نیمی از نشانه های ژنتیکی کودک را با نیمی دیگر از مادر مطابقت دهد.

آزمون DNA برای تشخیص تغییرات در ژن‌های جنین یا کروموزوم قبل از تولد استفاده می‌شود

انواع آزمایش‌های موجود

تست جنین DNA آزاد (cffDNA): یک آزمایش غیر تهاجمی (برای جنین) است. این آزمایش بر روی یک نمونه خون وریدی از مادر صورت می‌گیرد و می‌تواند اطلاعاتی در مورد جنین در اوایل بارداری ارائه دهد. از سال ۲۰۱۵، آزمون غربالگری حساسیت و خاص برای سندرم داون است.

غربالگری نوزادان: غربالگری نوزاد پس از تولد برای شناسایی اختلالات ژنتیکی است که می‌تواند در اوایل زندگی درمان شود. نمونه خون از نوزادان ۲۴–۴۸ ساعت پس از تولد با پاشنه پا جمع‌آوری می‌شود و برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه ارسال می‌شود. در ایالات متحده، روش غربالگری نوزادان متفاوت است، اما همه ایالت‌ها طبق قانون برای حداقل ۲۱ اختلال آزمایش می‌شوند. اگر نتایج غیرطبیعی حاصل شود، لزوماً به معنای این نیست که کودک دارای اختلال است. آزمایش‌های تشخیصی باید از غربالگری اولیه برای تأیید بیماری پیروی کنند. آزمایش معمول برای نوزادان برای اختلالات خاص، استفاده گسترده‌تر از آزمایش ژنتیکی است.

تست تشخیص: تست تشخیصی برای تشخیص یا رد یک وضعیت خاص ژنتیکی یا کروموزومی استفاده می‌شود. در بسیاری از موارد، آزمایش ژنتیکی برای تأیید یک تشخیص زمانی که یک وضعیت خاص بر اساس جهش و علائم فیزیکی مشکوک است مورد استفاده قرار می‌گیرد. تست تشخیصی می‌تواند در هر زمان در طول زندگی فرد انجام شود، اما برای تمام ژن‌ها یا تمام شرایط ژنتیکی در دسترس نیست.

تست سرویسی : تست حامل برای شناسایی افرادی که یک نسخه از جهش ژنی را حمل می‌کنند استفاده می‌شود که در دو نسخه، باعث اختلال ژنتیکی می‌شود. این نوع آزمایش برای افرادی که سابقه خانوادگی یک اختلال ژنتیکی دارند و به افرادی که در گروه‌های قومی با خطر بالاتری از شرایط ژنتیکی خاص هستند ارائه می‌شود. اگر هر دو والدین آزمایش می‌شوند، آزمون می‌تواند اطلاعاتی در مورد خطر زوجین داشتن یک کودک با شرایط ژنتیکی مثل فیبروز کیستیک ارائه کند.

تشخیص ژنتیکی قبل از انکشاف: روشهای تست ژنتیکی که بر روی جنین‌های انسان قبل از لانه گزینی انجام می‌شود به عنوان بخشی از روش لقاح آزمایشگاهی است. آزمایشات پیش از لانه گزینی هنگامی که افراد سعی می‌کنند کودک را از طریق لقاح آزمایشگاهی بگذرانند، استفاده می‌شود. تخمک از زن و اسپرم از مرد خارج می‌شوند و برای ایجاد جنین‌های متعدد خارج می‌شوند. جنین‌ها به صورت جداگانه برای ناهنجاری‌ها تجویز می‌شوند و کسانی که بدون ناهنجاری در رحم قرار می‌گیرند.

آزمون قانونی با استفاده از توالی‌های DNA برای شناسایی فرد برای اهداف قانونی است

تشخیص پیش از تولد: برای تشخیص تغییرات در ژن‌های جنین یا کروموزوم قبل از تولد استفاده می‌شود. این نوع تست به زوج‌هایی با افزایش خطر ابتلا به یک کودک مبتلا به اختلال ژنتیکی یا کروموزومی ارائه می‌شود. در بعضی موارد، آزمایش پیش از زایمان می‌تواند یک عدم قطعیت زن و شوهر را کاهش دهد یا به آنها کمک کند تصمیم بگیرند که آیا حاملگی را قطع کنند یا خیر. با این وجود نمی‌تواند تمام اختلالات ارثی و نقصهای تولد را شناسایی کند. یک روش انجام یک آزمایش ژنتیکی قبل از تولد شامل آمنیوسنتز است که نمونه ای از مایعات را از کیسه آمنیوتیک مادر ۱۵ تا ۲۰ یا بیشتر هفته به بارداری برمی‌گرداند.

تست قانونی: آزمون قانونی با استفاده از توالی‌های DNA برای شناسایی فرد برای اهداف قانونی است. برخلاف تستهای بالا که در بالا توضیح داده شد، آزمایش‌های قانونی برای تشخیص جهش‌های ژنی مرتبط با بیماری استفاده نمی‌شود. این نوع تست می‌تواند قربانیان جرایم یا فاجعه را شناسایی کند، یک مظنون جرمی را رد یا تأیید کند یا روابط بیولوژیکی بین افراد را برقرار کند (به عنوان مثال، پدر و مادر).

تست پدری : این نوع از آزمایش ژنتیک از نشانگرهای اختصاصی DNA بوده که برای شناسایی الگوهای مشابه یا مشابهت‌های ارثی بین افراد مرتبط استفاده می‌شود. بر اساس این واقعیت که همه ما نیمی از DNA ما را از پدر به ارث می‌بریم و نیمی از مادر.

تست DNA Genealogical: برای تعیین نسبیت یا میراث قومی برای سلسله‌شناسی ژنتیکی

آزمایش‌های تحقیقاتی: آزمایش‌های تحقیق شامل یافتن ژن‌های ناشناخته، یادگیری نحوه کار ژن‌ها و پیشرفت درک ما از شرایط ژنتیک است. نتایج آزمایش‌های انجام شده به عنوان بخشی از یک مطالعه تحقیق معمولاً برای بیماران یا ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی در دسترس نیستند.

...

از چه مواردی می توان برای انجام آزمایش دی ان ای استفاده کرد:

نمونه از ته سیگار - سعی کنید به دو تا چهار ته سیگار که تنها توسط فرد مورد نظر کشیده شده است را پیدا کنید.

لباس زیر

تار موی مجزا با ریشه های متصل شده

آدامس جویده شده

ناخن دست و پا - تازه جویده شده یا گرفته شده

خلال دندان - خلال دندان را با دستانتان برندارید

دستمال - مخاط در یک اندازه در یک دستمال

تیغ- می تواند یک تیغ مورد استفاده در هر قسمت از بدن باشد

خون - از دستمال کاغذی، بانداژ، تامپون

اسپرم از یک کاندوم

پارچه یا لباس زیر

دلیل استثنایی بودن دست چپ هاچیست؟

آشنایی با چپ دست ها, تفاوت چپ دست و راست دست

طبق تحقیقی که در سال ۲۰۰۶ توسط محققان دانشگاه لافایت انجام شده است به این نتیجه رسیده اند چپ دست هایی که تحصیلات دانشگاهی دارند ۱۰ الی ۱۵ درصد موفق تر از راست دست ها هستند و می توان گفت افرادی استثنایی هستند. از جمله افراد مشهور و موفقی که چپ دست هستند می توان به لئوناردو داوینچی، بیل گیتس، ارسطو و ماری کوری اشاره کرد.

در ادامه با واقعیت های جالبی درباره چپ دست ها که آن ها را استثنایی کرده است آشنا شوید.

احتمال چپ دست بودن نابغه ها زیاد است

چپ دست ها نابغه هستند بنابراین چپ دست بودن آلبرت انیشتین زیاد عجیب نیست. درست است که چپ دست ها تنها ۱۰ درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می دهند اما می توان گفت حدود ۲۰ درصد از جامعه تیزهوشان منسا چپ دست هستند.

چپ دست ها هنرمندان ماهری هستند

در تحقیقی که در یک مجله روانشناسی آمریکایی منتشر شده است به این نتیجه رسیده اند که چپ دست ها خلاقیت بسیار بالایی دارند. آن ها می توانند راه حل های متفاوتی برای یک مشکل پیدا کنند و علاقه زیادی به زمینه های هنر، موسیقی، ورزش و تکنولوژی اطلاعات دارند.

چپ دست ها خلاقیت بسیار بالایی دارند

آن ها توانایی رئیس جمهور شدن را دارند

اوباما، بیل کلینتون و جورج بوش از رئیس جمهورهای موفقی هستند که چپ دست هستند و تحقیقات ثابت کرده است سیاستمدارانی که چپ دست هستند در مناظرات تلویزیونی کنترل بیشتری روی بیننده دارند. حرکات دست راست با مثبت گرایی مرتبط هستند و حرکات دست چپ با منفی گرایی و از آن جا که تلویزیون تصویر را معکوس نشان می دهد چپ دست ها راست دست نشان داده می شوند.

اوباما، بیل کلینتون و جورج بوش از رئیس جمهورهایی هستند که چپ دست هستند

چپ دست ها در ورزش موفق هستند

چپ دست ها در ورزش هایی چون تنیس، بدمینتون و بوکس بسیار موفق هستند. ورزشکاران چپ دست هم با رقبای راست دست مسابقه می دهند هم با رقبای چپ دست بنابراین چپ دست ها همیشه آمادگی روبه رو شدن با راست دست ها را دارند اما یک ورزشکار راست دست معمولا آمادگی مواجه شدن با یک رقیب چپ دست را ندارد.

چپ دست ها در ورزش هایی چون تنیس، بدمینتون و بوکس بسیار موفق هستند

آن ها مبارزان خوبی هستند

چپ دست ها به علت ضربه های خوبی که با دست چپ وارد می کنند معمولا در مبارزه علیه راست دست ها پیروز می شوند.

چپ دست ها در مبارزه علیه راست دست ها پیروز می شوند

بسیاری از چپ دست ها با این مشکل مواجه هستند

۱۰ پرسش مهم، پیش از شراکت کاری با دیگران

۱۰ پرسش مهم پیش از شراکت

روزنامه جام جم: شراکت کاری نیز مانند ازدواج در بیشتر موارد با اشتیاق و توقعات زیاد آغاز می‌شود و اگر طرفین نتوانند انتظارات یکدیگر را به‌درستی برآورده کنند، ممکن است با ناراحتی و رنجش پایان یابد. حتما تا به حال تجربه‌های متفاوتی از شراکت کاری با افراد مختلف داشته‌اید یا شاید شاهد شراکت‌های موفق و ناموفق اطرافیانتان بوده‌اید. گرچه شراکت کاری خوب می‌تواند موجب جهش بزرگی در رشد و توسعه کسب‌وکارتان شود، اما اگر در مورد آن به اندازه کافی دقت نکنید، می‌تواند لطمه جبران ناپذیری به کسب‌وکارتان وارد کند.

به همین علت باید پیش از شروع هر شراکتی تا جایی که می‌توانید فرد مورد نظرتان را از هر جهت بشناسید. به عنوان مثال باید بدانید اوضاع مالی و خانوادگی تا حدی ممکن است زندگی کاری‌اش را تحت‌تاثیر قرار دهد. یا تا چه حد ثبات شخصیت دارد و قابل اطمینان است. در ادامه برخی از موارد مهمی را مرور خواهیم کرد که توجه به آن‌ها می‌تواند به انتخاب مطمئن‌تر شریک کاری مناسب بینجامد.

از شریک کاری چه می‌خواهید؟

باید به دنبال شریکی باشید که توانایی‌های متفاوتی نسبت به شما داشته باشد. به عنوان مثال اگر شما ذهن خلاقی دارید، شاید بهتر باشد شریکی انتخاب کنید که دقیق و جزئی‌نگر باشد. اگر پول کافی برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارتان دارید، بهتر است شریکی پیدا کنید که احاطه خوبی روی بازار داشته باشد یا ارتباطات گسترده‌ای برقرار کرده باشد. یا اگر شخصیتی درونگرا و خجالتی دارید، بهتر است به دنبال شریکی با قدرت روابط‌عمومی بالا باشید.

اگر با فردی شراکت کنید که خصوصیات مشابه خودتان داشته باشد، قطعا احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و با هم آسان‌تر کنار خواهید آمد، اما این همان چیزی نیست که به آن نیاز دارید. در حقیقت شما به فردی نیاز دارید که مکمل توانایی‌ها و خصوصیات اخلاقی‌تان باشد.

وضع مالی شریک بالقوه‌تان چطور است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید پیش از شراکت با کسی مد نظر قرار دهید، وضعیت و سابقه مالی‌اش است. سوابق مالی افراد نشان‌دهنده الگوی مالی آنهاست. اگر اظهارات فرد در مورد وضعیت مالی‌اش با شواهد و سوابق گردش مالی‌اش همخوانی ندارد، زنگ خطر به صدا در آمده است.

سوابق مالی نامشخص، بدحسابی در بازپرداخت بدهی‌های بانکی یا سابقه چک‌های برگشتی از جمله مواردی است که نباید به آسانی از آن‌ها گذشت.

همچنین نحوه هزینه کردن فرد نیز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. فردی که نمی‌تواند تعادل درستی بین درآمد و هزینه‌هایش برقرار کند در الگوی کاری نیز قطعا با مشکلاتی روبه‌رو خواهد شد.

آیا میزان زمانی که می‌خواهد صرف کار کند، توقع شما را برآورده می‌کند؟

قرار نیست دو شریک حتما به یک میزان زمان برای کار صرف کنند. اما بسیار مهم است هر کدام توقع دیگری را از لحاظ زمانی که قرار است صرف کار کنند، برآورده کند؛ بنابراین بررسی کنید فرد مورد نظرتان قرار است در طول روز چند ساعت را صرف کار کند و آیا این میزان توقع شما را از شریک کاری‌تان برآورده می‌کند؟ برای داشتن شراکتی پایدار باید بتوانید به صورت کامل بر سر حجم و ساعت کار توافق کنید تا فشار مضاعفی به یک طرف وارد نشود.

آیا با مکتوب کردن توافق‌ها موافق است؟

بسیاری از شراکت‌های کاری خیلی ساده و با یک دست دادن آغاز می‌شوند. اما تا این حد ساده فرض کردن شراکت نیز درست نیست و می‌تواند مشکلات متعددی را به بار آورد.

برای شروع شراکت کاری مطمئن نه تنها همه موارد مورد توافقتان را مکتوب کنید، بلکه نتایج عمل نکردن به هر یک از بند‌های مورد توافق را نیز مکتوب کنید.

مکتوب‌کردن کمک می‌کند اگر نکته‌ای را در مذاکراتی که داشتید فراموش کرده باشید نیز پیدا کنید و با مشکلات کمتری در طول شراکتتان روبه‌رو شوید.

اگر به هر دلیلی برای یکی از طرفین مشکلی ناخواسته پیش بیاید که چند ماه نتواند به وظایفش عمل کند، آیا باید باز هم به همان میزانی که در ابتدا مشخص کردند سود ببرد؟

مکتوب‌کردن همه جانبه شراکت این امکان را فراهم می‌کند که اگر فرد به تعهداتش به‌درستی عمل نکند، بتوانید بدون آسیب زدن به کسب‌وکارتان او را از مجموعه جدا کنید. اگر همه چیز مکتوب باشد، همه موارد کاملا روشن و شفاف خواهد بود و دعوایی شکل نمی‌گیرد.

۱۰ پرسش مهم پیش از شراکت

آیا به اندازه شما کار را جدی می‌گیرد؟

مهم نیست زمینه کاری‌تان چیست؛ شریک کاری‌تان باید به اندازه شما برای کسب‌وکار تلاش کند. در بسیاری از شراکت‌ها به‌ویژه شراکت‌های کاری بین دوستان، ابتدا همه‌چیز خوب و خوش و پر از هیجان است، اما در مدت کوتاهی همه چیز رنگ عوض می‌کند و هیجان‌های اولیه کنار می‌رود. در این زمان اگر شرکایتان به اندازه شما نسبت به کسب‌وکارتان تعصب و پشتکار نداشته باشند پس از مدتی اشتیاق خود را از دست می‌دهند و این موضوع همچون سمی برای کسب‌وکار است.

آیا کار، تحت‌الشعاع خانواده اش قرار دارد؟

اگر همسر فرد مورد نظر شما باردار باشد یا والدین پیری داشته باشد که نیاز به نگهداری داشته باشند، نمی‌توانید توقع داشته باشید که او از تمرکز کافی برای کسب‌وکار برخوردار باشد؛ بنابراین گرچه ممکن است تا حدی غیرانسانی به نظر برسد، اما در زمان شروع شراکت باید به همه این موارد فکر کنید و شرایط را در نظر بگیرید و بعد آگاهانه تصمیم به شراکت بگیرید.

حتی اگر فرد ادعا می‌کند خانواده‌اش تأثیری روی کسب‌وکارش ندارند، باز هم بهتر است با آن‌ها ملاقات داشته باشید. اگر به هر ترتیبی احساس کردید خانواده‌اش کسب‌وکار او را بیش از اندازه تحت تأثیر قرار می‌دهند، بهتر است از ابتدا وارد شراکت نشوید.

در شرایط سخت چطور رفتار می‌کند؟

بسیار مهم است بدانید شریک کاری آینده‌تان در مواقعی که با مشکلات و دشواری‌های راه روبه‌رو می‌شود چه عکس‌العملی از خود نشان می‌دهد. برای آگاهی از این مورد باید سابقه کاری پیشین او را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال در زمانی که برای پرداخت حقوق کارمندانش با مشکل مواجه شود چه کار می‌کند؟ از پس‌اندازش استفاده می‌کند؟ از اعتبارات و وام‌های بانکی استفاده می‌کند؟ از دوستانش کمک می‌گیرد؟ یا حقوق کارمندانش را به تعویق می‌اندازد یا اصلا نمی‌پردازد؟! یا حتی بدتر، حق بیمه و سنوات کارکنانش را نمی‌پردازد و از اعتبارات مربوط به این بخش حقوق کارمندانش را می‌دهد؟

از همین نوع رفتار می‌توانید به بسیاری از ویژگی‌های فرد مورد نظرتان پی ببرید. برای مثال کسی که به راحتی از پرداخت حق بیمه کارمندانش شانه خالی می‌کند، ممکن است همین رفتار را در زمان شراکتش با شما بروز دهد و از بسیاری تعهداتش سر باز بزند.

چه سوال‌هایی از شما دارد؟

بسیاری از کارشناسان معتقدند اگر زمانی که می‌خواهید فردی را استخدام کنید در طول مصاحبه کاری هیچ سوالی از شما نداشت، بهتر است در مورد استخدامش خیلی شتاب‌زده عمل نکنید. زیرا سوال نپرسیدن می‌تواند یکی از نشانه‌های علاقه نداشتن و جذب نشدن به کار باشد. همین موضوع در مورد شریک کاری نیز صدق می‌کند. معمولا فردی که می‌خواهد وارد شراکت کاری شود، دوست دارد اطلاعات متفاوتی در مورد شخصیت، صداقت و انتظارات‌تان به دست بیاورد. پس اگر میلی به دانستن چیزی نشان نمی‌دهد، بهتر است کمی بیشتر دقت کنید.

از آن‌ها بخواهید همان سوالاتی را که شما در موردشان پرسیدید از شما بپرسند. اگر رغبتی نشان نداد می‌تواند نشانه این باشد که در ادامه نظراتش تغییر کند یا به دلیل این که از شرایط کاری اطلاع زیادی ندارد خیلی زود از ادامه شراکت منصرف شود.

جایگاه اجتماعی‌اش چطور است؟

بسیاری از افراد در نگاه اول بسیار معقول و موجه به نظر می‌رسند. اما این می‌تواند ویژگی شخصیتی آن‌ها باشد که در نگاه اول خیلی خوب و کارآمد به نظر برسند. چنین افرادی به محض این که وارد کسب‌وکارتان شوند، دردسرهایشان شروع می‌شود و به‌آسانی نمی‌توانید از شرشان خلاص شوید. به همین دلیل پیش از شروع شراکت حتما از سوابق کاری فرد مطلع شوید و به هیچ عنوان براساس ظاهر افراد قضاوت نکنید.

اگر به دنبال شریکی هستید که بتواند بخشی از سرمایه مورد نیاز کسب‌وکارتان را فراهم کند، حتما پیش از آغاز شراکت از میزان تمکن مالی‌اش مطمئن شوید. اگر به شما در مورد ارتباطات گسترده‌اش وعده داده نیز، حتما مطمئن شوید که واقعا همان‌قدر که ادعا می‌کند ارتباطات وسیع و گسترده‌ای دارد. درست است که شراکت کاری مانند ازدواج نیست، اما اگر می‌خواهید شراکت بدون دردسری داشته باشید بهتر است پیش از هر چیز صحت ادعا‌های فرد مورد نظرتان را از منابع رسمی استعلام کنید.

۱۰ پرسش مهم پیش از شراکت

آیا واقعا به شریک کاری نیاز دارید؟

مهم‌ترین نکته‌ای که باید پیش از ورود به دنیای شراکت به آن فکر کنید این است که آیا حتما باید با کسی شراکت کنید؟! در پاسخ به این سوال باید گفت: اگر بتوانید نیاز خود را با کمک گرفتن از فردی بدون واگذار کردن بخشی از سهام برطرف کنید بسیار بهتر از این است که وارد شراکت شوید. اغلب اوقات ممکن است فکر کنید کار کردن با فردی دیگر می‌تواند توانایی شما را افزایش دهد. اما این موضوع در همه موارد صدق نمی‌کند. در بسیاری از مواقع نیازتان با استخدام فردی خبره به‌صورت تمام وقت برطرف خواهد شد.

البته اگر کسب‌وکار نوپایی دارید که هنوز به سوددهی نرسیده یا استارت‌آپی را راه‌اندازی کرده‌اید که هنوز درآمدزایی زیادی ندارد و نمی‌توانید به آسانی از پس حقوق کارمندان جدید بربیایید شاید شراکت گزینه مناسبی باشد. اما اگر می‌توانید برای برطرف‌کردن نیاز‌های خود فردی را استخدام کنید یا بخشی از کار را برون‌سپاری کرده و هزینه آن را پرداخت کنید، واگذارکردن سهام شرکت تصمیم درستی نخواهد بود.

بنیانگذاران Instagram می گویند از دست دادن خودمختاری در فیس بوک به معنای "برنده شدن"

Interactive Keynote: Instagram Founders Kevin Systrom & Mike Krieger with Josh Constine – 2019 SXSW Conference and Festivals

کوئین سستروم، یکی از بنیانگذاران Instagram، به جای اینکه از استقلال در فیس بوک ناراحت شود، به من گفت که این نشانه اجتناب ناپذیر پیروزی برنامه اوست. امروز در جنوب توسط جنوب غرب، Systrom و همکارش معاون مایک کریگر برای اولین سخنرانی خود در مرحله بعد از سپری کردن فیس بوک در ماه سپتامبر نشستند. آنها درباره داستانهای قهرمان سوپر قهرمان، اصالتش در رسانه های اجتماعی، تنظیم مقدماتی برای فناوری های بزرگ و نحوه بررسی آنچه که بعدا انجام می دهند بحث کردند.

Krieger در وب سایت ها "منبع مشاهده" را افزایش داد در حالیکه Systrom هک کردن برنامه های AOL بوت شده بود که افراد پیام فوری را از بین می برد و هر کدام به نحوی که کد می تواند افراد واقعی را تحت تاثیر قرار دهد، هک می کند. همانطور که Instagram محبوب شد، Krieger احساس "بدتر شدن" بد را در برابر آتش سوزی سرور و تلاش برای حفظ برنامه آنلاین به طور گسترده ای دوست داشتنی را توصیف کرد، حتی اگر این به معنای برنامه ریزی در وسط یک رستوران سوشی یا عقب نشینی اردوگاه بود. او یک بار حتی در وسط نواختن اینستاگرام را زنده کرد، و بدون هیچ یادگاری از این شاهکار، از خواب بیدار شد و درمورد اینکه مشکل را ثابت کرده بود، اشتباه گرفته شد. Instagram CTO سابق، بنیانگذاران را متقاعد کرد که به "مارپیچ مرگ" استخدام نکنند، جایی که شما بیش از حد مشغول استخدام هستید که باعث می شود شما مشغول کار باشد و شما را استخدام می کند ...

اما خوشبختانه، بنیانگذاران نیز مایل به حفاری به برخی از موضوعات سخت تر از روزهای راه اندازی خود را از دست داد.

کوین سستورم و مایک کریگر (از سمت چپ) به پالو آلتو می روند تا سری A خود را در ژانویه 2011 بسازند
استقلال در مقابل اهمیت

"به نوعی، استقلال کمتری، کارکرد Instagram برنده است. اگر اینستاگرام این برنامه عکس عجیب و غریب برای عکاسان بود، احتمالا در آن برنامه برای مدت 20 سال کار خواهد کرد. در عوض آنچه اتفاق افتاد، بهتر و بهتر و بهتر شد، و آن را بهبود بخشید، و آن را به اندازه که در آن به معنای مهم برای این شرکت بود، "Systrom توضیح داد. "اگر این چیزی به آن مقیاس می رسد که ما می خواهیم آن را به دست آوریم، چرا ما این معامله را انجام می دهیم، در نهایت، خودمختاری در آنجا نخواهد بود، زیرا این بسیار مهم است. بنابراین، در بعضی موارد، اگر موفقیت آمیز باشد، فقط یک چیز اجتناب ناپذیر است. بنابراین شما می توانید انتخاب کنید، آیا می خواهید ناموفق و کوچک و تمام خودمختاری در جهان، و یا نه؟ "

آستین، تگزاس - 11 مارس: مایک کریجر در کتب تعاملی: Instagram موسسین کوین سستروم و مایک کریگر با جاش کانستین در کنفرانس SXSW و جشنواره های کانون آستین در 11 مارس 2019 در آستین، تگزاس شرکت می کند. (عکس از کریس سوزدو / گتی ایماژ برای SXSW)

Krieger به دنبال آن بود: "من فکر می کنم اگر شما مطالعه کنید. . . تمام شرکت های فعلی، آنهایی که به طور موفقیت آمیز در نهایت به شرکت های پذیرفته شده بسیار مهم تبدیل شده اند، تقریبا غیر مسئولانه است که فکر نکنیم که مدل های مناسب برای ادغام چیست. توصیه من به طور کلی این است که اگر شما موفق به انجام این کار هستید، و اگر شما پس از آن نباید این معامله را انجام دهید. »اگر از دست دادن خودمختاری اجتناب نشود، کشتی موشکی که برای کودک شما سرمایه گذاری می کند و به جای اولویت ها تغییر می کند.

سیستروم می گوید پولی را که شما را خوشحال می کند و از صبح روز بعد بیدار می شود و به حساب بانکی من نگاه می کند، پاسخ داده است. اگر قرار است که ارزش خالص خود را از بین ببرید، .

این جفت آب سرد را بر این ایده قرار داد که مجبور شد پول بیشتری کسب کند، آنها را از شرکت خارج کرد. "من به یاد دارم داشتن این سری از مکالمات با مارک و دیگر افراد در فیس بوک و آنها مانند" شما بچه ها فقط پیوست، نگران نباشید در مورد کسب درآمد، ما این را در پایین جاده ها ". و در واقع آمد بسیار بیشتر از ما گفتن "1. برای ما مهم است که در Fb Inc شرکت کنیم. . . و 2. هر فردی که قبل از تبلیغ شما عضو شده است، فردی است که شما باید آن را معرفی کنید. "Systrom افزود:" روشن است که ما تلاشهای کسب درآمد را انجام دادیم، نه از سوی دیگر، چون اعتقاد داشتیم نمایش مشخصات عمومی باید به نوعی پول بدست آورد. هزینه زیادی برای اجرای آن هزینه می شود. . . ما به شدت به آن حمله کردیم تا بتوانیم در فیس بوک یک واحد موفقیت آمیز باشیم و من فکر می کنم که به آن نقطه رسیدیم، که واقعا خوب است. "

اما از سال 2015 تا سال 2016، استقلال باقی مانده اینستاگرام، بازسازی برنامه خود را با عکس های غیر مربع، تغییر به الگوریتم و راه اندازی داستان ها را تقویت کرد. در صورت نیاز به چالش بر فرضیه های اساسی کسب و کار، "زمانی که یک محصول تولید می کنید، شما ممکن است رابطه چند ساله داشته باشید. اگر هر سه ماه یا هر سال آن را مجددا نیافته اید، پس از رفع ناپذیری و از بین بردن. "

این آخرین راه اندازی توسط الهام از تمایل به ارائه هویت منحصر به فرد است که در آن مردم می توانند بدون برجسته سازی هایی که نمی توانند آنها را تحریک کنند، به اشتراک بگذارند. اما Systrom همچنین اذعان می کند که "به راستی دلیل بزرگی است که مدتها بود که پروفایل های مردم با لینک های Snapchat پر شده بود و مشخص شد که مردم تلاش می کردند تا دو محصول را به یکدیگر متصل کنند. بنابراین با آوردن دو محصول [خوراک و داستان] به یک مکان، ما به مصرف کنندگان آنچه را که می خواستیم، دادیم "
جمعیتی که هنوز در مورد الگوریتم به سوء تفاهم نرسیده بودند، SXSW تبدیل به یک گودال مار شد.
تنظیم فناوری بزرگ

با Systrom و Krieger رفته است، فیس بوک در حال پیشرفت است و قصد دارد اینستاگرام را با فیس بوک و WhatsApp تطبیق دهد. این شامل یکپارچگی سیستم پیام رسانی خود است، که بعضی ها می گویند طراحی شده است تا برنامه های فیس بوک را سخت تر از آنچه که می توان از قوانین ضد ترویج خلاص کرد. Systrom فکر می کند که یکپارچگی چیست؟ "بیشتر افرادی که در دسترس هستند با آنها صحبت می کنند، پلتفرم مفید تر می شود. و من این پایان نامه را خریدم . . این که آیا آنها در واقع می خواهند با افراد مختلف در سیستم عامل های مختلف صحبت کنند، نمی توانم آینده را بگویم، بنابراین نمی دانم که Systrom گفت.

AUSTIN، TX - مارس 11: جاش کانستین، مایک کریگر و کوین سیستروم در کتگوری تعاملی صحبت می کنند: کوستین سیستروم و مایک کریگر، موسس اینستاگرام، با جاش کانستین در کنفرانس SXSW 2019 در جشنواره کنفرانس آستین در 11 مارس 2019 در آستین، تگزاس (عکس از کریس سوزدو / گتی ایماژ برای SXSW)

Krieger توصیه کرد فیس بوک سعی کند اثبات کند که کاربران می خواهند پیام های متقابل برنامه را قبل از شروع به یک چالش مهندسی غول پیکر با هم ادغام کنند. هنگامی که من پرسیدم آیا Systrom تا به حال یک میل شدید به پیام Instagram Direct به یک کاربر WhatsApp داشت، او "شخصا، نه" را پذیرفت. اما در نمایش احترام و آموزش رسانه های جامع، او به کارفرمای سابق خود "Bravo برای ساخت یک شرط بزرگ و رفتن برای آن. "

پس از آن زمان برای سوال سخت ترین سوال مطرح شد: افکار خود را در پیشنهاد نامزد حزب سوئد، سناتور الیزابت وارن برای تنظیم تکنولوژی بزرگ و رول Facebook گرفتن اینستاگرم. "آیا ما کارمان را به عقب می بریم؟" سستروم به شوخی گفت که تلاش می کند تنش را منتشر کند. Krieger خواستار توجه بیشتر به موارد خارج از حد پایین و خصوصیات مربوط به مشکلاتی است که در آن مشکلات حل شده است. او تمایل دارد تمایز بین تنظیمات خرید فیس بوک، Amazon سفید برچسب زدن و فروش محصولات و حق اپل را برای اجرای تنها برنامه فروشگاه iOS.
خرید و فروش مسابقه

"ما در زمانی که من فکر می کنم خشم در برابر تکنولوژی بزرگ ده برابر افزایش یافته است - که آیا این به این دلیل است که قیمت ملک در محله شما افزایش یافته است، چه این به این دلیل است که شما دخالت روسیه در انتخابات را دوست ندارد - طولانی وجود دارد لیستی از دلایلی که مردم در حال حاضر از فناوری عصبانی هستند و برخی از آنها من فکر می کنم به خوبی تاسیس شده اند "Systrom تایید کرد. "این بدان معنا نیست که پاسخ این است که همه شرکت ها را شکستن. شکستن شرکت ها یک نسخه خاص برای یک مشکل بسیار خاص است. اگر می خواهید مسائل اقتصادی را حل کنید، راه هایی برای انجام این کار وجود دارد. اگر می خواهید مداخله روسیه را رفع کنید، راه هایی برای انجام این کار وجود دارد. شکستن یک شرکت این مشکلات را حل نمی کند. این بدان معنا نیست که شرکت ها نباید از بین بروند، اگر آنها بیش از حد بزرگ باشند و انحصارا باشند و مشکلات ایجاد کنند، اما بزرگ بودنشان به خودی خود جرم نیست. "

کلاسیک تعاملی: Instagram موسس کوین سستورم و مایک کریگر با جاش کانستین در کنفرانس SXSW و جشنواره های کنفرانس 2019 در کنوانسیون آستین در 11 مارس 2019 در آستین، تگزاس

Systrom پس از آن در سواد فناوری وارن در زمان واکنش نشان داد، گفت: "بخشی از آنچه من تعجب است این است که به طور کلی این سیاست تمام فن آوری باید شکسته شود، و این احساس می کند به من دوباره به اندازه کافی نیافته و من نشان می دهد که درک مشکل آنجا هستم من فکر می کنم طرح پیشنهادی بیشتری ارائه شده است، اما ترس من این است که چیزی شبیه یک پیشنهاد برای متوقف کردن تمام تکنولوژی ها، به جای اینکه کارهایی را که من فکر می کنم سیاستمداران باید انجام دهند، انجام می دهند که در آن مشکلات واقعی را حل می کنند، بازی می کنند. راه حل های واقعی را بدهد. "

دو بنیانگذار پس از آن به برخی از منطق فریبندهای مبنی بر اینکه چرا خرید اینستاگرم به مصرفکنندگان کمک کرد، ارائه داد. "به عنوان شخصی که چند سال در فیسبوک شرکت کرد؟ شش؟ رقابت زیادی در داخل وجود دارد و من فکر می کنم که ایده های بهتر به خاطر آن بیرون آمده است. ما هر دو شرکت را فقط یک شرکت رشد دادیم. این واقعا سوال سخت است. چه مصرف کننده آسیب دیده بود چرا که آن را به اندازه ای که رشد کرده بود افزایش داد؟ من فکر می کنم این استدلال قوی است که در واقع خرید برای مصرف کنندگان انجام شده است. "این نادیده گرفتن این واقعیت است که اگر Instagram و فیس بوک رقبا بودند، باید رقابت در حریم خصوصی و رفتار خوب کاربران خود داشته باشند. حتی اگر آنها الهام بخش یکدیگر برای ساختن محصولات جذاب تر باشند، این موضوع به این نکته اشاره نمی کند که کدام آسیب به مصرف کنندگان انجام شده است.

Krieger پیشنهاد کرد که ایجاد اینستاگرام باعث ایجاد رقابت با ساختن Instagram به عنوان یک سبک زندگی شد. "عجله طلا از شرکت هایی مانند" من می خواهم Instagram X وجود دارد. . . Instagram of Audio، Instagram of video، Instagram عکس های سگ. "شما دیدید که مردم شروع به ایجاد شرکت های جدید می کنند و سعی می کنند آنها را بسازند تا سعی کنند آنچه را که به دست آورده ایم به دست آورند." اما در کنار Snapchat هیچ راه اندازی نمی شود در حال حاضر راه اندازی شده است، در واقع به Instagram رقیب رشد کرده است. و دیدن Instagram خود را در برابر امپراتوری فیس بوک حفظ خواهد شد، احتمالا الهام بخش بسیاری از راه اندازی های جدید - که برخی از آنها نمی توانند پیدا کردن بودجه
از آنجا که سرمایه گذاران شانس خود را در برابر فیس بوک و اینستاگرام ترکیب می کنند

Krieger می گوید: "ما برای خودمان وقت کمتری نسبت به چیزهای دیگر داریم". آنها هنوز در حال تحقیق هستند، بنابراین هیچ چیز بزرگ در مورد پیگیری آنها وجود ندارد. اما Systrom می گوید اینستاگرام را با پیدا کردن دوربین های بزرگ بر روی گوشی ها و درخواست از آنچه که می خواهند از آن استفاده کنند، ساخته است. "و سوال این است که موج بعدی چیست؟"

روسیه بلوک رمزگذاری ایمیل ProtonMail ارایه میدهد

TOPSHOT-RUSSIA-POLITICS-INTERNET-DEMO

روسیه به ارائه دهندگان اینترنت برای اعمال یک بلوک علیه اپراتور ایمیل رمزگذاری شده ProtonMail گفته است، رئیس شرکت تایید کرده است.

این بلوک توسط سرویس امنیتی فدرال دولتی، که قبلا KGB بود، بر اساس یک وبلاگ روسی که توسط این سازمان به اتهام شرکت و چندین ارائهدهنده ایمیل برای تسهیل تهدیدات بمبگذاری شده بود، به دست آمده و منتشر شد.

چندین تهدید بمب گذاری ناشناس توسط ایمیل به پلیس در اواخر ماه ژانویه ارسال شد و چندین مدرسه و ساختمان های دولتی را مجبور ساخت تا تخلیه شود.

در مجموع، 26 آدرس اینترنتی توسط سفارش مسدود شده بود، از جمله چند سرویس دهنده مورد استفاده برای شکستن اتصال نهایی برای کاربران Tor، یک شبکه ناشناس برای غلبه بر سانسور. ارائه دهندگان اینترنت گفته اند که بلوک "بلافاصله" را با استفاده از تکنیک شناخته شده به عنوان BGP blackholing، روشی که به روترهای اینترنتی می گوید، به سادگی ترافیک اینترنت را از بین می برد و نه مسیر آن را به مقصد خود، می دهد.

اما شرکت می گوید در حالی که سایت هنوز بارگیری می شود، کاربران نمی توانند ایمیل را ارسال یا دریافت کنند.

اندی یین، مدیر اجرایی ProtonMail، در یک ایمیل به TechCrunch بلوک "به خصوص ابدی" را نام برد.

یون گفت: "ProtonMail به طور عادی مسدود نمی شود، در واقع کمی بیشتر ظریف است." "آنها دسترسی به سرورهای ایمیل ProtonMail را مسدود می کنند. بنابراین Mail.ru - و بیشتر دیگر سرورهای پست روسی - دیگر قادر به ارائه ایمیل به ProtonMail نیست، اما یک کاربر روسی هیچ مشکلی در ورود به صندوق پستی خود ندارد. "

به این دلیل که دو سرور ProtonMail لیست شده توسط این سفارش، سرورهای تحویل پست الکترونیکی پشتی خود هستند، نه وب سایت جلویی که در سیستم دیگری اجرا می شود.

نامه ای که در آن ترجمه شده است می گوید که آدرس های اینترنتی اینترنتی فهرست شده در ماه ژانویه "توزیع جمعی گزارش های ناخوشایند از یک اقدام تروریستی" را به دنبال داشت که منجر به "تخلیه جمعی مدارس، ساختمان های اداری و مراکز خرید" شد (تصویر:

یون گفت: "مسدود کردن عمده پروتون مین به گونه ای که به همه شهروندان روسی که می خواهند امنیت آنلاین بیشتر را آسیب برساند، به نظر می رسد یک رویکرد ضعیف است." وی گفت که سرویس او امنیت و رمزگذاری عالی را به دیگر ایمیل های ارائه دهنده رقبا در کشور ارائه می دهد.

وی همچنین توضیح داد: "ما همچنین اقدامات فنی را برای اطمینان از خدمات دائمی برای کاربران خود در روسیه انجام داده ایم و ما در این زمینه پیشرفت خوبی کرده ایم." "اگر یک شکایت مشروع قانونی وجود داشته باشد، ما دولت روسیه را تشویق می کنیم موقعیت خود را بازبینی کرده و مشکلات را با پیروی از قوانین بین المللی قانونی و روند قانونی حل کنیم."

Roskomnadzor، تنظیمکننده اینترنت در روسیه، یک درخواست را برای نظر ارسال نکرده است.

یون می گوید که این بلوک همزمان با اعتراضات علیه تلاش های دولت برای محدود کردن اینترنت، منتقدانی که اینترنت را "کشتن سوئیچ" نامیدند، همزمان بود. کرملین، که به خاطر تلاش های طولانی اش برای فریب دادن و آزادی بیان، شناخته شده بود، ادعا کرد که حفاظت از کشور زیرساخت در صورت حمله سایبری.

در روز یکشنبه حدود 15000 نفر از شهروندان در مسکو اعتراض کردند که طی آن کاربران با مشکالت ProtonMail آشنا شدند.

این آخرین تنش در حال حاضر با شرکت های فن آوری در پی تلاش های غلط با حمایت روسیه است. سرکوب روسیه در اینترنت در سال 2014 تشدید شد، زمانی که یک شرکت حقوقی نظارتی در کشور برای تأمین اطلاعات روسیه در مرزهای خود تصویب کرد. LinkedIn یکی از تلفات جاسوسی قانون بود که منجر به ممنوعیت این سایت در سال 2016 شد.

ماه گذشته، فیس بوک گفته شد که با قانون برخورد کند یا با ممنوعیت خود مواجه شود. توییتر نیز با مشکلی مواجه است.

اپل چشم انداز برای راه اندازی سرویس جریان جدید

Apple is set to make further moves in services including in streaming television and news subscriptions with a launch event expe

ساز آیفون به نظر می رسد برای ماه آینده ماهواره های تلویزیونی خود را راه اندازی کرده و از افراد مشهور مانند جنیفر آنیستون، ریس ویترسپون و جیمز جی. آبرامز برای پیوستن به یک رویداد در دفتر مرکزی دره سیلیکون.

اپل به طور معمول در مورد برنامه های خود با توجه به گزارش های یک رویداد 25 مارس در مرکز کاپرتینو، با تمرکز بر خدمات، از جمله ویدئو و یک سرویس خبری خبره احتمالا برای تکان دادن دنیای روزنامه نگاری، به طور معمول در مورد برنامه های خود ضعیف شده بود.

این خبر با اپل تحت فشار قرار می گیرد تا خدمات مبتنی بر اشتراک را برای تأمین درآمدهای متنوع در میان رشد سریع گوشی های هوشمند که اکثر سود شرکت اپل را برای دهه گذشته تحویل داده اند، تأکید کند.

با اخبار و جریان ویدئو، اپل به طور بالقوه می تواند دو بخش را مختل کند و یک بار دیگر به دنبال اختراع خود می رود.

اپل صحنه موسیقی دیجیتال را با معاملات برای فروش آهنگ ها از طریق فروشگاه iTunes در سال 2003 راه اندازی کرد.

سرویس پخش موسیقی اپل در اواسط سال 2015 راه اندازی شده و اکنون بیش از 50 میلیون مشترک دارد.

اعتقاد بر این است که اپل در حال سرمایه گذاری حداقل 1 میلیارد دلار در محتوا است و حقوق جدیدی را برای بازیگران و بازیگران آمریکایی جنیفر آنیستون و ریس ویترسپون به دست آورده است.

انتظار میرود که دو بازیگر زن به مدیر اجرایی تیم کوک در کوپرتینو پیوسته و با حضور جنیفر گارنر نیز حضور داشته باشد.
بازیگر زن جنیفر آنیستون ممکن است در راه اندازی سرویس پخش تلویزیونی جدید اپل شرکت کند
بازیگر زن جنیفر آنیستون ممکن است در راه اندازی سرویس پخش تلویزیونی جدید اپل شرکت کند

پتانسیل برای پخش فیلمهای تلویزیونی یا نمایشگاههای تلویزیونی اپل، یک سوال بوده است؛ زیرا این شرکت 12 سال پیش دستگاه خود را به مجموعه تلویزیونی Apple TV اضافه کرد.

بلومبرگ نیوز گزارش داد که سرویس ویدیویی با رقبا مانند Netflix و آمازون نخست رقابت خواهد کرد، گرچه جزئیات خدمات نهایی نشده است.

اپل برای اخبار؟

وال استریت ژورنال این هفته گزارش داد که برخی از سازمان های خبری در طرح اپل به دنبال کاهش 50 درصدی درآمد خود هستند، زیرا برنامه تلفن همراه خود را برای ارائه روزنامه و اشتراک مجله آماده می کند.

به گفته تحلیلگر تکنولوژی بن تامپسون در وبلاگ Stratechery خود، به نظر می رسد که این افشا "تلاش برای مذاکره از طریق رسانه ها" است، و افزود که اگر اپل موفق شود، "داشتن یک مکان برای بدست آوردن بهترین روزنامه نگاری شگفت انگیز خواهد بود".

بعضی از تحلیل گران همچنان در مورد برنامه های اپل برای اختلال روزنامه نگاری شک و تردید دارند.

کارولینای میلانی، تحلیلگر خلاق استراتژی، گفت: "سخت است که توجیه 50 درصد کاهش پیدا کند."

اپل، که به خاطر داشتن ستاره های موسیقی در رویدادهای رسانه ای خود شناخته می شود، قصد دارد برای خدمات تلویزیون اپل خود را به حرکت درآورد، و پیشنهاد می کند که آن را در مدل های تلویزیونی این سال نصب کند.

کوک تایید کرد که کوک طی یک تماس تلفنی اخیر تایید کرده است که اپل قصد دارد نمایش های خود را در یک حرکت انجام دهد که می تواند جریانات تلویزیونی غول Netflix و آمازون نخست را که به شدت در محتوای اصلی سرمایه گذاری کرده اند، به چالش بکشد.

کوک گفت: "ما در دنیای محتوای اصلی شرکت خواهیم کرد، در حالی که بحث در مورد برنامه های اپل برای محتوای ویدئو از جمله مشارکت با اپرا وینفری است.

خواص شگفت انگیز چای جعفری

چای جعفری,خواص چای جعفری,فواید چای جعفری

گیاه جعفری
جعفری نوعی سبزی خوراکی است که در انواع غذا و سوپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. جعفری معمولاً به صورت تر و خشک عرضه و مصرف می‌شود.


جعفری یک منبع بسیار خوب ویتامین A، ویتامین C و ویتامین K می‌باشد. به علاوه جعفری منبع غذایی خوبی از آهن و اسیدفولیک است. جعفری شامل دو جزء خیلی مهم در ترکیب خود می‌باشد که موجب شده این سبزی نقشی بی‌همتا در سلامت انسان داشته باشد: روغن‌های فرار و فلاوونوئیدها.


اولین جزء مهم موجود در جعفری، روغن‌های فرار می‌باشند. این روغن‌ها به نام روغن‌های ضروری یا اسانس‌های گیاهی نیز خوانده می‌شوند.

از ترکیبات مهم این گروه می‌توان به میریستیسین (myristicin)، لیمونن (limonene)، آلفا توژن (alpha-thujene) و اِاوجنول(eugenol) اشاره کرد. با تغلیظ این مواد عصاره‌ای حاصل می‌شود که دارای خواص درمانی فوق‌العاده است.

در مطالعات مشخص شده‌است که روغن‌های فرار موجود در جعفری مخصوصاً میریستیسین، از شکل‌گیری و تشکیل تومورها (مخصوصا تومورهای ریه) جلوگیری می‌کنند. در تحقیقات دیگری مشخص شده‌است که فعالیت آنزیم گلوتاتیون S ترانسفراز را که مسئول پیشگیری از تخریب سلولی می‌باشد، تحریک می‌کند.

از دیگر فعالیت این روغن‌ها این است که به خنثی کردن انواع مواد سرطان زا مانند بنزوپیرن‌های موجود در دود سیگار و دود ناشی از زغال چوب کمک می‌کند.

دومین جزء مهم آن، فلاوونوئیدها می‌باشند. از ترکیبات مهم این گروه که در جعفری یافت می‌شود، می‌توان آپیئین(apiin)، آپیجنین(apigenin)، کریسواِریول(crisoeriol) و لوتئولین(luteolin) را نام برد.

خواص چای جعفری
محققان در روند تحقيقات خود به تاثير شگفت آور و شفا بخش چای جعفری پی بردند.
چای جعفری بهترین راه حل برای پاها متورم است. اين نوشيدني یک ادرار آور طبیعی است که خواص درمانی زيادی داشته و در بهبود سلامتي موثر است.


جعفری بر خلاف ساير مواد ادرارآور سرشار از پتاسیم بوده و در بهبود عملکرد همه اندام مفيد است. شما مجاز هستيد روزانه مقداري از اين سبزي مفيد را بدون هیچ گونه عوارض جانبی مصرف كنيد.

چای جعفری یک ادرار آور طبیعی است


مطالعه اي سال 2009 در برزیل با عنوان "ميزان مفید بودن جعفري و تاثير دانه هاي جعفری در کاهش فشار خون" نشان داده كه اين سبزي همزمان موجب افزایش جریان ادرار و تنظیم فشار خون مي شود.


به گفته دکتر جان آر کریستوفر که یکی از با تجربه ترین متخصصان گياه شناسي در ایالات متحده، حداكثر ميزان مجازمصرف روزانه چای جعفری برای درمان ادم يا تورم را ٢ ليتر است و به منظور بهره برداري از بيشترين فوايد و خاصيت شفابخشي این گیاه از تمام قسمت هاي آن استفاده كنيد.


روش آماده سازي چای جعفری
٥٠٠ ميلي ليتر آب را جوشانده و 5 قاشق غذاخوری از برگ تازه جعفری ریز خرد شده و را به همراه ریشه آن در آب جوش ريخته و اجازه دهيد پنج دقيقه بجوشد پس از 20 دقیقه كه اين نوشيدني خنک شد مي توانيد آن را بنوشيد.


میزان مصرف چای جعفری
شما باید این چای شفابخش را روزي 3 بار مصرف كرده تا تورم پاهای شما از بين برود.

خواص داروئی جعفری

* خواص ریشه جعفری
- ریشه جعفری اشتها آور است.
- ادرار آور و قاعده آور است.
- سنگ کلیه را دفع می کند.
- برای درمان اسهال باید 20 گرم ریشه جعفری را در یک لیتر آب دم کرده و تنقیه کنید.
- دم کرده ریشه جعفری برای درمان تنگی نفس بکار می رود.
- برای درمان سرخک مفید است.


* خواص تخم جعفری
- ضد نفخ شکم است.
- شریان ها و رگ ها راتمیز می کند.
- ادرار آور و قاعده آرو است.
- برای درمان تب نوبه بکارمی رود.


* خواص برگ و ساقه جعفری
- برای رفع لکه ها و جوش های صورت دم کرده جعفری را روی پوست صورت بمالید.
- برای روشن شدن رنگ پوست مقدری جعفری را در نیم لیتر آب به مدت 5 دقیقه بجوشانید و صبح وشب صورت خود را با آن بشوئید بعد از یک هفته پوست صورت شما روشن می شود.
-دم کرده جعفری ضد تب است.
- دم کرده برگ جعفری برای بواسیر و سنگ کلیه مفید است.
- خوردن چای جعفری به هضم غذا کمک می کند.
- بعد از خوردن سیر برای برطرف کردن بوی دهان جعفری بجوید.
- جعفزی نفس را خوشبو می کند.
- برای درمان ضرب خوردگی و خون مدرگی له شده برگ و ساقه جعفری را روی عضو ضرب دیده بگذارید.

خواص سنبل الطیب برای بدن

عوارض سنبل الطیب

خواص سنبل الطیب
- بی خوابی:
مطالعات نشان می دهد که سنبل الطیب به طور قابل توجهی، بی خوابی شبانه را درمان می کند، کیفیت خواب را بهبود می بخشد و بر خلاف بسیاری از قرص های شیمیایی، باعث خواب آلودگی صبحگاهی نمی شود. مقادیر بالای لیارین موجود در سنبل الطیب، با افزایش گاما آمینو اسید بوتیریک (GABA) که یک انتقال دهنده عصبی مهار کننده در سیستم عصبی مرکزی بوده و باعث آرامش می شود، به درمان بی خوابی شبانه کمک می کند.

برای درمان بی خوابی شبانه 300 تا 600 میلی گرم ریشه سنبل الطیب را 30 دقیقه قبل از خواب استفاده کنید.

2- استرس و اضطراب:
لیارین موجود در سنبل الطیب با بهبود سطوح GABA، باعث آرامش شده و با حفظ سطح سروتونین به درمان استرس و اضطراب کمک می کند. همچنین اسید والرنیک و والرنول موجود در عصاره ریشه سنبل الطیب به عنوان ضد اضطراب طبیعی عمل می کنند.

برای درمان استرس و اضطراب 120 تا 200 میلی گرم سنبل الطیب را 3 بار در روز مصرف کنید.

3- درمان بیش فعالی کودکان:
یک مطالعه نشان داده که مصرف سنبل الطیب به مدت 3 هفته به درمان بیش فعالی و کاهش علائم آن مانند مشکلات خواب و بی قراری در کودکان با سن بیشتر از 5 سال کمک می کند.

توجه: توصیه شده که سنب الطیب نباید به کودکان زیر 5 سال داده شود.

4- فشارخون و قلب:
در طب سنتی از ریشه ی سنبل الطیب برای کاهش فشارخون استفاده می شود و همچنین سنبل الطیب با کاهش فشار خون به بهبود سلامت قلب کمک کرده و خطر حمله قلبی و سکته قلبی را کاهش می دهد. سنبل الطیب به کاهش فشارخون بالا ناشی از استرس کمک می کند. علاوه بر این سنبل الطیب با تقویت عروق خونی، خطر لخته شده خون را کاهش داده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

سنبل الطیب به دلیل خواص آرام بخش قوی که دارد، باعث کاهش ضربان قلب می شود.

5- دیابت و قند خون:
در طب سنتی از سنبل الطیب برای کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت استفاده می شود.

عوارض سنبل الطیب

زیاده روی در مصرف سنبل الطیب باعث سردرد، سرگیجه و ناراحتی معده می شود

6- یائسگی:
تحقیقات نشان می دهد که مصرف 10- 15 میلی گرم ریشه سنبل الطیب در روز برای 8 هفته می تواند علائم یائسگی، به ویژه گرگرفتگی در زنان یائسه را کاهش دهد.


7- رحم و درمان درد پریود:
سنبل الطیب یک آرام بخش و ضد اسپاسم طبیعی است، به این معنی که اسپاسم و انقباض شدید عضلات رحم در دوران قاعدگی را کاهش داده و به درمان درد شدید پریود کمک می کند.

مصرف 255 میلی گرم سنبل الطیب 3 بار در روز به درمان درد قاعدگی کمک می کند.

8- معده و دستگاه گوارش:
سنبل الطیب یکی از بهترین روش های درمان خانگی برای درد معده شناخته شده و باعث کاهش گاز معده و روده می شود، از اسهال جلوگیری کرده و به سلامت دستگاه گوارش کمک می کند.

سنب الطیب، سکسکه را درمان می کند.

9- صرع:
مطالعات نشان داده که مصرف سنبل الطیب باعث فعال شدن گیرنده های آدنوزین شده و احتمال تشنج در بیماران مبتلا به صرع را کاهش می دهد.

10-سردرد و میگرن:
در طب سنتی از سنبل الطیب به دلیل خواص ضد اسپاسم که دارد، برای درمان سردرد و میگرن استفاده می شود. هنگام بروز سردرد و میگرن، یک فنجان چای یا دمنوش سنبل الطیب بنوشید.


11- تقویت حافظه:
تحقیقات نشان داده که اسید والرنیک موجود در سنبل الطیب، با کاهش استرس اکسیداتیو در مرکز حافظه مغز (هیپوکامپ) به میزان قابل توجهی باعث تقویت حافظه می شود.

12-درمان لرزش دست عصبی:
سنبل الطیب، می تواند اعصاب شما را آرام کند، به همین دلیل یکی از بهترین دارو های گیاهی برای درمان لرزش دست عصبی می باشد.

13- آرتروز و سیاتیک:
سنبل الطیب دارای خواص ضد اسپاسم و آرام بخش طبیعی است و در طب سنتی برای درمان درد آرتروز و سیاتیک استفاده می شود.

عوارض سنبل الطیب

در طب سنتی از سنبل الطیب برای کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت استفاده می شود


عوارض و مضرات سنبل الطیب

مصرف زیاد سنبل الطیب باعث خواب آلودگی می شود، به همین دلیل توصیه می شود که راننده ها به هیچ وجه نباید از سنبل الطیب استفاده کنند.

زیاده روی در مصرف سنبل الطیب باعث سردرد، سرگیجه و ناراحتی معده می شود.

توصیه می شود که به دلیل اثراتی که سنبل الطیب بر روی سیستم عصبی مرکزی دارد، حداقل 2 هفته قبل از جراحی از مصرف آن خودداری کنید. (احتمالا سنبل الطیب با داروهای بیهوشی تداخل ایجاد می کند)


هنوز تحقیقاتی درباره ی اثر سنبل الطیب بر روی کودکان انجام نشده به همین دلیل توصیه می شود که کودکان زیر 3 سال بهتر است، از مصرف این گیاه دارویی، اجتناب کنند.


مصرف سنبل الطیب در دوران بارداری و شیردهی:
هنوز مطالعات دقیقی درباره ی اثر سنب الطیب بر روی جنین و زنان باردار صورت نگرفته به همین دلیل متخصصان توصیه می کنند که بهتر است زنان در دوران بارداری و شیردهی از مصرف سنبل الطیب، خودداری کنند.

فواید بی نظیر آلوئه ورا برای سلامتی

آلوئه ورا,خواص آلوئه ورا,فواید آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی بی‌ساقه‌ است. البته برخی از آن‌ها دارای ساقه‌ای بسیار کوتاه هستند. گیاه آلوئه ورا ۶۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر رشد می‌کند و از طریق پاجوش تکثیر می‌شود. برگ‌های آن نیزه‌ای کلفت و گوشتی با لبه‌های دندانه‌دار است و رنگ آن سبز تا خاکستری می‌باشد.

گل‌های گیاه آلوئه ورا بر روی سنبله‌ای می‌رویند که گاه تا ۹۰ سانتیمتر درازا دارد. هر کدام از گل‌های آن آویخته‌است و دارای جام لوله‌ای ۲–۳ سانتیمتری می‌باشد. نام‌های دیگر آلوئه‌ورا عبارتند از: چادُروار، صبر سقوطری، آلوئه‌ورا، صبر، صبر کموار، صبر زرد، ازوال، ازوادزرد خزانه، مقر، ایلوا، صبارا، آلوئه کوراسائو، آلوئه هندی، آلوئه بارباد، الوا، صباره، برمس، سولع، مقرا، چادروا و صعدنا.

فواید گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا باعث تقویت عملکرد سیستم ایمنی می شود
سیستم ایمنی بدن شما نیاز به خون غنی از اکسیژن دارد. آلوئه ورا جذب مواد مغذی از روده را بیشتر می کند؛ این شامل جذب آهن نیز می شود. آهن، مولکول های اکسیژن آزاد را از ریه ها به تمام بدن حمل می کند و جذب آهن مناسب عامل اصلی حفظ سطح اکسیژن خون است.


آلوئه ورا همچنین به عنوان یک ترکیب آداپتوژن عمل کرده و به حفظ سلول ها و بافت ها در تعادل کمک می کند. این باعث می شود که کار سیستم ایمنی بدن برای محافظت سلول ها از استرس اکسیداتیو و عوامل دیگر که عملکرد آنها را مختل می کند، آسان تر شود.


آلوئه ورا منبع غنی از پلی ساکاریدها است. تحقیقات نشان می دهد که این قندهای پیچیده باعث بهبود کارایی سیستم ایمنی می شوند. آلوئه ورا همچنین غنی از آنتی اکسیدان ها است که سلول ها را از آسیب های رادیکال آزاد محافظت می کند.

آلوئه ورا به هضم غذا کمک می کند
آلوئه ورا حاوی دو آنزیم آمیلاز و لیپاز است که به بهبود هضم کمک می کند. این گیاه همچنین کمک می کند که معده سطوح اسید خود را متعادل نگه دارد تا محیط طبیعی روده تامین شود. آلوئه ورا همچنین حاوی آکمانان(Acemannan) است. این ترکیب پلی ساکاریدی دیگر است و پروبیوتیکی مناسب برای عملکرد روده است. تحقیقات دیویس در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد افرادی که آلوئه ورا مصرف می کردند توانایی جذب بهتر ویتامین های B12وC را داشتند.

گل‌های گیاه آلوئه ورا بر روی سنبله‌ای می‌رویند که گاه تا ۹۰ سانتیمتر درازا دارد.


آلوئه ورا خواص ضد پیری دارد
آلوئه ورا یک مرطوب کننده است. این گیاه همچنین مزایای ضد پیری را نیز ممکن است ارائه دهد چرا که در یک مطالعه با استفاده از یک مکمل ژل آلوئه ورا چین و چروک صورت تسکین یافته و پوست آنها سالم تر شده است.


آلوئه ورا اختلالات گوارشی را کاهش می دهد
اختلالات گوارشی معمولا مانند نفخ، اسهال، یبوست و درد شکمی افراد زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر شما بدنبال یک راه حل طبیعی برای کاهش ناراحتی گوارشی خود هستید، ممکن است آلوئه ورا بتواند کمک کند. مطالعات نشان می دهد نفخ در افرادی که مکمل های آلوئه ورا را به طور منظم مصرف کرده اند کاهش می یابد.


آلوئه ورا غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است
آلوئه ورا حاوی ویتامین های A,C,E,B12 و ریز مغذی های فولیک اسید، کولین، کلسیم، کروم، مس، سلنیوم، منیزیم، منگنز، پتاسیم، سدیم و روی می باشد که هر یک می تواند نقشی حیاتی در بدن داشته باشند.


آلوئه ورا یک تسکین دهنده عالی است
آلوئه ورا و محصولات تهیه شده از آن برای کاهش تورم، قرمزی و سوزش های پوستی بسیار مفید است.یک دلیل برای خواص آرام بخش آن آنزیمی است که به نام برادیکیناز شناخته می شود که باعث می شود بافت آسیب دیده تسکین یابد.

آلوئه ورا گیاهی مفید برای کمک به درمان آکنه (جوش صورت)
همانطور که قبلا ذکر شد، آلوئه ورا شامل مجموعه ای از مواد معدنی می باشد، که یکی از آنها روی است. روی اغلب در بسیاری از ویتامین های طبیعی و محصولات مراقبت از پوست یافت می شود. استعمال آلوئه ورا چه بصورت خوراکی و چه بصورت موضعی می تواند به درمان آکنه کمک کند. روی میزان چربی های طبیعی, یا sebum, که در پوست ما تولید می شود را کاهش می دهد. همچنین به بهبود جای آکنه های توسعه یافته کمک می کند. بعضی تحقیقات ثابت کرده است که شکل گیری آکنه اصلا بدلیل کمبود روی در رژیم غذایی می باشد.

آلوئه ورا حاوی آنزیمهایی است كه عامل محركی برای تولید و رشد موهای جدید هستند

فواید آلوئه ورا برای مو
یكی از راههای كنترل و درمان كم پشتی موی سر استفاده از آلوئه ورا است. بسیاری از مردم از محصوالات گوناگونی كه حاوی آلوئه ورا می‌باشد برای ضخیم شدن مو و سلامت آن استفاده می‌كنند كه یكی از روشها استفاده از ژل آلوئه ورا می‌باشد.


آلوئه ورا حاوی آنزیمهایی است كه عامل محركی برای تولید و رشد موهای جدید هستند، مكانیسم عملكرد آن بگونه ای است كه سرعت جریان گردش خون را افزایش داده بنابراین پاپیلای پوستی (زائده بافتی ریشه موی سر) را فعال نموده و سبب افزایش تغذیه فولیكولهای مو می‌گردد. در واقع آلوئه ورا بعنوان یك ماده جادویی در جهت افزایش و رشد موها شناخته شده است. همچنین بعلت خواص ضد باكتری و قارچی كه دارد مانع از ایجاد شوره سر می‌گردد.


کاهش قند خون در دیابتی ها

آلوئه ورا یک درمان سنتی برای دیابت است و مصرف آن منجر به افزایش حساسیت به انسولین و کمک به مدیریت قند خون می شود.

همه چیز درباره قارچ جاودانگی (گانودرما) و خواص دارویی آن

قارچ جاودانگی,قارچ گانودرما,کاربرد گانودرما

قارچ جاودانگی (قارچ گانودرما)

قارچ گانودرما (نام علمی: Ganoderma lucidum) قارچی یک‌ساله از تیره تابان‌پوستان (Ganodermataceae) است. نام محلی این قارچ در چین، لینگ زی؛ در ژاپن، ری‌شی و در کره، یونگ زهی می‌باشد.

محبوبیت این قارچ در طب چینی به بیش از ۲ هزار سال می‌رسد و اغلب با نام قارچ "جاودانگی" نامگذاری شده و به دلیل خواص زیادی که دارد به آن "شاهِ گیاهان دارویی" می‌گویند.

زیستگاه قارچ جاودانگی در کشور فرانسه است، ولی در حال حاضر کشورهایی چون هلند، انگلستان، مالزی و چین و ژاپن مطالعات وسیعی را در زمینه تولید و پرورش آن اجرایی کرده‌اند.

این قارچ بو و طعم دل‌پذیری ندارد و خام آن قابل خورده شدن نیست. در کشورهای مختلف به غیر از چین ژاپن و کره این قارچ به صورت ترکیب با خوردنی‌ها یا دمی‌های مختلف به خصوص قهوه است.

قارچ گانودرما لوسیدم، کبد را وادار به کنترل آنزیم‌های خود می‌کند

خواص دارویی قارچ جاودانگی (قارچ گانودرما)

چینی‌ها معتقدند قارچ جاودانگی (قارچ گانودرما) نماد زندگی شاد، شانس، سلامتی و طول عمر و حتی جاودانگی است. طی چند دهه اخیر تحقیقاتی بر روی اثرات درمانی و شناسایی ترکیبات شیمیایی این قارچ دارویی صورت گرفته‌است، در مقاله ای که توسط مؤسسه کاکرین منتشرشده و حاصل تحقیق متخصصانی از دانشگاه لیورپول بر روی خواص درمانی این قارچ بوده، تأثیرات مثبتی در اثر استفاده از این قارچ به صورت جانبی برای کمک به روش‌های معمول درمان سرطان دیده شده‌است.

مطالعات انجام شده بر روی این گیاه نشان داد که "گانودرما لوسیدم" مصونیت بدن را بالا برده و موجب عدم تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شود.

قارچ جاودانگی آنزیم‌های کبدی را متعادل و کبد را سم‌زادیی می‌کند، ضمن آنکه برای درمان بیمارهای قلبی و عروقی موثر است.

قارچ گانودرما لوسیدم، کبد را وادار به کنترل آنزیم‌های خود می‌کند که در نتیجه آن کلسترول را کاهش می‌دهد.


خاصیت کلاژن سازی از دیگر خواص این گیاه دارویی است که برای پوست و مو مفید است.


این قارچ دارای خاصیت آنتی باکتریایی است و قارچ اثرات مستقیم بر باکتری‌هایی چون آسپرژیلوس (Aspergillus)، باسیلوس سرئوس (Bacillus cereus)، قارچ کاندیدا آلبیکانس (Candida_albicans) و باکتری اشریشیا کولای (Escherichia coli) دارد.

12345678910
last